Skocz do zawartości
poti

Mega Problem Z Gf 7800 Gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam. Pare dni temu stalem sie szczęśliwym posiadaczem GF 7800 gtx gainward golden sample, ale niestety przypuszczam ze dostalem uszkodzoną karte i chce poznać Wasze opinie przed ewentualnym oddaniem jej do serwisu bo być może ja się myle i karta jest sprawna a co innego szwankuje. Po podłączeniu karty zainstalowaniu sterów itd z uśmiechem na twarzy zasiadłem do testów. Odpaliłem 3dmarka 2003 pro no i tu mina zrzedła mi całkowicie (ustawienia testu standardowe, bez filtrowania, antyalasingu i innych). Jak na pierwszej scenie testowej (samoloty) fps były jeszcze dość wysokie (400 do 100) tak od następnej bodajrze ci żołnierze pszyszłosci fps drastycznie spadły (40 - 20) a w scenie z trolami slajdy (10 5 kaltek !!!!!!!!). Ale teraz najlepszy lol pojawiały się dziwne artefakty niebieskie piskele w skupiskach w róznych miejscach na ekranie przez wszytkie sceny oprócz samolotów. Wynik końcowy testów to zgroza 7200 punktów. NA GF 3 450 ti gs ktorą miałem wcześniej lepiej to chodziło. Opis mojego kompa: DFI lanparty ultra d, 1gb geil ddr 400, amd64 3000+ venice, seaget baracuda sata 150, chłodzenie na procka big thearmal lake, sound blaster live, chiftec 450 Wat. NIC NIE PODKRĘCAŁEM. Wczoraj kupiłem wyżej wymienione częsci. Zainstalowałem sytem windows 2000 i wszytkie sterowniki (plyta,grafa itp). Nic nie kombinowałem w biosie nie przestawiałem zworek itp. Poprostu chciałem przetestować kompa zanim zaczne coś podkręcać a tu taki zonk. Chłopaki doradźcie bo mnie .... strzala za tyle kasy wydałem a tu kalkulator. PS w normalnym środowisku (windows) karta zachowuje sie normalnie zadnych zwisów, artefaktów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam. Pare dni temu stalem sie szczęśliwym posiadaczem GF 7800 gtx gainward golden sample, ale niestety przypuszczam ze dostalem uszkodzoną karte i chce poznać Wasze opinie przed ewentualnym oddaniem jej do serwisu bo być może ja się myle i karta jest sprawna a co innego szwankuje. Po podłączeniu karty zainstalowaniu sterów itd z uśmiechem na twarzy zasiadłem do testów. Odpaliłem 3dmarka 2003 pro no i tu mina zrzedła mi całkowicie (ustawienia testu standardowe, bez filtrowania, antyalasingu i innych). Jak na pierwszej scenie testowej (samoloty) fps były jeszcze dość wysokie (400 do 100) tak od następnej bodajrze ci żołnierze pszyszłosci fps drastycznie spadły (40 - 20) a w scenie z trolami slajdy (10 5 kaltek !!!!!!!!). Ale teraz najlepszy lol pojawiały się dziwne artefakty niebieskie piskele w skupiskach w róznych miejscach na ekranie przez wszytkie sceny oprócz samolotów. Wynik końcowy testów to zgroza 7200 punktów. NA GF 3 450 ti gs ktorą miałem wcześniej lepiej to chodziło. Opis mojego kompa: DFI lanparty ultra d, 1gb geil ddr 400, amd64 3000+ venice, seaget baracuda sata 150, chłodzenie na procka big thearmal lake, sound blaster live, chiftec 450 Wat. NIC NIE PODKRĘCAŁEM. Wczoraj kupiłem wyżej wymienione częsci. Zainstalowałem sytem windows 2000 i wszytkie sterowniki (plyta,grafa itp). Nic nie kombinowałem w biosie nie przestawiałem zworek itp. Poprostu chciałem przetestować kompa zanim zaczne coś podkręcać a tu taki zonk. Chłopaki doradźcie bo mnie .... strzala za tyle kasy wydałem a tu kalkulator. PS w normalnym środowisku (windows) karta zachowuje sie normalnie zadnych zwisów, artefaktów itp.

1676232[/snapback]

 

Zainstaluj Win xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo ciekaw co ma do tego WIN XP....

.... sprawdź u siebie inna karte, albo tą karte sprawdź np. u kumpla...

1676330[/snapback]

 

Kolega napisal, ze robil testy na Win 2000...pewny jestes jak zachowuje sie ta karta i jej sterowniki w tym systemie? Standardem jest XP i warto na nim przetestowac.

Sprawdz inna karte...to sie nazywa dobra rada !!! Wszyscy na osiedlu maja 7800 wiec zapukaj do sasiada i sobie wez :-)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@janio

 

Z tego co widzialem to z odlaczonym zasilaniem tez dziala, a proba wlaczenia jakies aplikacji zakonczona jest monitem o niewystarczajacej ilosci zasilania na karcie graficznej...

1679082[/snapback]

Mój kumpel ma 6600 GT i dzwonił po mnie żebym przyszedł sprawdzić co jest nie tak bo mu GTA SA klatkuje. No to wpadam patrze stery wszystko jest, ptrze do pudełka a tam kabel od zasilania no i wszystko jasne. Brak zasilania, i wcale nie dostawał zadnych komunikatów tylko gry mu przycinały. Podłączyłem zasilanie i wszystkie problemy jak ręką odjął :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety osoby, które kupują produkt w tak wysokiej cenie często to robią dla szpanu, nie znając się zupełnie na temacie...wniosek idź z kompem do sklepu za taką kase powinni cie całować po rekach zainstalowac wszystko tiptop i przywiesc pod dom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poti wez zobacz czy podłączyłes dodatkowe zasilanie, jeżeli tak i problem nadal wystepuje to zmien system na Xp narazie tyle a jak sie nie poprawi to wal do serwisu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Opis mojego kompa: DFI lanparty ultra d, 1gb geil ddr 400, amd64 3000+ venice, seaget baracuda sata 150, chłodzenie na procka big thearmal lake, sound blaster live, chiftec 450 Wat. NIC NIE PODKRĘCAŁEM. (...)

1676232[/snapback]

 

lOOk ^

 

 

Tak wszyscy pisza o kabelakch do zasilania a tak wogóle to co za zasilacz posiadasz? Bo jezleli jakis lelawy to tu moze byc zonk....

1679366[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej tępymi osobami w tym temacie jesteście Wy!

 

Zamiast napisać żeby sprawdził zasilanie to zaczynacie docinać że kupił GTX dla  szpanu. Żal...

1679208[/snapback]

Przeczytaj post numer 14 i wytlumacz mi dlaczego najbardziej tępymi osobami w tym temacie jesteśmy "my" no wiec ja sie do nich zaliczam... bo nie moge sie domyslic o co Ci chodzilo ? Po co piszesz zeby sprawdzil zasilanie skoro ja to napisalem w poscie #14 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestancie sie kłucic przecierz chodzi tu wkoncu o pomoc w rozwiązaniu problemu kolegi poti. Ja nie uważam że koles kupił GTX-a dla szpanu poprostu chciał miec glancką karte :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt tak nie uwaza, ale niech koles mi nie pisze tutaj na mnie takich rzeczy... powinien dostac %y za takie cos!

napisalem co trzeba zrobic czekamy na autora problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za rade. Problem rozwiazany. Wystarczylo zainstalowac xp. Dziwne bo w instrukcji karty napisane bylo ze chodzi i pod 2000. Ps. nadziany nie jestem sam musialem sobie zapracowac na taki sprzet rodzice mi grosza nie dali bo juz dawno z nimi nie mieszkam. Jeszcze raz dziekuje tym ktorzy potraktowali ten temat powaznie. Mozna zamykac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...