Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

skinny a jakie miles wyniki w markach? zapewne dobre bo 540 na rdzeniu to niezla jazda:D ehhe ale widze ze masz mody a moja karta jest nowka ze sklepu

takie odnosze wrazenie ze jako pierwszy w polsce napsialem recke tej karty i chyba jako jedyny na forum ja posiadam nikt jeszce takiej nie mial a bynajmniej nie wypowiadał sie! hmm czyzbym byl wyjatkowy i przyczynilem sie do rozwoju forum prezentujac cos nowego? utrzymujac ten fakt w realiach w tym czasie jestem szczesliwy hehhehehe

kurcze naprawde zaluje ze niedostalem tych radiatorkow na pamieci firmy revoltec bo wtedy wyniki OC by jak podejzewam wzrosly i bylaby niezla frajda! zabwa na calego:D wiem ze nie przescigbe zadnej wersji XT ale oczywiscie po OC ale jako 9550 nie liczac XT i bez modow mysle ze uzyskalem na niej najlpesze wyniki na forum a jak na forum tweaka to chyba i w polsce bo wl;asnie na tym forum buszuja najlepsi overclockerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy 1,52 V na złączu AGP to dobrze dla radka 9550 gigabyte czy raczej nie?? Bo na moim ********** super mega Rubikonie 300 W :mur: ma właśnie tyle a w biosie mam ustawione 1,5 V. Czy taka odchyłka w niczym nie przeszkadza???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skinny a jakie miles wyniki w markach? zapewne dobre bo 540 na rdzeniu to niezla jazda:D

Właśnie wyniki dość przykre bo pamięci idą krytycznie w dół. Po wieeeelu testach z różnymi napięciaminajlepszym stwierdziłem, że najlepszym ustawieniem jest 500\500, w defaultowych ustawieniach (nie na wydajność tylko na jakość) mam ponad 3530pkt... mało ;/. Zawsze miałem niższe wyniki od innych na tych samych ustawieniach. Może inni ustawiają opcje DirectX etc na najwyższą wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wyniki cienko ale roznica wydajnosc a jakosc nie jest przeciez taka straszna! sprawdz sam zmien sobie na jeden test i powiedz ile bedzie mial pkt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skinny a jakie miles wyniki w markach? zapewne dobre bo 540 na rdzeniu to niezla jazda:D ehhe ale widze ze masz mody a moja karta jest nowka ze sklepu

takie odnosze wrazenie ze jako pierwszy w polsce napsialem recke tej karty i chyba jako jedyny na forum ja posiadam nikt jeszce takiej nie mial a bynajmniej nie wypowiadał sie! hmm czyzbym byl wyjatkowy i przyczynilem sie do rozwoju forum prezentujac cos nowego? utrzymujac ten fakt w realiach w tym czasie jestem szczesliwy hehhehehe

kurcze naprawde zaluje ze niedostalem tych radiatorkow na pamieci firmy revoltec bo wtedy wyniki OC by jak podejzewam wzrosly i bylaby niezla frajda! zabwa na calego:D wiem ze nie przescigbe zadnej wersji XT ale oczywiscie po OC ale jako 9550 nie liczac XT i bez modow mysle ze uzyskalem na niej najlpesze wyniki na forum a jak na forum tweaka to chyba i w polsce bo wl;asnie na tym forum buszuja najlepsi overclockerzy

1424409[/snapback]

Nie przesadzajmy, miałem ją przez parę dni, ale rekreacyjnie, wiec obyło sie bez OC...bo poprostu mi sie nie chciało :)

 

Mozemy sie poscigać ;]

Edytowane przez OCMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki, że nie ma sensu sugerować się AtiToolem :>.

Np. dam sobie 500\500 to w AtiToolu jest art na arcie, a w grach obraz idealny- nawet 1go niechcianego pixela nie ma. Jak daje rdzeń na 540MHz i zjeżdżam z pamięciami tak, żeby w grach artów nie było to AtiTool i tak wywala arty.

 

Nie sugeruj się AtiToolem!

 

A co do zasilacza to faktycznie na nim nie masz co liczyć na oc, lepiej go wymień zanim ci wykopci mobo, grafe. proca etc...

1424285[/snapback]

To jest prawda! ja jak kręce to w Tool'u pokazuję mi art za artem a wgrach cisza! Tyle, że jak gram w Q3 to jak mam za mocno podkręconą grafę to mam 10sek zwieche i wraca do fabrycznych ustawień :blink: Wie ktoś może co z tym zrobić aby tak się nie działo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak gram w Q3 to jak mam za mocno podkręconą grafę to mam 10sek zwieche i wraca do fabrycznych ustawień  :blink:  Wie ktoś może co z tym zrobić aby tak się nie działo?

Za dużo na rdzeniu. Zmniejsz taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam tak samo w NFSU 1, przy rdzeniu 495 niechodzi a reszta gier (właczając HL2 i FC) działa bez zająknięcia. Do nfsu trzeba zmniejszyć rdzeń do 485 ale to i tak wtedy bez zwisów :D

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocmaster mozemy sie poscigac walnij jakis wynik ja postaram sie go pobic al;e zrob go w miare szybko bo ja mam zamiar juz wysylac spowrotem karte tak wiec czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Radek sprawuje się doskonale...W 3D marku 2003 mam 3527pk.

1425096[/snapback]

Ty za duzo to tych punktów niemasz ale wynik może być - w normie. Ja przy mem 471 mam to co w sigu tylko z erdzeń an 500 :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda! ja jak kręce to w Tool'u pokazuję mi art za artem a wgrach cisza! Tyle, że jak gram w Q3 to jak mam za mocno podkręconą grafę to mam 10sek zwieche i wraca do fabrycznych ustawień  :blink:  Wie ktoś może co z tym zrobić aby tak się nie działo?

1424876[/snapback]

 

Spróbuj wyłączyć VPU Recover, nie wiem na ile to bezpieczne ale z reguły pozwala trochę podciągnąć taktowania.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty za duzo to tych punktów niemasz ale wynik może być - w normie. Ja przy mem 471 mam to co w sigu tylko z erdzeń an 500  :wink:

Pozdro

1425170[/snapback]

Tak,wynik w normie,tylko jeszcze mam zamiar kupic radiatorki na grafe troszke wycisnąć z niej soków.Dzis pokobminuje z Timingami.

Pozdrawiam.

 

 

PS.Dużo więcej to ty nie masz odemnie w 3d marku 2003 :wink:

Edytowane przez NeoXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema @LL. jest sprawa dosyc powazna: mianowicie zamierzam kupic sobie jakies poko chlodzonko do mojego gigabyte radka 9550 i podkrecic go co najmniej do 420/520:> ale sie wlasnie zastanawiam czy kupic to: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49853007 czy normalny wiatraczek 50x50x15, co waszym zdaniem bedzie lepsze?? odpisywac ;] tenks z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz czyms ta temperature, ja przy taktowaniach 425/540 mam max 63 stopnie w najciezszych momentach 3dmark2005. Czyli ujdzie, problem z tym ze boje sie o pamieci. Jesli tyle ma twoj rdzen to nie tak zle  :D  wazne by pamieci mialy z 40

1426119[/snapback]

A moje pamięci Samsunga 4ns grzeją się normalnie w stresie do 46 stopni a po podkręceniu 51 ( w poprzednich pomiarach wyszło mniej a teraz aż tyle). Czy każde Samsungi tak się grzeją i czy to nie za dużo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co ten co mam w sygnaturce, póki co jestem 9 na swiecie ;] Dałoby radę ze 16k wyciagnać...ale na pasywie gigabyte za daleko nie pojadę ;p

1426393[/snapback]

 

Nie no ksywka pasuje jak ulał...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie szlifowalem wyniku w marku 2001 dlatego mam niecale 15k, a druga sp[rawa to taka ze na karcie nie robilem zadnych modow przez co osiagalem gorsze taktowania, nastepnym powodem bylo standardowe chlodzenie ktore oczywiscie nie jest najlpesza strona 9550GT. ocmaster a robiles takie testy jak 3dmark 2003 i 2005?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pierdziel, ze na pasywnym zrobiles 504 Mhz !!!  :blurp:  :twisted2:  :zonk: Jak tak, to ja pierdziele !!!  :twisted:

1426995[/snapback]

Heh, serio B)

 

@Pcmax --> 2003 i 2005 nie robiłem po vmodach niestety, bo nie miałem poprostu czasu. Teraz zlikwidowałem moda na vddq bo potencjometr miałem nieodpowiedni (za duży skok mial). Ale spokojnie, zrób jak największe wyniki...a ja jak skonczę FC (koło soboty/poniedziałku) to pobawie sie w dalsze OC grafiki na jakims AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zmienic paste od tego radka, ale ciagne i ciagne i sciagnac nie moge :blink: czemu ten radiator jest jak przyklejony klejem? Czy mam mocno ciagnac? Nie uszkodzi sie?

 

Troche ciaglem i jak na razie radiator jest lekko chlodny :rolleyes: chyba troche teraz odlega od rdzenia :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zmienic paste od tego radka, ale ciagne i ciagne i sciagnac nie moge  :blink:  czemu ten radiator jest jak przyklejony klejem? Czy mam mocno ciagnac? Nie uszkodzi sie?

 

Troche ciaglem i jak na razie radiator jest lekko chlodny  :rolleyes:  chyba troche teraz odlega od rdzenia  :?

1429022[/snapback]

 

Witam

Ja u siebie scigalem radiator z rdzenia podwazajac lekko palcem to z jednej, to z przeciwleglej strony az wreszcie odkleil sie. Troche trzeba bylo sie nameczyc i palec pozniej bolal;). W momencie jak zacznie sie odklejac radiator od rdzenia uslyszysz jak klej "peka" i coraz latwej bedzie Ci juz go oderwac. Robilem to na 2 Gigabajtach i na obu udalo sie go odkleic.

W mojej poprzedniej karte Hercules 8500 pro aby zdjac radiator trzeba bylo tylko wlozyc pod niego srubokret i delikatnie przekrecic go i radiator sam odskakiwal. W tej karcie niestety tak nie dziala, radiator nawet jesli sie podniesie troszke to i tak wroci do Swojej poprzedniej pozycji a mozesz tez uszkodzic sobie w ten sposob karte sruborketem.

 

 

Czy ktos juz z was testowal Catalysty 5.40 i to co na jej bazie wyszlo Omegi, NGO, DNA ??????

Jesli tak to moze ktos moglby podzielic sie swoimi wynikami, czy cos te sterowniki daly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjeciu radiatora czesc tego kleju zostala na rdzeniu wiec to delikatnie zdrapalem zeby nie bylo sladu po tym. Nastepnie wygladzilem ten fragment radiatora z tym klejem co przylegala do rdzenia gdyz jak czesc tego kleju zostala na rdzeniu to na radiatorze powstaly grudki i pofaldowania po pozostalym kleju.

Przesmarowalem rdzen pasa Arctuc Ceramique i wszystko chodzi bardzo dobrze.

 

Co do tego zamontowania radiatora od procka, to bylo juz na forum o montowaniu takowego radiatora a dokladnie tutaj

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=91386

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co ja wiecej zrobie skoro juz tejk karty nie mam za bardzo bo juz ja wyjałem chyba ze bym sie uparł i ja spowrotem włożył ale mi sie nie che:D ale w sobote pewnie bede mial:D kurcze! ale ty masz vmody a ja niestety! i mam standardowe chlodzenie to nie ma co za duzoliczyc ale zawsze moze pare pkt wiecej podciagne

 

takl wiec czekam na twoje wyniki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...