Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

nie , ja mam MSI :lol:

 

co do pamieci to Samsung k4d261638f-tc50  <-- i nad tym ubolewam 5ns

1533790[/snapback]

 

Też mam MSI i 5ns Samsunga..tym bym się niezbyt przejmował bo w większości przypadków okazuje się że to są co najwyżej 4ns

U mnie kręci się @550/700 - a 700 na pamiątkach wskakuje na to, że to nawet 3,3 ns:)

 

tak więc powodzenia w kręceniu :)

 

Ps. MSI na czerwonej płycie i wiatraku firmowym na rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja tutaj widzę to po tych waszych MSI to chyba sobie sprzedam mojego R9550 Shapphira i kupię MSI na allegro i sam zobaczę jak się to kręci :) Bo mnie te moje 450Mhz na mem dobija :mur:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink: Jestes pewny??????

1534067[/snapback]

 

Jestem, no chyba że program sprawdzający Powerstrip też oszukuje. Zaniosłem tę karte do sklepu i gość był bardzo zdziwiony tym co mu powiedziałem. Sprawdzi ją jeszcze dzisiaj, na swiom asrocku i na grach, więc może to moje mobo(gigabyte 7nf-rz). Jak karta to chyba wymienie na coś innego jak gigacube GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie już było ale nie doczytałem sie odpowiedzi.

Jak zrobic VMOD pamięci ołowkiem?? co zakreskowac??

1534311[/snapback]

Tutaj jest wszystko o hardmode light i hard

www.r9550vmod.prv.pl

Strona na 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest wszystko o hardmode light i hard

www.r9550vmod.prv.pl

Strona na 6

1534367[/snapback]

To mam ale tam nie ma jak zrobić VMEM ołowkiem!!!

 

jest tylko 8. Modyfikacja napiecia VMEM

ale domyslam sie co zakreskowac :)

Edytowane przez fox17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ jest, przeczytaj dokłanie strona po stronie.

Racja nie ma .

Jest tylko VGPU i VDDQ. Pewnie nie ma VMEM na ołówek.

Edytowane przez borbas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam MSI i 5ns Samsunga..tym bym się niezbyt przejmował bo w większości przypadków okazuje się że to są co najwyżej 4ns

U mnie kręci się  @550/700 - a 700 na pamiątkach wskakuje na to, że to nawet 3,3 ns:)

 

tak więc powodzenia w kręceniu :)

 

Ps. MSI na czerwonej płycie i wiatraku firmowym na rdzeniu

1534233[/snapback]

tylko u mnie jest taka roznica ze laminat jest zielony (pisze na nim ze to jest r9600 :lol: ) i mam sam radiator na karcie, a gadalem z jakims gosciem to modele sa takie same(w sensie nazwy)

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz foty mojego chłodzenia: 1533997[/snapback]

imponująca konstrukcja ;) mam ten sam radiator na rdzenu - w jaki sposób Ty zamocowałes go ?? ja to zrobiłem na dwie śróbki + podkładki z gumy ale cos mi sie wydaje ze radiator nie przylega równo do rdzenia mimo iż jest chol.ernie mocno zacisniety, jakby lekko go podnosiło w lewym górnym rogu ... tak więc na co przymocowałes swój ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imponująca konstrukcja ;)  mam ten sam radiator na rdzenu - w jaki sposób Ty zamocowałes go ?? ja to zrobiłem na dwie śróbki + podkładki z gumy ale cos mi sie wydaje ze radiator nie przylega równo do rdzenia mimo iż jest chol.ernie mocno zacisniety, jakby lekko go podnosiło w lewym górnym rogu ... tak więc na co przymocowałes swój ??

1534489[/snapback]

O moim chłodzeniu wszystko było pisane już kilka razy :wink: .

Radiator na rdzeniu przymocowany jest na śrubach ze sprężynkami pod spodem (jako podkładki). Wentylator obok przyklejony jest na kropelce a 2 wentylatory u góry sklejone z sobą kropelką i przyklejone 'hot glutem' i dla pewnościdrucik który przyciąga je do grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co martwia sie, ze maja pamieci samsunga o oznaczeniu TC50. Tez bylem niezle wqrzony, ze mam 5ns zamiast 4ns, ale co dziwne podrkecam te pamiatki na 520 i wszsto chodzi bez artwo - wyzeh zapewne tez sie da, ale nie probowalem ze wzgledu na slabe chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co martwia sie, ze maja pamieci samsunga o oznaczeniu TC50. Tez bylem niezle wqrzony, ze mam 5ns zamiast 4ns, ale co dziwne podrkecam te pamiatki na 520 i wszsto chodzi bez artwo - wyzeh zapewne tez sie da, ale nie probowalem ze wzgledu na slabe chlodzenie.

1534612[/snapback]

z tego co pamiętam niektóre samsungi 5ns sa tak naprawde kościami 4ns tylko źle oznaczonymi, kilku osobom tu na forum podkręcały sie do 540-550 (5ns SAM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam niektóre samsungi 5ns sa tak naprawde kościami 4ns tylko źle oznaczonymi, kilku osobom tu na forum podkręcały sie do 540-550 (5ns SAM)

1534654[/snapback]

ja sie juz nie martwie ze mam 5ns czy 4 , bardziej zastanawia mnie to skad wezme kase na zasilke

 

szkoda ze za lenistwo nie placa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledze ten temat od juz od dwóch tygodni, bardzo mnie zaciekawił i zdecydowałem się zakupić właśnie Radeona 9550. Wiem o tej karcie niemal wszystko, tylko mam dylemat jaki firmę wybrać. Jeszcze 2 dni temu byłem przekonany, że wezmę Sapphire ze wzgledu na duże możliwości OC w obecnej chwili. Dziś przeczytalem o MSI to mam trochę mętlik w głowie. Jutro wybieram sie zakupić kartę tylko jaką ??? Pomóżcie !!!

Jestem ze Szczecina :]

 

 

 

PS. teraz posiadam GEFORCE FX 5200 ULTIMATE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledze ten temat od juz od dwóch tygodni, bardzo mnie zaciekawił i zdecydowałem się zakupić właśnie Radeona 9550. Wiem o tej karcie niemal wszystko, tylko mam dylemat jaki firmę wybrać. Jeszcze 2 dni temu byłem przekonany, że wezmę Sapphire ze wzgledu na duże możliwości OC w obecnej chwili. Dziś przeczytalem o MSI to mam trochę mętlik w głowie. Jutro wybieram sie zakupić kartę tylko jaką ??? Pomóżcie !!!

Jestem ze Szczecina :] ;)

1535385[/snapback]

szafir.his,msi wszystko zalerzy od szczescia, najwazniejsze zebys bral najlepiej grafiki z kosciami mem 4ns ! wtedy powinno byc ok tez z rdzeniem, mam dziwne wrazenie ze grafiki z lepsyzmi mem maja tez lepsze partie gpu

 

PS. teraz posiadam GEFORCE FX 5200 ULTIMATE

 

 

 

1535385[/snapback]

tzn geforce 5 shit edition ? :D ;)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledze ten temat od juz od dwóch tygodni, bardzo mnie zaciekawił i zdecydowałem się zakupić właśnie Radeona 9550. Wiem o tej karcie niemal wszystko, tylko mam dylemat jaki firmę wybrać. Jeszcze 2 dni temu byłem przekonany, że wezmę Sapphire ze wzgledu na duże możliwości OC w obecnej chwili. Dziś przeczytalem o MSI to mam trochę mętlik w głowie. Jutro wybieram sie zakupić kartę tylko jaką ??? Pomóżcie !!!

Jestem ze Szczecina :]

PS. teraz posiadam GEFORCE FX 5200 ULTIMATE ;)

1535385[/snapback]

Bierz sapphire - 90% ze trafisz na naprawde niezły model z dobrymi osiągami OC

Gigabyte - 80%

 

HiS - 40% - w ogóle ten producent jesli chodzi o R9550 to loteria

 

Zdecydowanie Sapphire wygrywa pojedynek - szukaj modelu z pamieciami 4 ns Samsung, Hynix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak MSI :wink: Ma ktoś jeszcze MSi oprócz Dzika i Mr. Reseta ?? Jeśli uda się ja podkręcić na 500/700 to oszaleje ze szczęścia B) Zobacze co będzie w sklepie i zdecyduje, napewno wezmę wersję BOX - kabelki się przydadzą :)

Edytowane przez Smagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak MSI  :wink: Ma ktoś jeszcze MSi oprócz Dzika i Mr. Reseta  ?? Jeśli uda się ja podkręcić na 500/700 to oszaleje ze szczęścia B)  Zobacze co będzie w sklepie i zdecyduje, napewno wezmę wersję BOX - kabelki się przydadzą  :)

1535536[/snapback]

 

jako user Msi to raczej ci nie polece tej karty poniewaz jeszcze jej niesprawdzilem pod wzgledem OC, czyli nic nie podkrecalem :mellow: a moja karta rozni sie od karty Mr.Reseta wiec moglem natrafic na gniota

 

takze obecnie najpewniejsza karta pod wzgledem OC bedzie Sapphire

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak MSI  :wink: Ma ktoś jeszcze MSi oprócz Dzika i Mr. Reseta  ?? Jeśli uda się ja podkręcić na 500/700 to oszaleje ze szczęścia B)  Zobacze co będzie w sklepie i zdecyduje, napewno wezmę wersję BOX - kabelki się przydadzą  :)

1535536[/snapback]

daj sobie spokój z tym MSi, bierz sapphire i po sprawie - ale pamiętaj kości 4ns!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to juz bylo, ale nie chce mi sie przeglądać 56 stron. Ile można podkręcić bezpiecznie na standard chłodzeniu Gigabyte'a? Opłaca sie dać wentylatorek na ten radiator? Czy jak kupie R9550 to pójdzie mi doom 3? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to juz bylo, ale nie chce mi sie przeglądać 56 stron. Ile można podkręcić bezpiecznie na standard chłodzeniu Gigabyte'a? Opłaca sie dać wentylatorek na ten radiator? Czy jak kupie R9550 to pójdzie mi doom 3? :]

1535941[/snapback]

Odpowiadam po raz n-ty. ;]

Podkrecisz pewnie cos w okolice 400mhz, ale nie ryzykowal bym o/c bez wiatraka.

Co do d3, pojdzie on nawet na twoim 2mx... (0,1fps/s).

A tak powaznie to na wykreconym r9550 mozna w miare komfortowo pograc w d3, ale patrzac na twoj podpis masz tylko 256mb ram i do tego pc133 wiec komfortu nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to juz bylo, ale nie chce mi sie przeglądać 56 stron. Ile można podkręcić bezpiecznie na standard chłodzeniu Gigabyte'a? Opłaca sie dać wentylatorek na ten radiator? Czy jak kupie R9550 to pójdzie mi doom 3? :]

1535941[/snapback]

kiepska podstawa czyli płyta, kości SDR !? 133mhz - za słabe - gry takie jak battlefield wymagaja przynajmniej ddr266 (wolne kości juz nie sa w modzie ;) )

 

A jesli chodzi o wentylator to zamontuj sobie 80mm np ze "starego" zasilacza.

 

-w D3 grałem w rozdziałce 800x600@32bit detale medium AAx2 - mi wystarczy

tylko ze w przeciwieństwie do Ciebie mam 1 GB ramu DDR400 a nie 256 SDR ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GB ustawiony an 450/510 + wentylatorek z starego procka pamiec mozna bardziej podkrecic 550 ale bez dodatkowego chlodzonka so arty ale tylko przy filmach np. DVD.

 

A co do D3 to na 1024x768 32bit max detali dzial troszke haczy ale mam tylko AGP 4x wiec a na 800x600 max detali dziala plynnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...