Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

ojjjj bedzie ciężko ale postaram się jakoś to załatwić wsumie to tam nie ma żadnej rewelacji!!

 

Oczywiście radiatorki w 100% nie pokrywają pamięci ale gdzieś tak ok. 85-90% napewno

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

ojjjj bedzie ciężko ale postaram się jakoś to załatwić wsumie to tam nie ma żadnej rewelacji!!

 

Oczywiście radiatorki w 100% nie pokrywają pamięci ale gdzieś tak ok. 85-90% napewno

Bo widzisz, może bym wymienił te radiatory które mam obecnie.

 

Mam bowiem wrażenie, że troche się obijają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niom bardzo ciekawe chłodzonko szkoda że ja mam 40x40. O ile ci to dało na GPU dodatkowgo mhz ??

A co do radiatorków to jak sa takie kiepskie i np. jush przy 540 zaczynają sie walić to możesz zmienić bo wydaje mi sie że te moje spokojnie wytrzymaja nawet więcej z dodatkowym podmuchem na siebie :D

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogolnie rzecz biorac to ostro po****** ludzie tu sa na tym forum wielki szacun Napewno nad ranem mi odwali to postaram sie zamontowac

boxowy od jakiegos intela radiator to tez wrzuce foty :)

Pytanie co do TImeingow bo nie otrzymalem zadnego how to czu jezeli

bede sie juz nimi bawic moge je jakos stale uszkodzic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

To chłodzenie wprawdzie było dla celów testowych jednak dość długi czas pozostało na karcie gdyż nie miałem czasu go zdjąć.

 

Karta z takim nawiewem spokojnie chodziła 430/580 jednak w markach widoczne były liczne arty. Mnie jednak chodziło by uzyskać magiczną ilość 580MHz na pamięciach. Myśle z perspektywy czasu że pewnie poszło by i 600MHz jednak troche się bałem :P

 

Teraz jade na 420/500Mhz mając na karcie wentylek 40x40 i radiatorki na pamięciach. Wystarczy puki co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek dałoby się chyba jeszcze podkręcić , pamiątki całkie ładnie (ja swioch tak nie wykręce) , ale wynik chyba powinien być ciutkę

wyższy

 

Co do timingów zdania są podzielone ja nie kombinuję

Edytowane przez 1okonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogolnie rzecz biorac to ostro po****** ludzie tu sa na tym forum wielki szacun Napewno nad ranem mi odwali to postaram sie zamontowac

boxowy od jakiegos intela radiator to tez wrzuce foty :)

Pytanie co do TImeingow bo nie otrzymalem zadnego how to czu jezeli

bede sie juz nimi bawic moge je jakos stale uszkodzic ??

Chyba tego nie da sie uszkodzić ale ja sie nie znam... :P

jak bedzie coś nie tak to pojawią sie odrazu arty(i to w h** artów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego chlodzenia z linku, to nad czyms takim myslalem, ale nie wiem jak zamontowac wentyl na samej karcie, tak wiec wyszedlem z zalozenia, ze nie bede go montowal bezposrednio na nie tylko na "stelazu" tuz pod nia. A moze zamatuej wentylatory z obu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem inne rozwiązanie , mam zainstalowany wentylator w obudowie kompa z boku karty .Te rozwiazanie ma tą zaletę ,ze karta jest chłodzona powietrzem z zewnątrz i zarazem wentyluje budę .Drugi wyciągowy mam pod zasiłką . W stresie nie przekracza procek ani karta 42 stopni>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem co jest grane niech mi ktos wyjasni o co biega czy to wina kiepskiego egzeplarza ze zegary owszem pojda powyzej 400/213

ale z Artami o_O dodam ze do standardowego chłodzenia dzis dodałem dwie 80 na dole na GPU i kosci i na goren na koscie i druga strone gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem co jest grane niech mi ktos wyjasni o co biega czy to wina kiepskiego egzeplarza ze zegary owszem pojda powyzej 400/213

ale z Artami o_O dodam ze do standardowego chłodzenia dzis dodałem dwie 80 na dole na GPU i kosci i na goren na koscie i druga strone gpu

Moze zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam sie nad kupnem dobrego wentylatora do gigabyt 9550. Interesują mnie te ze strony : http://www.sx.pl/?p=productsList&iCategory=1203

Jaki byscie polecali??

mysle ze TEN byłby nie kulawy i wydajny!! Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy on nie bedzie za duzy na radiator??

No zlekka bedzie

Jak chcesz żeby idealnie pasowało to byle jaki wiatraczek minimum 4200obr lub 4500 (40x40)wkręć i bedzie malina.

Na to nie ma reguły bo sam sie tesh dopytywalem o to ale zdalem sie na siebie i poprostu wybrałem zwykly normalny wiatraczek 40x40x10 bez zadnych bajerów ktory pomaga i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Zwykły, nie modowany Radeon 9550 nie potrzebuje jakiegoś potężnego chłodzenia! No chyba że mamy v-mody to już inna bajka. W zupelności wystarczy najzwyklejny coolerek.

 

Innymi słowy: byle coś na niego wiało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Palita to moze dało by sie cos osiagnac po zmianie timmingów?

Wiem ze pamięci to 5ns ale np sapphire 5 ns mają : 4,2,4,8 a ja mam 4,3,4,8...

zmiana drugiej wartosci cos da? czy raczej spieprzy karte?

 

ps. 3dmark pokazuje mi w system info ze niby mam 256 mb mem, ale w biosie jest 128 ustawione.

Czym mozna jeszcze sprawdzic wielkosc pamieci na karcie? (moze bios od 256 by uwolnił dodatkowe

128 mb :D wiem ze to nic nie da ale zawsze ma sie karte 50 zl drozszą :) )

post-124715-1135292107_thumb.jpg

post-124715-1135292659_thumb.jpg

Edytowane przez yiabol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

' date='22 Gru 2005, 19:06' post='1830705']

Zwykły, nie modowany Radeon 9550 nie potrzebuje jakiegoś potężnego chłodzenia! No chyba że mamy v-mody to już inna bajka. W zupelności wystarczy najzwyklejny coolerek.

 

Innymi słowy: byle coś na niego wiało!

przy 1,51V na GPU też sie za bardzo nie grzeje :-P

 

yiabol- baw sie timingami. To zawsze może coś dać, a jak ewentualnie nie wyjdzie to reset i od nowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zasilacz?

Zasilacz mam 400w marki Mercury nie wiem co to za szit ale raczej nie on bo prad zzera mi tylko grafa i dysk hdd nie mam flopow cd/dvd romow nic tylko to co podtrzymuje kompa przy zyciu.

Kurde temperatura nie stanowi problemu ale karta poprostu sie nie kreci chociarz pamieci gdy tylko rusze strasznie sie grzeja prawie pażą no coz najwyrazniej kiepski egzęplaż Timeingi mam 4 2 4 8

Rdzen nie idzie wiecej niz 400 zmiana biosu dała by mi mozliwosci na wyciagniecie wiekszej ilosci FPSow i hercow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam 400w marki Mercury nie wiem co to za szit ale raczej nie on bo prad zzera mi tylko grafa i dysk hdd nie mam flopow cd/dvd romow nic tylko to co podtrzymuje kompa przy zyciu.

Kurde temperatura nie stanowi problemu ale karta poprostu sie nie kreci chociarz pamieci gdy tylko rusze strasznie sie grzeja prawie pażą no coz najwyrazniej kiepski egzęplaż Timeingi mam 4 2 4 8

Rdzen nie idzie wiecej niz 400 zmiana biosu dała by mi mozliwosci na wyciagniecie wiekszej ilosci FPSow i hercow ??

Ten zasilcz nie jest zły. Ba! Wg. mnie jest lepszy niż Modecom 400W!...

 

 

Odpowie ktoś na moje pytanie dotyczące V-MODÓW czy na nowszych Sapphire tez mozna je wykonać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. 3dmark pokazuje mi w system info ze niby mam 256 mb mem, ale w biosie jest 128 ustawione.

Czym mozna jeszcze sprawdzic wielkosc pamieci na karcie? (moze bios od 256 by uwolnił dodatkowe

128 mb :D wiem ze to nic nie da ale zawsze ma sie karte 50 zl drozszą :) )

Najlepiej to sprawdzic fizycznie :)

Przeczytaj jakie masz oznaczenia na kosci pamieci a potem zobacz jaka pojemnosc ma taka kosc w radkach jet to albo 128 Mbit albo 256 Mbit co dopowiednio daje:

 

128 Mbit/8 = 16 MB*8 kosci daje 128 MB

256 Mbit/8 = 32 MB*8 kosci daje 256 MB

 

Tabelka z oznaczeniami pamieci (http://www.tuning-pc.pl/artykuly/pamieci/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to sprawdzic fizycznie :)

Przeczytaj jakie masz oznaczenia na kosci pamieci a potem zobacz jaka pojemnosc ma taka kosc w radkach jet to albo 128 Mbit albo 256 Mbit co dopowiednio daje:

 

128 Mbit/8 = 16 MB*8 kosci daje 128 MB

256 Mbit/8 = 32 MB*8 kosci daje 256 MB

 

Tabelka z oznaczeniami pamieci (http://www.tuning-pc.pl/artykuly/pamieci/)

1Mbit/8 = 256kB panie kolego (kilo Bajtów)

 

128MB/8 = 16*8 MB

256MB/8 = 32*8 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie mi sie wydaje ze poszalejesz tak samo jak ja mimo ze ja mam na samsungach to pamiatki jak skała wczoraj doszedłem do całkiem fainej wartosci ale zaczol sypac artami no to jade w dół i dalej sypie dalej w dół i dalej sypie koszmar musze szybko sprzedac i moze na jakiegos 9700 albo na konkretnego 9550 bo to co mam to woła o pomste do nieba jesli chodzi o o/c :/ rdzen na 400 i zero artow w zadnej grze ale wczoraj zaczeły mi sie zwisy kompa tragedia prawie grecka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszły na 415 więc ustawiłem 410... Nie jest to zadowalający wynik ale to świadczy tylko o kościach pamięci

jakie zastosował producent bo standardowo chodzą na 180 mhz (360 efektywnie)

 

Pobawiłem się troszke timmingami i oto wyniki benchmarka w AtiTrayTools:

 

GPU: 250Mhz Mem: 360Mhz (bez zmiany timmingów) = 1318,92

GPU: 400Mhz Mem: 400Mhz (bez zmiany timmingów) = 1564,99

GPU: 400Mhz Mem: 400Mhz (zmienione timmingi) = 1672,20

GPU: 400Mhz Mem: 410Mhz (zmienione timmingi) = 1720,15

 

Wszystkie ustawienia są stabilne i nie powodują artefaktów... niestety to chyba max dla mojej grafiki...

Ustawiłem jeszcze GPU: 425Mhz Mem: 400Mhz ale przyrost wydajności był minimalny więc pozostawiłem na

400Mhz.

 

Na czym polega VMod?

post-124715-1135364213_thumb.jpg

post-124715-1135364227_thumb.jpg

post-124715-1135364250_thumb.jpg

post-124715-1135364268_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam 2 pytania :] mam Gigabyte 9550 jak wiadomo standardwo ma 250/400. Podkrecilem go na 375/520 i mam 2 pytania:

1. czy to dziwne ze przy 550 na pamiecach mam artefakty :P?

2. Jak zmienic w AtiTool 1.0.4.780 by zwiekszyc mhz chipa? Mam ustawione na maxa a chcialem sprobowac troche wiecej. Pisalo gdzies by zmienic jakas linijke w pliku ini w katalogu z Ati. Ale w tym pliku nie ma takiej linijki :} a gdy ja dodalem to i tak nic sie nie dzieje.

Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...