Skocz do zawartości
Gość BarTweak

Komputer Do 2000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarTweak

interesuje mnie taki kompik... zeby byl na a64 itp. itd. do gier takze... napiszcie jakies sensowne czesci... i ile by kosztowaly jak najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 64 3000+ S.939 Venice Oem-499zł

Arctic Cooling Freezer 64-69zł

Asus A8V-E Deluxe K8T890 PCI-E-435zł

TwinMOS DDR 2x512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200-179x2=358zł

Sapphire X800 GT 256MB 256bit PCI-E-655zł

Seagate 120GB SATA 7200 Obr. 8MB-305zł

Modecom MC-400ATX 2.0 PFC-173zł

jakaś buda za ok 200zeta i komp wypas :D

 

razem:2494zł bez budy z buda z 2600 :D

 

ceny www.proline.pl

Edytowane przez mendezX700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Max do 2200 zł z zasilaczem i obudową oraz dysk musi być Samsung conajmniej 160GB 7200 8MB cache tylko nie sata, plyta glowa to ja nie wiem, ale w via bym sie nie pakował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Sempron 2800+ 64-bit OEM/BULK [274zł]

Wentylator: Pentagram Freezone Q-80 AlCu [56zł]

Płyta główna: Gigabyte GA-K8VT890 [276zł]

Pamięć RAM: GoodRAM CL2.5 2x512MB [401zł]

Dysk twardy: Samsung 160GB; 8MB L2; SATA 2; NCQ [244zł]

Nagrywarka DVD: BenQ DW 1640 [179zł]

Karta graficzna: Radeon X800GT 256MB 256-Bit [669zł]

Obudowa: ZOBACZ TE [do 120zł]

 

Całość wyniesie maksymalnie 2317zł, ale warto przekroczyć granicę 2k złotych dla takiego zestawu. Dodatkowo jest tu dobry wentylator i płyta główna, więc masz dobre warunki do podkręcania Semprona.

 

Jeśli to 317zł więcej ci znacznie przeszkadza to weź GF 6600 128MB 128-Bit [394.23zł] - spadek w wydajności będzie trochę odczuwalny jednak i tak wystarczy jeszcze na DŁUUUGOOO...

 

PS. Ja nie szukałem najtańszego punktu z daną częścią, ale jeśli zależy ci kupić tanio to poszukaj - z pewnośćią zmieścisz się w 2000 złotych nawet z Radeonem X800GT...

Edytowane przez Venice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

hmm oka wszystko ok ale nadal VIA no i czy nie nie lepiej wziac AC freezer 64 ? I czy nie lepiej wziac w tym przypadq venica na 939 oem ? nastepna sprawa to zasilacz...

Edytowane przez BarTweak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podanej przeze mnie obudowie jest już zasilacz. Ale jak masz nadmiar kasy to kup osobno - np. Chiefteca lub Tagana, ale na to potrzeba FUNDUSZY.

 

Co do Socket 939 to przy 2'000 złotych trzeba by ostro oszczędzać na innych częściach - chyba najbardziej na karcie graficznej, któej rola jest przecież kluczowa.

 

Wentylator - jesli chcesz bierz AC Freezera 64 - ja poprostu wybrałem najtańszy cooler z AlCu radiatorem i głośnością poniżej 35dB.

 

Po ostatnie - nie masz co narzekać na chipsety VIA - sam mam nForce 4 Ultra, ale mi 150 złotych nie robiło znacznej różnicy, a na nForce'ach to zwykle O/C jak miód idzie... Chociaż nigdy nie miałem styczności z VIA....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy zależy ci na rekordach w O/C :-)

 

Osobiście jestem za nForcem, ale jak wydasz więcej na mobo to wydasz mniej na coś innego...

 

Co do zasiłki do zestawu wystarczy jakaś 350-tka, tylko pamiętaj, żeby była markowa. Najlepiej weź HuntKeya lub Chiefteca, bo są względnie niedrogie, a zarazem (przynajmniej u mnie nic się nie dzieje) bardzo dobre.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Wezme pewnie tego Fortrona 350-60MDN bo jest za 52 zł, a zbiera dobre opinie powinien wystarczyc pod sempa 64 bitowca ?

Aha jeszcze jedno... nforce 3 gdybym wziął ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nForce 3 nie obsługuje AGP. Poza tym tylko wersja "Ultra" obsługuje mnożnik HTx5 - pozwala bez utraty wydajności uruchomić procka z FSB do ~333MHz. Inne wersje to jedynie ~267MHz.

 

Jeśli masz brać TRÓJECZKĘ, to chyba lepsza będzie VIA K8T890 (nie chyba, tylko na pewno :-).

 

Co do zasilaczy - też słyszałem, że Fortrony są niczego sobie. Po drugie - na jakiejś stronce był kalkulator mocy potrzebnej przy maksymalnym obciążeniu peceta. U mnie by wystarczyły 324 waty - w twoim zestawie pewnie wystarczy jeszcze mnie. Ale jednoznacznie mówiąc - tak, ten Fortron spokojnie wystarczy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał N-force 3:

Sempron 2800+ BOX Socket 754 64bit 269zł

Gigabyte GA-K8NS Pro 754 nForce3 335zł

2x 512mb TwinMOS Pc-400 cl 2.5

Samsung 160GB 8MB HD160JJ sATA-2

NEC ND-4550A 16x OEM 175zł

Xpower 3346 bez zasilacza 59zł

1505zł

Do tego jakiś 9800PRO ~500zł

2005zł

Fortron 52zł

~2060zł

proline.pl & allegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu Seagate skoro to Samsung jest najszybszy (nie licząc Raptora, którego cena powoduje liczne zawały :-)?

 

Wygrał test w ostatnim PCWK i w aktualnym CHIP Komputer Test również wygrał (ale w kategorii wydajności, bo na pojemność przebił go Hitachi - 500GB).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Ja ufam tylko swojej babci - a tak na serio.... Rzekomo była wadliwa partia Samsungów, ale czy to jest ich wadą? Przecież kładąc się spać musisz liczyć się z tym, że ktoś wparuje do twojego domu, okradnie cię, a na koniec zabije!!! Tak samo było z dyskami IBM, a teraz Hitachi... Niby wadliwe, a wystarczy że Hitachi wykupił oddział dysków IBM i już nikt nie pamięta o ich wadliwości...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem (biorąc pod uwagę głosy osób z tego forum także) Samsunga i się wku**** na niego :/ Owszem szybki jest, wydajny jest ale:

-Dzisiaj zaczął mi wywalać błąd wordpad.exe :/ (nie wina płyty, win w bdb stanie)

-wywalanie błędów crc lub corrupt podczas instalki gier niektórych z cd/dvd (z tych cd na innych kompach zero błędów, wcześniej mając WD nic nie wywalało, wątpie żeby oba napędy nagle zaczęły się sypać)

Tak pozatym to dysk działa stabilnie, zero błędów/uszkodzonych rejestrów, wsio działa.

Nigdy więcej Samsunga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetawik ok ale czemu ta via? Do podkręcanie to sie szczerze mówiać płytka zbytnio nie nadajke a nie krcić sempa s.754 to grzech.

 

W tej cenie spokojnie kupi sie gb k8ne- jedna z lepszych do o/c i do tego niedroga.

Wiem,ze to gb ale wbrew pozorom najpierw k8ns a teraz k8ne na s.754 bardzo sie im udały.do tego stopnia,ze sam łyknąłem k8ns i jestem bardzo zadowolony-jest po prostu świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...