Skocz do zawartości
devon58

Ja Już Sam Nie Wiem Co Wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam zamiar przesiąść się z kingstonów 512MB na coś lepszego ponieważ te nie chcą nawet chodzić na dzielniku 133mhz. Moja platforma to Gigabyte K8NS s754 rev.2; sempron 64bit 3000+; radek 9550 128MB.

Z racji ze plyta nie jest demonem jesli chodzi o podawane napięcie na ram wiec potrzebne sa pamiątki ktore lataja z niskimi napięciami. W przeszukinwaniu forum można dostać "świra" od tych symboli :blink: zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Twinmos speed premium na BH5 UTT oraz w podobnej cenie Kingmax hardcore DDR500. Chciałbym zeby pamiatki poleciały tak ok fsb 240Mhz z jak najniższymi timingami, u kumpla kingmaxy chodzą na 2,5-3-3-6 fsb 245 ale przy 3V. Cena do 300zł za 512MB.

 

P.S. Nie wiecie czy mają coś ciekawego w Media Markt?? bo niedługo otwierają u nas w Bydzi :lol:

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja ma pamieci kingmaxy harcore 500mhz i przyznam ze sa super - zobacz ile z nich aktualnie wyciagnalem :D

a na fsb 250 i timingami 2,5 3 3 6 i T1 chodza na standartowym napieciu czyli 2,7 bizr je warto!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie chce pomóc w wyborze pamiątek, bo może mi się wydaje ale stwierdzenia typu "Ja bym wolał Twinmosy Twistery" lub "Bierz DFI" są bardzo przekonujące i pomocne. Nie wiem dlaczego takie tematy są przenoszone do działu co kupić w ktorym zadko mozna doczekać się konkretnej odpowiedzi i pomocy.

 

Ja staram się wybrać odpowiednie kości które bedą dobrze chodzić na mojej płycie, po których odczuję zmianę po przesiadce z kingstonów CL3. Jestem wstanie wydać w tej chwili jakies 600-620 zeta na 1GB pamięci. Może dla niektorych to mało ale dla mnie to kupa kasy i nie chciałbym kupić jakiegoś shitu.

 

za tą cenę przymierzam się do pamięci Geila Ultrax 2x512MB CL2-2-2-5-1 oraz do kingstonów HiperX 2x512MB CL2-2-2-5-1 które są na allegro za 600zł

Tak jak pisałem potrzebne sa pamiatki ktore pojda bez problemu na tej płycie i ktore bedzie mozna podkrecic po planowanej w przyszlym roku przesiadce na S939 + dfi

 

Wyczytałem że te kingstony sa na TCCD ale na slabym PCB wiec slabo sie krecą, natomiast Geile są na BH5 ktore to super sie kreca powyzej 3V ale w stocku potrzebują do stabilnej pracy ok 2,8V i boję się ze moj K8NS może ich nie uciągnąć

 

Prosiłbym o pomoc osoby ktore mialy moze juz doczynienia z takimi konfiguracjami.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się nie podobała tamta odpowiedź to masz poprawioną wersję... ;)

Bierz Twinmosyspeed premium, bo to są super pamiątki do kręcenia, lub możesz też zabrać Twinmosy Twistery, są droższe, ale chyba jeszcze lepsze od tych (CL2)...

Wystarczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie boisz sie prostego moda na 3.3v płyty(przylutowanie od spodniej strony 1 kabelka) to mozęsz brać coś na winbondach.Jak nie chcesz modować płyty to sobie winbondy odpuśc bo na tych niecałych 2.8v niewiele pokaża...

 

A co do lolegi bierz dfi to chyba jakiś nie w temacie bo szukasz ramu a po 2 gb wcale złe nie ejst wręcz przecdiwnie a sporo tańsze. Oczywiście napiecia na ramki daje nioższe ale dfi też dało plame tylko 3.1v to dla winbondów też mało. w gb 1 kabelek i jest 3.3 v :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie boisz sie prostego moda na 3.3v płyty(przylutowanie od spodniej strony 1 kabelka) to mozęsz brać coś  na winbondach.Jak nie chcesz modować płyty to sobie winbondy odpuśc bo na tych niecałych 2.8v niewiele pokaża... 

 

A co do lolegi bierz dfi to chyba jakiś nie w temacie bo szukasz ramu a po 2 gb wcale złe nie ejst wręcz przecdiwnie a sporo tańsze. Oczywiście napiecia na ramki daje nioższe ale dfi też dało plame tylko 3.1v to dla winbondów też mało. w gb 1 kabelek i jest 3.3 v  :wink:

1680488[/snapback]

 

Hmmm

Nie za bardzo czaję o co chodzi koledze :blink: 2gb? dfi się nie spisało :lol2: przecież napięcie po przestawieniu zworki na płycie idzie do 4,1 V :lol: myślę, że kolega który założył temat, po głębszej medytacji sam dojdzie do wniosku, że lepiej zmienić płytę, żeby pobawić się pamiątkami B)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...