Skocz do zawartości
angel554

Alternatywne Chłodzenie Chipsetu Płyty Głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam płytę główną MSI nForce 4 SLI - s939 i mam problemik - bo chciałbym zmienić oryginalny wentylator z chipsetu i nie wiem co wybrać...

 

Najlepiej jeśli jakiś radiator dał sobie radę z tym chipsetem...

 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=64547394

 

Czy ten radiator starczy dla płyty głównej MSI z nForce 4 SLI ???? bo ten chipset się trochę grzeje...

 

 

A jeśli nie to co innego polecicie????? Mogą być wentylatorki też - ale CICHE - bo ten oryginalny to idze jak smok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam płytę główną MSI nForce 4 SLI - s939 i mam problemik - bo chciałbym zmienić oryginalny wentylator z chipsetu i nie wiem co wybrać...

 

Najlepiej jeśli jakiś radiator dał sobie radę z tym chipsetem...

1665921[/snapback]

a moze sprobuj cos takiego

http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...335545f33354d4d

cicho, wydajnie i tanio;]

pozostaje tylko kwestia mocowania, ale dla chcacego nic trudnego

sam mam takie cos na nf7 (fsb 245 aktualnie), puszczony na 5V i temp zarabiste, chipset w ogole sie nie grzeje

pozdro i powodzenia [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie tez tak wydawalo;]

zwykła zyłka wedkarska załatwila sprawe - 3ma sie bardzo dobrze;]

1666215[/snapback]

albo dwie kropelki dobrego kleju. Mialem takie cos rowniez puszczone na 5v (dosc ciche) - jednak zrezygnowalem gdyz pasywne chlodzenie chipsetu w 100% wystarcza a zawsze to jeden wiatrak mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo dwie kropelki dobrego kleju. Mialem takie cos rowniez puszczone na 5v (dosc ciche) - jednak zrezygnowalem gdyz pasywne chlodzenie chipsetu w 100% wystarcza a zawsze to jeden wiatrak mniej.

1666247[/snapback]

co za problem wylaczyc to w cholere

lepiej chyba kupic cos takiego za 6-9zl niz pasywnego zalmana za ok 20?

a wydajnosc taka sama - tzn tak czy siak wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za problem wylaczyc to w cholere

lepiej chyba kupic cos takiego za 6-9zl niz pasywnego zalmana za ok 20?

a wydajnosc taka sama  - tzn tak czy siak wystarczy

1666271[/snapback]

tez prawda ale.. lepiej jest po prostu wywalic z niego wiatrak :D

 

Swoja droga moja plyta domyslnie miala sam radiatorek, ktory musialem wrzucic tam spowrotem ze wzgledu na ilosc miejsca zajmowanego przez wspomnianego Titana (nie miescil sie "Pent")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angel554 ja bym sobie zamontował pożądnty radiator bez zadnego wiatraka gdyz po jakims czsie zaczynają szumieć witraczki na chipsecie.

 

bokos Napisano Dzisiaj, 10:42

Podłanczam się pod to pytanko. To co lepsze ? wg. mnie pasyw tylko nie wiem jaki. I tak w ogóle do Epoxa jak w opisie wystarczy pasyw czy lepiej jakiegoś wiatraka wrzucić???

 

kup sobie pasywne bo wystarczy na epoxa moze jakis radiatorek zalmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przemasem (jak przekrecilem nazwe to sorry :P) a wogole jak nie chcesz podkrecac to nic nie rob moj qmpel ma asusa na nf4 jest ogracy jak byk podbijam mu athlonka 64 i nic mu sie nie dzieje a radiator jest tak goracy ze nie mozna go dotknac bo sie poparzysz! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...