Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzis w trakcie odpalania kompa ten ekran w xp zaczelo cos sie znim dziac textury jakies dziwne i nie kształtny obraz nie wiedziałem o co chodzi ale po wejsciu do windowsa niby ok ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m gre i czarny ekran slychac dzwieki mozna po menu chodzic ale na ekranie pustka wiecie o co chodzi ? karte podkrecalem tylko na testy sobie tak normalnie 400/500 doradzicie cos moje sterowniki do catalyst 5.6 ale wczesniej bylo ok :(

 

 

EDIT: JUŻ ZROBIŁEM :D

Edytowane przez gumis144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedlem dzis do sklepu komputerowego zobaczyc czy jest wersja Sapphire z vivo ale niestety trzeba zamowic, koszt 290 zł. Rozejrzałem sie troche po sklepie, partrze za szyba leza karty graficzne i widze Sapphire 9550 przygladam sie pamiecia i widze: HYNIX jakies cyferki i na koncu -33 czyzby to oznaczalo 3,3 ns B) Jesli tak to chyba biore bez vivo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedlem dzis do sklepu komputerowego zobaczyc czy jest wersja Sapphire z vivo ale niestety trzeba zamowic, koszt 290 zł. Rozejrzałem sie troche po sklepie, partrze za szyba leza karty graficzne i widze Sapphire 9550 przygladam sie pamiecia i widze: HYNIX jakies cyferki i na koncu -33 czyzby to oznaczalo 3,3 ns  B)  Jesli tak to chyba biore bez vivo  :D

1536795[/snapback]

no no no :) bardzo ciekawe ale czy mozliwe ?? :P jak to jest naprawde 3.3ns to brać bez zastanowienia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinslayer masz na pamięciach jakies radiatorki??

Robiłeś coś z biosem? i czy komuś działa cas latency 4?? bo u mnie rzeżnia....:|

1537633[/snapback]

 

cas latency 4 ? :| pogielo cie ? po co ci takie wolne timingi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinslayer masz na pamięciach jakies radiatorki??

Robiłeś coś z biosem? i czy komuś działa cas latency 4?? bo u mnie rzeżnia....:|

1537633[/snapback]

pamięci 4ns zwykle maja 3 CL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinslayer masz na pamięciach jakies radiatorki??

Robiłeś coś z biosem? i czy komuś działa cas latency 4?? bo u mnie rzeżnia....:|

1537633[/snapback]

 

Niemam radiatorkow na pamieciach ani tez nie robilem zadnych modyfikacji timmingow wni tez nei wgrywalem innego biosa. Jedynie zamontowalem 2 wiatraki 80x80, jeden nad karta a drugi pod nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od dzisiaj jestem czesliwym posiadaczem karty graficznej ATI Radeon 9550 firmy Gigabyte.

Mam jednak z nia maly problem. Gdy przestawiam rozdzielczosc z 60Hz na 100Hz w systemie wartosc ta sie zmienia jednak monitor nie reaguje na ta zmiane (caly czas ma 60Hz). Nie wiem co jest tego powodem. Moze znacie jakis sposob zeby zmusic monitor do przestawienia sie na 100Hz? Poprzednio mialem GForce 2 i monitor jak i karta spokojnie ciagly 100Hz a teraz nagle nie da sie przestawic. A od 60Hz strasznie oczy bola dry.gif

 

Pomocy!

 

EDIT:

 

Zapomnialem podac nazwy monitora: AOC Spectrum 7Glr

 

I jeszcze jedno, w kartach NIVIDI jest takie cos jak cyfrowa glebia, gdzie znajde to w ATI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w ustawienia ekranu > zaawansowane > ekrany > monitor > maksymalna częstotliwość odświerzania = 100Hz

 

A jeśli pierwszy raz pracujesz na kartach ATI, proponuję ściągnąć darmowego ATI TRY TOOLS, bardzo pomocny dla początkujących użyszkodników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo mam pytanie, przed chwilą podłączyłem swojego nowego Ati Radeona 9550 Gigabyte 128/128. I Nie wiem co się dzieje. Gdy chcę włączyć grę GTA:SA to mam komunikat ze nastąpił błąd w aplikacji [wysyłaj . nie wysyłaj]. Może to kwestia sterowników ?? Jakbyście mogli to podajcie dokładny link do tego sterownika, bo ze strony producenta nie umiem sciągnąć [ pierwszy raz mam ATI ]

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo mam pytanie, przed chwilą podłączyłem swojego nowego Ati Radeona 9550 Gigabyte 128/128. I Nie wiem co się dzieje. Gdy chcę włączyć grę GTA:SA to mam komunikat ze nastąpił błąd w aplikacji [wysyłaj . nie wysyłaj]. Może to kwestia sterowników ?? Jakbyście mogli to podajcie dokładny link do tego sterownika, bo ze strony producenta nie umiem sciągnąć [ pierwszy raz mam ATI ]

Proszę o pomoc

1539104[/snapback]

no to jak 1raz zainstalowales Ati to sciagnij program driver cleaner i usun stare stery od nvidii , chyba ze jestes po formacie to nie musisz nic robic

 

to jest link do nowych omeg : http://www.accesswave.ca/~sruxton/drivers/...ega_2642_7z.exe

 

zainstaluj i ciesz sie GTA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www2.ati.com/drivers/cat-uninstaller.exe to do wersji dla Windowsa XP bez Catalyst Control Center

 

Dla innych systemów: https://support.ati.com/ics/support/default...dge&folderID=27

 

Nie polecam wersji z Catalyst Control Center.

 

Przeczytaj sobie jeszcze FAQ dotyczące GTA na forum Gry, tam są opisane powody, przez które mogą być problemy z odpaleniam gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, wszystko jush działa, ale nie dzięki sterom, jak chce uruchomic GTA:SA to musze prawym przyciskiem na ikonke ----> uruchom jako ----> administrator. Włacza mi się gra ale nie moge save'ować ani puszczać swojej muzy :( Co jest grane ?? Chce powiedzieć ze jak podłaczyłem nowa kartę to mam obraz z logowaniem i wybieram użytkownika, a ze mam tylko jednego [administrator] to klikam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jakie stery preferujecie do 9550, DNA,OMEGi czy coś jeszcze innego (zwykłe Catalyst??) :wink:

????

1539740[/snapback]

od początku posiadania kart ATi zawsze uzywałem Omegi ale gdy wyszła wersja oparta na catalystach 5.6 zrezygnowałem z nich ponieważ za nic nie dało sie ich poprawnie zainstalowac tzn po instalacji karta była wykrywana jako "VagaSave", reinstalacja systemu, driver cleaner pro, nic nie pomogło aż w końcu odnalazłem swoje ulubione bez problemowe stery SoftMod oparte o cat 5.6 :D a jak chce ktoś podkręcać karte nic nie stoi na przeszkodzie w google wpisać RadLinker :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś jednak bawił się timingami pamięci to polecam Rabita 1.7 w zakładce timings jest opcja realtime.

 

A jeżeli chodzi o cL 4 to wcale mnie nie pogieło tylko w biosie R9600 /pro/xt jest ustawione 4. A u mnie w 9550 za cholere nie da rady, dopiero gdy rdzeń jest ustawiony poniżej 330 wygląda to w miare nieżle. Stąd pytanie czy ktoś ustawiał. Jeżli ktoś nie może przekroczyć 500 na pamięciach to polecam najnowszy bios F21. Daje więcej niż radiatorki i zasilacz razem wzięty. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czyściutkim systemie miałem 6120 ptk ale na ustawieniach 450/496 i duronie 906(9*100) a te 6 to swoją drogą niewiem skąd. Teraz zmienilem biosa na f21 kupiłem radiatorki i zasilacz i 462/552 i proc 897(8.5*106) ale system już nieżle zmulony to tak 5700. Masz tam w swoim solteku możliwość fsb 133??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam ale jak je puszczam to ani gry ani marki mi nie chodzą,nie wiem czemu ale system w 3D się wysypuje.Po chwili grania ekran się zacina,poruszam myszką i powale w klawisze to daje czarny ekran i tyle mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak proca ustawiłeś?? i czemu rdzeń tak kiepsko na radeonie? Wynik masz całkiem wporządku.....

1541101[/snapback]

głupie pytanie ... może jakims cudem przyszło Ci do głowy ze nie kazdy model wysoko sie kręci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadawalem juz takie pytanie w watku o abicie guru, ale teraz zaczalem sie zastanawiac nad 9550 od gigabyte lub sapphire podkreconym na 400/500

jak taka karta sprawuje sie w grach:

 

splinter cell (wszystkie czesc)

pro evolution soccer 4

far cry

nfs:u 1&2

colin 2005

 

z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadawalem juz takie pytanie w watku o abicie guru, ale teraz zaczalem sie zastanawiac nad 9550 od gigabyte lub sapphire podkreconym na 400/500

jak taka karta sprawuje sie w grach:

 

splinter cell (wszystkie czesc)

pro evolution soccer 4

far cry

nfs:u 1&2

colin 2005

 

z gory dzieki :)

1541210[/snapback]

Z Celkiem którego posiadasz możesz zapomnieć o NFS:U2.Ja na moim sprzęcie mogę pograć ale na średnich detalach w 800x600.Ogólnie to polecam ci tego Abita Guru ,a jeśli masz wybierać pomiędzy Giga a Sapp to bierz Sapp.Kupiłem mojego jakieś 2 tygodnie temu i nawet ładnie się kręci ale szczerze napisze że gdybym mogł cofnąć się w czasie do momentu zakupu:P to wziąłbym Sapphire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ma byc karta do tego sprzetu :D

 

po prostu bede skladal nowego kompa i przy mocno ograniczonym budzecie zastanawiam sie, jaka karte wybrac :)

 

interesuja mnie tylko wyniki w grach ktore wymienilem, ew. jakies tam jakie jeszcze macie zainstalowane akurat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon 9550 Sapphire 128MB + DVI / VIVO 128-bit - kupiłem dzis tą kartę i martwi mnie mały wynik 3dmark2001 - 7500 pkt Wydaje mi się że to wina mojej płyty głównej ASROCK K7VT4-4X (AGP x4), gry też chodzą beznadziejnie. Chodzi to na SEMPRONie 2.2+, pamięciach KINGSTONa 512mb (333), BARAKu 120GB.

 

Co wy na to chłopaki? bo mnie tu ku***** bierze :mur:

Edytowane przez slickeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...