Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Vectra, na standardowym radiatorze (his wersja heatsink/bez coolerka :) ) wyciagam 420. Nie moge powiedziec narazie ze to jest stabilne,(wiecej nie probowalem) bo go nie zyluje ale z tego co gralem to pokki co (odpukac ;) ) nie zanotowalem zwisu

 

Bakupl-> czy te 300 (600) osiagasz na swoim Asusie na samsungach 5ns ?? I czy moglbys jeszcze zapodac timingi ? Ciekaw jestem czy sa takie same jak GB czy lepsze.

Edytowane przez Aross

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vectra, na standardowym radiatorze (his wersja heatsink/bez coolerka :) ) wyciagam 420. Nie moge powiedziec narazie ze to jest stabilne,(wiecej nie probowalem) bo go nie zyluje ale z tego co gralem to pokki co (odpukac ;) ) nie zanotowalem zwisu

Czyli na 420 jedziesz bez coolera :blink: nie grzeje ci sie?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zyluje go, ale przeciez na GB tez ludzie jada na radiatorku tyle na rdzeniu a nawet wiecej ;). Narazie niechce niczego zmieniac bo juz raz jak sie zabawilem w zmienianie chlodzenia to tak docisnalem radiator ze ukruszylem delikatnie rdzen ;). Poza tym z tego co sprawdzalem, to jak chodzi z godzine grania (3dmarki + doom) to byl goracy ale nie parzyl wiec nic mu sie raczej nie stanie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy podwiesic jakis wolnoobrotowy i odrazu bedzie mu o niebo lepiej i bez koniecznosci sciagania radiatorka :wink: ale rob jak chcesz

 

a i moze sie lepiej bojnie jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a w jaki sposob chcez podwiesic jakis wentylatorek ?? bo w sumie chetnie bym kupil jakis na allegro (teraz sprzedaja po kilka goli ;)) tyle ze przeciez nie bedzie lezal a nie mam go tez gdzie przymocowac...

 

Aha i mam jeszcze jedno pytanie. Bodajze od sterownikow catalyst 5.2 (mniej wiecej) wykrywa mi ze to radeon 9550 se series. (tak bylo ze starym hisem i nowym). Czy da sie to jakos zmienic? Od razu dodaje ze stare 4.2 catalysty wykrywaly normalnie 9550 ... a tu link na potwierdzenie mojego problemu :)

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3971579

Edytowane przez Aross

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

hmm a w jaki sposob chcez podwiesic jakis wentylatorek ?? bo w sumie chetnie bym kupil jakis na allegro (teraz sprzedaja po kilka goli ;)) tyle ze przeciez nie bedzie lezal a nie mam go tez gdzie przymocowac...

 

Aha i mam jeszcze jedno pytanie. Bodajze od sterownikow catalyst 5.2 (mniej wiecej) wykrywa mi ze to radeon 9550 se series. (tak bylo ze starym hisem i nowym). Czy da sie to jakos zmienic? Od razu dodaje ze stare 4.2 catalysty wykrywaly normalnie 9550 ... a tu link na potwierdzenie mojego problemu :)

1453481[/snapback]

wszystko jest ok, mi tez catalysty 5.4 wykrywaja ze mam SE ale z szyna pamięci( 128bit) i wszystko inne jest na swoim miejscu tylko nazwa z SE, wczesniej przy 5.1 nie było takich cyrków ale mi to nie przeszkadza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pole Wartość

Właściwości procesora graficznego

Karta wideo Asus A9550

Nazwa kodowa procesora graficznego RV350

Urządzenie PCI 1002 / 4153

Liczba tranzystorów 76 milion(ów)

Technologia wykonania 0.13u

Typ magistrali AGP 8x

Rozmiar pamięci 128 MB

Częstotliwość taktowania układu graficznego 500 MHz (oryginalny: 500 MHz)

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz

Liczba potoków pikseli 4

Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok 1

Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 2 (v2.0)

Liczba urządzeń cieniowania pikseli 1 (v2.0)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v9.0

Pixel Fillrate 2000 MPikseli/sek

Texel Fillrate 2000 MTekseli/sek

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 300 MHz (DDR) (oryginalny: 300 MHz)

Efektywna częstotliwość taktowania 600 MHz

Przepustowość 9600 MB/sek

 

Taktowanie pamięci

CAS Latency (CL) 3T

RAS To CAS Delay (tRCD) 4T

RAS Precharge (tRP) 5T

RAS Active Time (tRAS) 8T

Row Refresh Cycle Time (tRFC) 14T

RAS To RAS Delay (tRRD) 3T

Write Recovery Time (tWR) 2T

 

Producent procesora graficznego

Nazwa firmy ATI Technologies Inc.

Informacje o produkcie http://www.ati.com/products/gamer.html

Uaktualnienie sterowników http://www.ati.com/support/driver.html

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakupl ale chodzi mi o timingi pamieci na karcie graficznej ;) a to sprawdzisz ati tray toolu > timings2

1453735[/snapback]

Ja prld, przeciez je podałem! ;|

 

 

Daje Ci tutaj screenshota ...wiesz, może jakoś łatwiej bedzie ;>

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

hmm a w jaki sposob chcez podwiesic jakis wentylatorek ?? bo w sumie chetnie bym kupil jakis na allegro (teraz sprzedaja po kilka goli ;)) tyle ze przeciez nie bedzie lezal a nie mam go tez gdzie przymocowac...

np. dwiema gumkami recepturkami :D na powaznie ... łatwa instalacja i trzyma sie jak skała :)

 

(jedna i druga gumka wokół karty (po lewej i prawej) -zaczepiasz je o wiatrak :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. dwiema gumkami recepturkami :D na powaznie ... łatwa instalacja i trzyma sie jak skała  :)

 

(jedna i druga gumka wokół karty (po lewej i prawej) -zaczepiasz je o wiatrak  :wink:  )

1454441[/snapback]

tylko trzeba sie gumkom przygladac co jakis czas :wink:

ja wymieniam je srednio co 2 miechy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem: zakupilem karte graficzna radeon 9550, wczesniej mialem rive tnt2 :), moja plyta glowna to asus a7n8x. No wiec po instalacji karty w zlaczu agp, komputer sie uruchomil przystapilem do instalacji najnowszych sterownikow ati oraz najnowszych sterownikow do plyty glownej-wczesniej zainstalowalem win xp od nowa oraz zainstalowale sp1. Po restarcie komputera uruchamia sie windows... pasek postepu... ekran gasnie! wylancza sie monitor na ok. 10 sek. wlancza sie z powrotem ,a na ekrnanie widocznie sa jakies zniksztalcenia,bochmazy poprostu totalny zwis. Okazalo sie ze problem powoduja sterowniki nforce2, a dokladnie sterownik GART, po deinstalacji tego sterownika(w trybie awaryjnym), windows sie normalnie uruchamia. Tylko jest jeden problem, karta graficzna nie moze pracowac agp 8x, kazdy program wykrywa jako 4x(program gigabyta z plyty ze sterownikami) lub wogole nie wykrywa: jako unkown(agp 0x)-np.catalist. Co mam robic bo trace juz zupelnie nerwy... probowalem tez ze sterownikami beta 6 do nforce 2 i to samo!

Zastanawiam sie czy mam wszystko dobrze ustawione w biosie.... jakie tam powinny byc ustawienia. Zaznyczylem ze agp 8x enabled, natomiast fast write na disabled-bo wyczytalem ze tak trzeba(zreszta na enabled jest to samo).... pomożcie!!

Edytowane przez LUKY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. dwiema gumkami recepturkami :D na powaznie ... łatwa instalacja i trzyma sie jak skała  :)

 

(jedna i druga gumka wokół karty (po lewej i prawej) -zaczepiasz je o wiatrak  :wink:  )

1454441[/snapback]

No zartujesz chyba :) A nie ma jakiegos innego sposobu ?? :> Czy moze polozyc po prostu wentylator pod karta (na spodzie) luzno zeby bezposrednio nawiewal ewentualnie przymocowac czyms (tylko czym :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

No zartujesz chyba :) A nie ma jakiegos innego sposobu ?? :> Czy moze polozyc po prostu wentylator pod karta (na spodzie) luzno zeby bezposrednio nawiewal ewentualnie przymocowac czyms (tylko czym :/)

1454618[/snapback]

zalezy jak duzy jest radiator i jak duzy jest wiatrak, jesli sa podobnych rozmiarów mozesz na dwie sróbki zamontowac (wkręcic pomiedzy żeberka radiatora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem: zakupilem karte graficzna radeon 9550, wczesniej mialem rive tnt2 :), moja plyta glowna to asus a7n8x. No wiec po instalacji karty w zlaczu agp, komputer sie uruchomil przystapilem do instalacji najnowszych sterownikow ati oraz najnowszych sterownikow do plyty glownej-wczesniej zainstalowalem win xp od nowa oraz zainstalowale sp1. Po restarcie komputera uruchamia sie windows... pasek postepu... ekran gasnie! wylancza sie monitor na ok. 10 sek. wlancza sie z powrotem ,a na ekrnanie widocznie sa jakies zniksztalcenia,bochmazy poprostu totalny zwis. Okazalo sie ze problem powoduja sterowniki nforce2, a dokladnie sterownik GART, po deinstalacji tego sterownika(w trybie awaryjnym), windows sie normalnie uruchamia. Tylko jest jeden problem, karta graficzna nie moze pracowac agp 8x, kazdy program wykrywa jako 4x(program gigabyta z plyty ze sterownikami) lub wogole nie wykrywa: jako unkown(agp 0x)-np.catalist. Co mam robic bo trace juz zupelnie nerwy... probowalem tez ze sterownikami beta 6 do nforce 2 i to samo!

Zastanawiam sie czy mam wszystko dobrze ustawione w biosie.... jakie tam powinny byc ustawienia. Zaznyczylem ze agp 8x enabled, natomiast fast write na disabled-bo wyczytalem ze tak trzeba(zreszta na enabled jest to samo).... pomożcie!!

1454513[/snapback]

mam ta sama plyte i u mnie nie bylo najmniejszych problemow, mam xp z sp2 ale to nie powinno miec znaczenia sproboj zaistalowac te stery do "nforca nForce_5.10_WinXP2K_WHQL_international" ja je mam i jest OK i do tego omegi 2.5.90

instaluj najpierw stery do nf a pozniej do grafy

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

takie głupie pytanie :D

 

czym pociąc radiator?? piłką do metalu ??- chyba cięzko bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciąłem piłką do metalu. Namęczyłem sie 2 godziny + 1h na polerkę dołów radiatorków ale osiągnąłem oczekiwany efekt. :D I teraz mam problem bo nieumiem nigdzie dostać taśmy termoprzewodzącej :angry: I radiatory leżą is ię kurzą bo niema jak przykleić :cry: Jak myślicie cyz jak bym przykleił radiatorki "normalna" taśmą 2stronną to duza by była strata w przewodzeniu ciepła ??

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

Ja ciąłem piłką do metalu. Namęczyłem sie 2 godziny + 1h na polerkę dołów radiatorków ale osiągnąłem oczekiwany efekt.  :D  I teraz mam problem bo nieumiem nigdzie dostać taśmy termoprzewodzącej  :angry:  I radiatory leżą is ię kurzą bo niema jak przykleić  :cry:  Jak myślicie cyz jak bym przykleił radiatorki "normalna" taśmą 2stronną to duza by była strata w przewodzeniu ciepła ??

Pozdro

1455088[/snapback]

mam ten sam problem, sam nie wiem ... moze nałożyc paste termo... i jakos (czyms) docisnąc radiatorki do kosci pamięci ?? :mur:

 

a moze taśma dwustronna wystarczy ?? no ale chyba w tym przypadku to będzie działać raczej jako izolator niz przewodnik ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a może by tak dać na brzegi pamięci taśmę dwustronną (około 1mm) a pomiedzy dać AS5 ?? Będzie pewnośc że się trzyma a izolowac będzie tylko troszeczkę po bokach gdzie pamięci aż tak się nie grzeją. Aktualnie kaski niemam i nie chce mi się czekać na przesyłkę z allegro. Moze by ten sposób coś zdziałał. Jak myślicie ??

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

Hej a może by tak dać na brzegi pamięci taśmę dwustronną (około 1mm) a pomiedzy dać AS5 ?? Będzie pewnośc że się trzyma a izolowac będzie tylko troszeczkę po bokach gdzie pamięci aż tak się nie grzeją. Aktualnie kaski niemam i nie chce mi się czekać na przesyłkę z allegro. Moze by ten sposób coś zdziałał. Jak myślicie ??

Pozdro

1455144[/snapback]

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=51529323 tasma

 

a z ta tasma dwustronna to calkiem dobry pomysl tylko ze wydaje mi sie ze taki kawałek tasmy 1 mm po jakims czasie póści i radiatorki odpadna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta taśma to spoko tylko ja teraz niemam zbytnio czasu latac po bankach zeby kasę wpłacać a za pobraniem to dziękuję :D (10zł) Dla mnie te radiatorki to tymczasowo będą, bo jak zobaczę żę cos dają to zaraz taką taśmę kupię :D Timingi od @Bakupl bardzo mi się przydały :D

P.S. Vectra nie grasz może w CS:S lub czy na twojej sieci nie jest postawiony serw w CS:S ?? Bo ostatnio grałem na seriwe Vectra net coś tam coś tam i tak mi się jakoś skojazyło :wink:

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

w sieci vectra jest tylko serwer CS1.6 - chyba nie ma Source :)

 

http://www.dgames.vectranet.pl/

 

ps

jak zrobic abym mógł zamieszczac ORB'y swoich wyników ?? próbowałem na "zakupionym" w google :D cd key ale system przy rejestracji wykrywa to i wywala error :mur:

Edytowane przez Vectra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie usisz miec wersji pro wystarczy darmowka zeby wrzucic na orba :-P

Po skonczonym tescie klikasz online broswer idalej sam sie pokierujesz i masz juz wynik na orbir :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...