Skocz do zawartości
morys

"podsłuch"

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł w cudzysłowie bo to o co mi chodzi jest to jednak coś w tym rodzaju.

Zależy mi na bezpieczeństwie osoby

Chciałbym mieć kontrolę dzwieku nad pomieszczeniem które znajduje sie na wysokości ok. 25 m. z samochodu lub ewentualnie przenośną.

Chodzi mi o coś taniego na jeden raz.

Ale zasilanie musi działać przez parę dni.

Jakość dzwięku niejest taka ważna.

Jak to zrobić ?

 

A może ktoś widział coś ciekawego gdzieś w sieci.

Tylko nie wklejajcie mi stron reklamujących bajery po pareset złotych za pobraniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaak oczywiscie na bezpieczenstwie :D i bedziesz siedział w samochodzie bezpiecznie podsłuciach!ąc :) na allegro były takie rzeczy zasieg do 100m i nawet nie drogie... tylko ze to cos nadawało fale na częstotliwosciach radiowych takich ze mogłes to złapać za pomocą zwykłego radia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Nie kobieta.

Tym to bym się wogule nie przejmował

 

Ten temat z radiem samochodowym to troche niebezpieczne bo inni też mogą usłyszeć.

Zwłaszca że pluskwa musi leżeć i działać jakiś czas w otoczeniu które zna głosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czułość jest bardzo istotnym parametrem. przeważnie zależy od użytego mikrofonu ( najlepiej jaskiś pojemnościowy ). wiele schematów znajdziesz w google ;] ja sam kilka kiedyś takich urządzeń składałem. jeśli dobrze dobierzesz tranzystor mocy na wyjściu i przy dobrym jego zasilaniu możesz uzyskać nawet ładne zasięgi. wszystko zależy jakie będą zastosowane akumulatorki, czy musi to być bardzo małe urządzenie i jak długo ma działać ... najmniejsze urządzonka są montowane w długopisie ( ale wiadomo nie są one zbyt profesjonalne ).

 

gotowe zmontowane układy kupisz w granicach 10-50 zł

 

z tego co czytałem obawiasz się tych co nadają na falach radiowych FM. zawsze możesz go tak dostroić że będzie działał na samym końcu lub początku pasma. jeśli nie chcesz tak to musisz zmontować 2 układy. nadajnik i odbiornik działające na częstotliwości np 2MHz. to już w granicach 100 zł

Edytowane przez GreeN_DG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...