Skocz do zawartości
Excray

Komputer Za 600zł Bez Monitora.

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dla brata komputera za 600-700zł max. tylko i wyłącznie do gier i netu. Może być bez napędów (ze starego wezmę), a nawet bez twardego dysku. Cena 700zł max sama buda lub 800zł z monitorem. Ewentualnie podzespoły bazowe - co byłoby dobre aby złożyć zestaw w tej cenie? Jaki procesor, płyta pamięci i karta graficzna? Z góry dziękuję za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało kasy jak na kompa do gierek w starsze pogra ale w te nowsze bedzie tridniej ale sie pogra do netu wystarczy:

 

 

Sempron 2500+ BOX Socket 754 64bit-205zł

Asus K8V-X SE K8T800 S.754-229zł

TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200-179zł

Gigabyte ATI Rad.9550 128MB 128bit-209zł

 

Razem:822zł więć idzie słożyć nawet fajnego do wykożystania miałeś max 800zeta ale te 22zł dozbierasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda, zasilacz, monitor, cooler, tego chyba za darmo już nie dostanę :(

Tak jak wspominałem 800 to już komplet z monitorem i alles. Nie widzę sensu pakować się w 64 bity w przypadku tak słabego komputera, ale IMHO za 600zł tez można niezły komputer stworzyć, oczywiście w młodszą jak rok grę się raczej nie zagra, ale trudno. Nie wszystko można mieć.

 

EDIT

Zastanwaiam się nad składaniem na części przez allegro, ale to musi być odpowiednio opłacalne abym na kosztach przesyłek więcej nie stracił jak na całym zestawie.

Mam też dylemat odnośnie dobrych podzespołow takich jak karta graficzna, MOBO i procek. W szczególności karty NVidia w jakości Radeonów 9000 - 9550, bo się na NVidiach nie znam. Co by było dobre w tej kategorii? Druga sprawa to MOBO, bo też nie wiem co jest dobre, a czego unikać. Raczej szukam czegoś pod Semprona, ale 32bit.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla brata komputera za 600-700zł max. tylko i wyłącznie do gier i netu. Może być bez napędów (ze starego wezmę), a nawet bez twardego dysku. Cena 700zł max sama buda lub 800zł z monitorem. Ewentualnie podzespoły bazowe - co byłoby dobre aby złożyć zestaw w tej cenie? Jaki procesor, płyta pamięci i karta graficzna? Z góry dziękuję za sugestie.

1667507[/snapback]

Witam ja mam cos takiego do sprzdania super komp na poczatek umnie sie spisuje EXTRA ale chce wymienic wszystko na nowe i sprzedaje moj zestaw do netu i gierek spoko,razem z monitorkirm extra 17 plaski flatron

Płyta ECS K7VTA3,

AMD Athlon XP 1700+,

pamieć PC2100 DDR 256MB,

GeForce2 Ti 64MB TV-OUT,

dysk 40GB Seagate Barracuda IV 7200rpm,!

,CD ROM LG,

FDD,

obudowa Codegen z 300W ,

Głośniki SAMUNG SMS-2000,

monitor LG FLATRON 795FT PLUS 5 gniazd USB,

Wszystko w stanie IDEALNYM!!100% SRAWNE!!

PILNIE!!!!!!!!!!!!

gg3613047

k75@poczta.onet.pl

cena do uzgodnienia na poczatek 950 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facetowi nie opłaca się kupować proca o taktowaniu 1,8 to juz jak dla mnie prechistoria, minimum sempron 2500+ z wiatrakiem(box) za 200zl do tego jakies najch***sze mobo jakis asrock ;( za 200zł 512mb ram jakies elixir za 160zl.......... i radek gigabyte 9550 za 220zł i wyszło około 800zl(patrzylem po cenach gieldowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych części to only 2500+ s.754 64bit bo to najtańszy procek

Sempron 2500+ BOX Socket 754 64bit

Asrock K8 Upgrade-1689 Ali-M1689 s.754

Itronic RJA-DT803 CE+PFC 350W

DDRAM 256MB 3200 PC400

X-Power R7000 64MB

671zł

Ale na tym to w nowe gry zapomnij. Nie ma szans na kompa nowego za ~700zł do gier nowych, jeżeli o takie Twemu bratu chodzi.

Co do allegro:

Athlon Xp 2100+ + MSI K7N2 Delta2 Platinum

http://allegro.pl/show_item.php?item=65545324

narazie za 250zł, zalezy na szybkiej sprzedaży, liczmy że 300zł

512mb ram

http://allegro.pl/show_item.php?item=65597546

140zł

Buda + zasiłka 300w(zasiłka 300w z APFC SeaSonic, miałem taką i była bardzo dobrą zasiłką, o wiele lepszą od Codeshitów itp.)

http://allegro.pl/show_item.php?item=65004770

60zł

9550 Sapphire 128mb 128bit

http://allegro.pl/show_item.php?item=65016052

190zł

Razem (proc+mobo 300zł) 690zł

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol... najtanszy semp niskim mnoznikiem i goowniana plyta. rzeczywiscie zestaw marzen. przy tym, wole swoja jak to ktos nazwal 'prehistorie'. tym bardziej, ze proc ma odblokowany mnoznik[jesio egzemplarz z serii JIUHB], a plyta ma pelen potencjal OC...

 

@excray

jestem sklonny do negocjacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facetowi nie opłaca się kupować proca o taktowaniu 1,8 to juz jak dla mnie prechistoria, minimum sempron 2500+ z wiatrakiem(box) za 200zl do tego jakies najch***sze mobo jakis asrock ;( za 200zł 512mb ram jakies elixir za 160zl.......... i radek gigabyte 9550 za 220zł i wyszło około 800zl(patrzylem po cenach gieldowych)

1667745[/snapback]

taa Sempron 2500+ jest taktowany na poziomie 1400 Mhz :wink: a ten 1800+ jest taktowany na poziomie 1533Mhz czyli bardzo teorytycznie jest szybszy .. a nie teorytycznie to z testów wynika że Athlon Xp t-bred musi byc realnie o jakies 150mhz żeby się równac z Sempem na 754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ x3n coś mi wygląda to na reklamę własnego sprzęta

podaj mi powód dlaczego miałby się pchać w socket A skoro s754 ma praktycznie za te same pieniądze, nie komp marzeń ale najlepsze co może zrobić za te pieniądze a poza tym co masz takiego specjalnego w tym swoim kompie bo ja np mam 2100mhz na kt400a bez zmiany vcore a ty masz nforce 2 więc nie wiem co masz takiego super że jesteś skłonny do negocjacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, jakis miesic temu zlozylem siostrze cos takiego:

 

A xp 1700+

Gigabyte GA-7VAX

256mb DDR twinmosa

Radeona 8500LE

maxtor 40gb 5400rpm

DVD-rom hitachi

 

+ Buda (nowa za 70zl;P), zasilacz fortron 250w, mysz a4tech optyczna, klawiatura i monitor 17" samtrona, calosc wyniosla mnie ~820zl z czego ceny mozna by zejsc spokojnie o jakies 50-70zl dajac uzywana obudowa, zwykla mysz itp.

 

a komp calkiem fajny :) 3dmark 01 - cos kolo 8000pkt mial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie obecnie szukam R9200 ew R9250, ale to dla mnie. Dla brata oddam swojego 9550. I tak używam głównie Delphi i net tak więc się marnuje u mnie. Mało brakowało abym się dogadał z x3n, ale niechcący wygrałem tą płytę i teraz szukam jeszcze do niej procesora i pamięci. Procesor raczej jakiś sempron a pamięć 256 albo 512 400 DDR, ale to wszystko jeszcze zależy. Zasilacz już kupiłem, a radiator chyba będzie ten, albo ten. Kto wie, jak się zirytuję to kupię te gorsze komponenty które wymieniłem i zabiorę nowy komp dla siebie, a dla brata oddam mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cię znowu płyta spowolnia chłopie zastanów się w innym poście pisałeś że ludzie mają 8000pkt ale przecież mogą mieć lepsze procki a w 3dmark 2001 to proc też jest bardzo ważny do tego tego ECS też miałem i jakoś nie narzekałem a poza tym ty kręcisz grafę?? próbowałeś odblokować tego durnia chociaż robić to na megabajcie to też samobójstwo, do tego pamiątki możesz zmienić timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie

Komputer będzie wyglądać tak:

Płyta główna EPOX EP 8RDA3I

Procesor Sempron 2600

Karta graficzna Saphire 9200

Pamięci Elixir 512 400MB

Zasilacz Fortron 300W P4

Wiatraczek SPIRE WHISPERROCK IV

Szukam jeszcze tylko budy.

Od razu odpowiadam dlaczego taka słaba karta - bo to będzie komputer dla mnie a ja nie gram zbyt dużo. Brat dostanie mój komputer czyli Radeon 9550 będzie. Mogłem dołożyć te 60 zł i kupić 9550 ale po co? Jak będę chciał mieć lepszy komputer to i tak będę zmieniać na coś z półki 64bit. Poza tym monitor zostaje stary - udało mi się go naprawić. Czyli całość się zamyka w kwocie 734zł + koszt obudowy. Przyznaję, że można by było jeszcze lepszy komputer za te pieniądze kupić, ale już mam powyżej uszu Allegro i licytacji i większość kupiłem z "Kup teraz".

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Jak tylko dorwę 3DMarka to zobaczę jak u mnie. Mam do Was prośbę, a mianowicie dostałem już tą płytę i:

1. nie mam do niej żadnej instrukcji obsługi. Piny w większości są podpisane ale na przykład mam pytanie do czego służy zworka CLK na godzinie 7 o gniazda procesora. Zresztą za jakiś skan albo link do pdf-a z manualem też się nie obrażę :)

2. czy sie ktoś gdzie znajdę BIOS do tej płyty nowszy niż ver. 6.00 7/29.2004 a poza tyym jaka wersja jest najlepsza.

Dziękuję za odpowiedzi

 

EDIT

Ale z tym 3DM2001 to trafiłeś. Wymik mi wyszedł 6899 czyli niewiele mniej jak mówiłeś.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie obecnie szukam R9200 ew R9250, ale to dla mnie. Dla brata oddam swojego 9550. I tak używam głównie Delphi i net tak więc się marnuje u mnie. Mało brakowało abym się dogadał z x3n, ale niechcący wygrałem tą płytę i teraz szukam jeszcze do niej procesora i pamięci. Procesor raczej jakiś sempron a pamięć 256 albo 512 400 DDR, ale to wszystko jeszcze zależy. Zasilacz już kupiłem, a radiator chyba będzie ten, albo ten. Kto wie, jak się zirytuję to kupię te gorsze komponenty które wymieniłem i zabiorę nowy komp dla siebie, a dla brata oddam mój.

Ja mam do sprzedania kompa za 550zł o parametrach:

Procesor Celeron D 2.8 soket 755

Płyta główna ACER

Karta Graficzna GEforce 6600KE gniazdo PCI-Ex

Napend dvd ROM

Dysk twardy 80gb SataII

Obudowa tracer

MOŻE TO PANA ZAINTERESUJE

wszystkie pytania proszę przesyłać na e-maila kowalklol@wp.pl lu na PW

 

 

 

:razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...