Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

niemogę wpisać (ć) tylko jak poprzestawiam w ustawieniach to jest w porządku

ale jeżeli włącze ponownie kompa problem się powtarza nawet po kliknięciu (ok) czy zastosuj nic nie pomaga :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomożecie mam problem z redon9550

niewyskakuje mi ci z kropką

ustawiałam już wszędzie ale działa to tylko do następnego włączenia kompa

--sorki ale jestem nowa i niewiem czy dobdze kieruje pytanie

1469451[/snapback]

No co wy chłpaki nie wiecie o co tu biega????

Zaionstalowałeś(aś) sterowniki Ati z pakietem Catalyst Control Center. Przez połączenie Alt i c włącza opcja przypisana tej kombinacji klawiszy. Obecnie nie mam zainstalowanej tej wersji więc nie mogę powiedzieć gdzie dokładnie to przestawić, ale jest to w panelu Catalyst Control Center w opcji Hotkeys bodajże. Jest tam opcja gdzie klawisze Alt+c aktywują Catalyst Control Center. Musisz ją odznaczyć. Druga opcja to ściągnięcie sterowników Catalyst w wersji bez Control Center. (wygodniejsza bo u mnie po resecie z Control Center ponownie musiałem odchacać Alt+c). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewyskakuje mi ci z kropką

 

Cholera mala bystra, super to opisala :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Zamiast dac ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tablice znakow i skopiowac :D

 

 

 

 

 

 

 

AHA MILO JAK DACIE JAKIS NAMIAR NA TE RADIATORKI BO JUZ CHYBA Z 10 OSOB PYTALO A WSZYSCY JE OLEWAJA, ALE NIE TAKIE ZA 50ZL :lol: BO NIE WSZYSCY MAJA TYLE KASY DO KART ZA 259ZL :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze i najlepsze (bo najtańsze) radiatory do kart graf. i ramu to http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=6771996468 były też na Allegro.

Sam mam takie i nie narzekam. Ten facet to sam je wycina. Metr takiego aluminiowego kątownika 10x10 mm kosztuje u mnie w mieście 1 zł z groszami. Sam sobie więcej zrobię i też może sprzedam. Do tego wszystkiego potrzebna jest jeszcze taśma termoprzewodząca firmy 3M.

 

Ale do podkręcania pamięci do 250 MHz to nie potrzebne są żadne radiatory. Poza tym pamięci np. Samsung 4ns mają w specyfikacji pracę przy 250 MHz więc chyba nie potrzebują przy tej częstotliwości żadnych dodatkowych bajerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostanio pojawily mi sie problemy chyba z grafika ??

a moze wingroza wymaga reinstalki ;)

 

gram sobie w nfsu2 i czasami giera mi wychodzi do poziomu wingrozy ?

 

rdzen na 400

mem na 500

wszystko niezbyt cieple jak dotykam reka (radek 9550 od szafira na samsungach 4ns)

 

i czasami wiesza sie podczas ogladania fimow w divx (to to moze kodeki tylko ffdshow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem dokumentację techniczną pamięci Samsunga, dokładnie modelu k4d261638f tc40 i pochodne.

 

http://www.samsung.com/Products/Semiconduc.../K4D261638F.htm

 

Tam jest napisane że absolutne maksimum temperatury dla pamięci ram to od -50 do 150°C!!! Później są testy, w których standardowa temperatura pamięci wynosi 65 stopni! Wychodzi na to że montowanie jakichkolwiek radiatorów na pamięciach RAM nie ma najmniejszego sensu. Ja na swoim Gigabyte na w.w. Samsungach na 250 MHz mam 60 stopni po 20 minutach skanu Atitoolem. Wniosek z tego taki, że w przypadku podkręcania tych kości do 250 MHz żadne dodatkowe chłodzenie nie jest więc potrzebne.

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

A co wiecie o pamieciach hynix 4ns?

1472691[/snapback]

na moim his'ie sa hynixy 4ns z timingami od GB, kręca sie do 560 bez radiatorów na 570-580 tez chodza ale po kilku min pojawiaja sie arty od przegrzania, na 590 tez chodza tylko jeszcze szybciej mam arty ale po dodaniu dobrych radiatorów 590 napewno bedzie mozliwe. Jesli chodzi o częstotliwość powyzej 590 do 600 jest to niemozliwe z powodu niedovloltowania kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wiecie o pamieciach hynix 4ns?

1472691[/snapback]

Tutaj masz linka do moich pamięci i do twoich raczej też - na dole jest tabelka i pokazane jest ile dane memy idą. Ja mam niestety hynix'a 5ns i specyfikacja to 200Mhz, u mnie idą na 230 ale są strasznie gorące :mur: Może jak założę radiatory to beidze lepiej :D

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy ja coś źle robię przy podkręcaniu albo nie wiem. Z tego co patrze to wszystkim łądnie się kręcą Radki a mój GB jak w opisie... Potem już Arty. Podkręcam Atitool'em na radiaotrze mam wiatrak 40x40 a na pamięciach małe radiatory... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy ja coś źle robię przy podkręcaniu albo nie wiem. Z tego co patrze to wszystkim łądnie się kręcą Radki a mój GB jak w opisie... Potem już Arty. Podkręcam Atitool'em na radiaotrze mam wiatrak 40x40 a na pamięciach małe radiatory...  :blink:

1473036[/snapback]

Nie masz co się dołować; ja mam Szafirka, ustawiony tak jak na dole bez dodaktowego chłodzenia i hula na spox w max 431/507. Ale inna sprawa, że mój sąsiad ma tę samą kartę co ja dokładnie taki sam model, a karte dałem radę mu podkręcić jedynie do 375/450 potem syyyypie artami, że głowa boli

:mur:

Sam więc widzisz drogi kolego, że nie wszystkie są takie same. Może jakiś 'azjata' przysnął na produkcji. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Szafirka ale to tylko dlatego, że takowego posiadam i jestem bardzo zadowolony. Kręci sie spox, wiatraczek cichutki, temperaturka w normie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktorego z tad wybrac do 230zl? 1474844[/snapback]

 

Ja bym brał Szafirka ale to tylko dlatego, że takowego posiadam i jestem bardzo zadowolony. Kręci sie spox, wiatraczek cichutki, temperaturka w normie :-)

1474943[/snapback]

:mur: Przecież tam tez jest Radeon 9550XT który połknie tego Szafirka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak w temacie napisałem mam zamiar kupić sobie Radka z serii 9550 ze 128MB DDR (128bit) i rdzeniu (256bit bądź 128bit) karta ta kosztuje w granicach 250-270zł (sklepy internetowe). I tu mam parę pytań do osób które się znają na kartach graficznych albo ci którzy mają ten model u siebie w kompie.

 

1. Czy za cenę 180zł jest coś wydajniejszego od 9550 z obsługą DirectX-a 9.0, pixsel i vertex shader 2.0+ ze stajni Nvidia?

2. Jak ta karta będzie się spisywać w nowszych grach, np. Doom Resurrection of Evil, Medal of Honor Pacyfic, Star Wars Commando, Splinter Cell: Chaos Theory (chodzi mi o wygodne granie w 1024x768 i np. medium bo na max to raczej nie ma szans + wybrane opcje graficzne ale nie wszystkie) PS. Procek mam athlon 2000+, 512DDR, Płyta ASUS A7N8X-X nForce 2, dysk Seagate 80GB.

3. Czy da się 9550 podkręcić tak by był jak sensowny przyrost mocy, ale nie rzędu 1-2%?

4. Czy lepiej kupić grafe teraz i mieć udane wakacje w grach (GTA San Andreas - mam obecnie MX 440 64MB DDR) czy poczekać i kupić po wakacjach aż ceny spadną (choć nie muszą)?

Czekam na wasze odp. i opinie na temat tej karty. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że szfikrek ma niesłyszalny wentyl i do tego te nwoe sztuki się bardoz dorbze kręcą :D Patrzcie na akrtę pasażera i na moją (rdzeń) :) Jak widać to tak mało niejest, bez Vmodów :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, co do punktu 3 - na podkręcanie radek 9550 jest baaaardzo podatny

zobacz przylepiony temat "Hall of Fame Radeon 9550" i inne przylepione

dla porównania: mój radek 9600 Pro HISa w 3DMark 2003 wyciąga 3363 (bez podkręcania), a zobacz sobie ile u nich R9550 leci bez większych problemów po dołożeniu węgla do pieca :D

natomiast co do cen, to np. w sklepach internetowych:

1. najniższa cena znaleziona przeze mnie (205,-)

2. .. i troszkę wyżej tu (210,-)

akurat znam bieżące ceny, bo jestem świeżo po składaniu zestawu znajomemu i właśnie radka 9550 mu zapodałem. Aha i podobno R9550 Gigabyte'a kręcą się lepiej niż Saphire - też gdzieś na forum o tym było

Edytowane przez Bartas78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego komopa jak ty piotrjancy (więcej RAM). wymieniłem wczoraj FX 5200 64 bit na Radeona 9550 gigabyte'owskiego i jest super. a kręci sie świetnie, od ręki poszło mi GPU na 305, pamięci na 470 i jest przyrost mocy o ~25% (3d mark 2003) 2100->2600 . Podobno idzie spokojnie jeszcze więcej, jak sie kręci BIOSem, albo po prostu czymś innym od ATIToola, którego używam. Widziałem wyniki ludzi, którzy na standartowym chłodzeniu (pasywne) wyciągali 425 na GPU i 540 na pamięciach, więc.... a karta nawet bez podkręcania jest wydajna. Za tą cene to najlepszy zakup

Edytowane przez Michrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko o wydajności w grach (podkręcona karta oczywiście), bo o reszcie jest ogromny topik.

Wspomniany MOH:PA w rozdziałce 1024/768 działa przyzwoicie (>35 fps) jedynie z PS1.1, jak PS2.0 to tylko 800x600.

Splinter Cell Chaos Theory tylko 800x600, chociaż i wtedy nawet wygląda pięknie.

Dużo lepiej spisuje się we wszelakich samochodówkach.

 

Jak widać 9550-9600Pro demonem wydajności nie jest (po to produkują w końcu droższe karty), pozwala natomiast uruchomić każdą gierkę i płynnie pograć po zmniejszeniu rozdzielczości w tych wymagających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to wersja 64bit, tutaj masz linka do radeona 9550 Abita. I tam ta karta am wentylator i PCB większe, a ta na allegro ma sam radiator i do tego wyjście na monitor idize przez kabel :mur: Ja swojego szafira brałem ze sklepu, bez selekcji (dlatego mam hynixa 5ns)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O... dzisiaj odpaliłem AtiTool i ... hmmm podkręciło się spoko do 400/500 bez artefaktów, dodatkowego chłodzenia, czy zmiany zasilacza... 3d mark 2003 = 3089 stabilnie. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. problem polega na tym ze gdy chce obejrzec film na duzym ekranie (TV) to zamiast tego filmu jest czarne pole ! Tzn napisy widac i np jak zmniejsze okienko to wszystko widac tylko filmu ni ma :mur: Wydaje mi sie ze błąd twki w filtrach poniewaz bawiłem sie nimy w programie ProgDVB do sky stara 2. Aha i jak włączam cos z prog dvb tez widac cciemnosc zamiast obrazu. Prosze wiec o pomoc, wiem ze foramt mógł by pomóc ale wole tego nie robic !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...