Skocz do zawartości
Greve

Ocena Zestawiku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie bede sie rozpisywał. Co o tym sądzicie?

 

AMD Athlon 64 3200+

ABIT AV8 (czipset VIA) s939

Sapphira Radeon x800 GT 256MB/256bit

1024 MB RAM - HYNIX 400 mhz

200 GB twardziela SEGATE 7200 obr/min

nagrywarka DVD - LITE ON

czytnik DVD - LITE ON

zasilacz - TAGAN 480W lub 380W

 

Prosiłbym o waszą ocene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję na mobo Abita AN8, mojego Asusa lub Gigabyte K8N-SLI.

 

Co do procka lepiej weź selektowanego 3000+ zamiast 3200+. Selekt - czyli musi "wytrzymać" 2.7GHz przy 1.55V (lub mniej).

 

Co do dysku proponuję Samsunga SpinPointa lub Maxtora, ale tylko z 16MB L2. Co do Samsunga pomimo mniejszego cache'u jest szybszy WE WSZYSTKIM (test z zeszłomiesięcznego PCWK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam całą konfigurację z poprawkami:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-K8VT890-9 319zł

Procesor: Athlon 64 Venice 3000+ BULK/OEM 539zł

Wentylator: AC Freezer 64 81zł

RAM: 2x512MB GoodRAM CL2.5 396zł (2x198zł)

Karta graficzna: Radeon X800GT 256MB 256-Bit 638zł

Dysk twardy: Samsung SpinPoint 250GB (8MB L2, 7200RPM, NCQ, SATA II) 476zł

Nagrywarka DVD: BenQ DW1640 179zł

Obudowa: Tracer TRO-838 CAPRUN Black 63zł

Zasilacz: Chieftec 360W 157zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wez Chiefteca 400W. Raz, ze jest ledwo 20-30zł drozszy, a dwa ze jest produkcji DELTY, a ta firma robi lepsze zasilki niz ostatnio Sirtec. Masz np. tu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64708296 .

Mozesz sie tez zastanowic na HunkKeyem 350W http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4855...84b3335305f4150 . Potrafi spokojnie sobie poradzic nawet z 400W obciazeniem.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 350W (chyba Sirtec) i nie mam żadnych zastrzeżeń.

1667603[/snapback]

Jesli masz 350W to masz DELTE :) Sirtec robil 360W, 410W i 420W. Poprostu ostatnio Sirteci robily rozne numery wlascicielom (nie wszystkim, ale czesto), a DELTY nikogo jeszcze nie zawiodly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze zostal wtracony temat o zasilaczach wiec ja tez mam pytanie. Czy HuntKey HK-350AP poradzi sobie z:

 

te mam zamiar kupic w najblizszym czasie:

 

Athlon 64 2800+ OEM

Arctic Cooling Freezer 64

Gigabyte GA-K8NE nForce4 s.754

TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200

Sapphire X800 GT 256MB 256bit PCI-E

 

do tego czesci ze starego kompa:

CD-ROM Asus 52x

Segate baraqkuda 7 80GB

sieciowka

 

 

i to wszystko z gory dzieki

 

EDIT: aha podkreslam ze bede chcial co nieco wycisnac z tego procka ok 2,3GHz moze wiecej

Edytowane przez Eldrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmmmm tylko mam jeszcze jedno pytanie bo nie wiem czy sie zmiesci w obudowie mam Codegen 6013 Midi ATX 300W PFC - kolor biały G1 tylko starsza wersje gdzie byly montowane zasilacze 250W i nie wiem czy niebede musial zmieniac obudowy. Ten Huntkey jest Zogdny ze standardem ATX12V 2.0 i niewiem jaka jest moja obudowa ..... ma ktos taka gdzie byly jeszcze montowane 250W zasilacze ??? i czy wejdzie tam ten HuntKey (no qrde mam nadzieje ze niebede musial zmieniac obudowy, mam midi tower)

 

EDIT: znalazlem wersja mojej obudowy to Codegon ATX-6013G1. Mylsicie ze da sie wlozyc ten zasilacz do mojej obudowy ??. Z gory dzieki

 

EDIT2: ok zmierzylem swoj zasilacz i ma takie same wymiary jak HuntKey ale wejscie na kabel i ten wlacznik zasilacza sa po drugiej stronie :|||||||||||||| da sie go wlozyc o ile odworca zasilacz dogory nogami :// no chyba ze zdjecia sa zrypane :mur: i teraz niewiem czy niebede musial zmieniac obudowy :blink:

Edytowane przez Eldrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...