Skocz do zawartości
SoboL_13

Celeron 2,4 - Northwood

Rekomendowane odpowiedzi

No to elegancko ;)

 

Czyli jednak jakies niewykorzystane zasoby drzemia w tym procku. O to mi chodzilo. Wymiana procesora chwilowo nie wchodzi w gre - znajomy dopiero co grafe kupil - GF 6600. Chce to wykrecic bo lekko mnie przerazil wynik w 3D Marku 2001...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego samego procka wykreciłem go do 2880 i to był max na boxowym coolerze. Teraz może pójsdzie na troszke wiecej zamierzam przekroczyć bariere 3Ghz. Dużo wydajności nie przybyło v-core do 1.550. w primie na tym napięciu testy ukończył daje screena:

Dołączona grafika

Edytowane przez HUD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Celerony [Northwood] to naprawdę bardzo mało wydajna platforma. Doskonałe proce do oglądania filmów, netu i pisania na wordzie. :lol: Nic więcej. W grach spowalniają totalnie. Zbędne tu są Ghz, bo one i tak są niewydajne. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zasilacz to - codegenmodel 300x 350W ( mam 75 stopni na nim :? )

Procek to Celeron 2.4 fsb 400 (to on pewnie jest gardłem dla radka 9800 pro)

Pamieci 512 pc400

Grafika - radek 9800 pro.

 

Co mam tu polepszyc? Jkais procek do s478 np. pentium 4 sporo pomoze w grac? Wy sie na tym znacie to dajcie znac :)

Aha kasy to tak do 800 zł moge wydac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz płyte co uciągnie jakiegoś PIV z fsb800 to za 800 peelenów na allegro wychaczysz jakiegoś zajefajnego proca!

Jak nie masz takiej płyty a ma 800 peelenów to opyl płyte i proca a za kasiore kup se semprona 3000+ i jakąś sensowną płytke pod niego i jeszcze ci kasa zostanie.

Możesz też pocelować w jakiegoś A64. Za płye i procka, jakie by nie były wytargasz 300 pln spokojnie. 800+300 daj 1100 a za to już kupisz konkretnego proca z płytą (mowa o Atholnie64) a jakiego konkretnie to zapytaj "Athlonowców" ja gdybym miał 1100 już dawno bym się przeplatformował.

Pozdro!!

 

p.s. i olej tą celine, to chłam, sam taką miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle to chlopak zrobil...kto sie nie przygladne pomysli ze policzyl superpi w 27minut..a to dopiero 17-ty loop ;]

Juz zapomnialem jakie z celerona northwooda jest "cacko"

Sam osobiscie wykreciłem Takiego Celerona na 2.6GHz (wiecej nie pozwalala plyta :D) i wynik w 3dmarkuk1 podskoczyl o 1500pkt..na fx5200

IMHO czy sie ma AthlonaX2..czy p166...krecic zawsze warto bo roznica w wydajnosci bedzie napewno _jakas_ ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zasilacz to - codegenmodel 300x 350W ( mam 75 stopni na nim icon_confused2.gif )

Zanim wymienisz proca na to P4 to wymien ten zasillacz na jakiegos fortrona 350 W minimum bo ten twoj zasilacz moze niewytrzymac obiciazenia jakie zafunduje mu P4 i radek jednoczesnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zasilacz to - codegenmodel 300x 350W ( mam 75 stopni na nim :? )

Procek to Celeron 2.4 fsb 400 (to on pewnie jest gardłem dla radka 9800 pro)

Pamieci 512 pc400

Grafika - radek 9800 pro.

 

Co mam tu polepszyc? Jkais procek do s478 np. pentium 4 sporo pomoze w grac? Wy sie na tym znacie to dajcie znac  :)

Aha kasy to tak do 800 zł moge wydac.

1717732[/snapback]

Zasadnicza sprawa to sprawdź czy płyta obsługuje Prescotta.

W ogóle mógłbyś napisać na czym masz konkretnie płytę.

Zasilacz to absolutnie obowiązkowo, minimum to Fortron to jak już posali wydatek to 42zl :) wiec raczej śmieszny no chyba że byś się skusił na cos lepszego.

A co do procesorów to musisz się sam zastanowić nawet na Celeronie D poczujesz dużego kopa :) a cena naprawdę umiarkowana choć o połowę mniej cash i bez HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymienisz proca na to P4 to wymien ten zasillacz na jakiegos fortrona 350 W minimum bo ten twoj zasilacz moze niewytrzymac obiciazenia jakie zafunduje mu P4 i radek jednoczesnie

Zasilacz to absolutnie obowiązkowo, minimum to Fortron to jak już posali wydatek to 42zl icon_smile3.gif wiec raczej śmieszny no chyba że byś się skusił na cos lepszego.

No ten zasilacz co mam to napewno nie pociagnie p4 jak on juz na biurowym celku siada, ale az sie zgarbiłem ze taki tani ten wasz Fortron, ja za swojego dałem okolo 8 dych B) . Co do zasilaczy mam jeszcze jedno pytanko- ja mam obudowe Atx taka stara, jest tam zasilacz taki z jednym wiatraczkiem z tyłu ( ale noobowo to brzmi ;] ) a sotatnio widziałem inne zasilacze z chłodzeniem z tyłu i od góry chyba- taki by mie nie pasował chyba co? bo w obudowie nie mam dziry od góry <_<

 

 

A co do procesorów to musisz się sam zastanowić nawet na Celeronie D poczujesz dużego kopa icon_smile3.gif a cena naprawdę umiarkowana choć o połowę mniej cash i bez HT.

Hmmm Celeron D to juz wyzsza klasa chyba od tego co mam.. na to wyglada, jeszcze sie zastanowie ale jak połowe tanszy i jeszcze go ukręce troche to bedzie git.

 

 

Zasadnicza sprawa to sprawdź czy płyta obsługuje Prescotta.

W ogóle mógłbyś napisać na czym masz konkretnie płytę.

Moja płyta to Mercury PVT800X-L/ via PT800 chipset/ 800 fsb/ 400 ddr/ ATX

Designed for Pentium 4 processor

Socket 478/ Supports Intel Pentium 4 with HP (800/533 FSB)

 

Niewiem czy obsługuje Prescotta, ale pewnie wy mi zaraz powiecie B)

pozdro i szacunek dla was za twardą banie i niezłą wiedze :wink:

 

Miej więcej za tę sama cene - co proponuje cie p4 czy celka D? --->

Intel Celeron D 345 Prescott 3.06 ghz

 

P4 2,8GHz 512 FSB800 - 2,8/512/800 - OEM

Edytowane przez alwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobil tak sprzedac obecne mobo i procek, kupic celka d 2.4GHz (3.06 nie ma sensu bo i tak go wykrecisz spokojnie na jakies 3,6GHz tak jak u mnie wiec po co przeplacac), nastepnie mobo abita (Is7,Ai7 czy jak tam chcesz) no i fortrona i bedzie duzo lepiej niz teraz ewentualnie czailbym sie na semprona (taniej i wydajnie) albo a64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba tak jak mowisz kupie Ce D 2.4 i go wykrece troche, a niewiecie gdzie mozna dostac jakies porównania celerona 2.4 fsb 400(north) i celerona D 2.4 fsb 533 (pres) w jakis grach? Np w doom 3 czy half laif 2- czy taka zmaina sporo da dla mojego Raona 9800 pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba tak jak mowisz kupie Ce D 2.4 i go wykrece troche, a niewiecie gdzie mozna dostac jakies porównania celerona 2.4 fsb 400(north) i celerona D 2.4 fsb 533 (pres) w jakis grach? Np w doom 3 czy half laif 2- czy taka zmaina sporo da dla mojego Raona 9800 pro?

1718856[/snapback]

na Pclabie chyba był artykuł porównanie celka nort 2.8 vs celina d 2,53 i 2.8 (do tego chyba jeszcze jakis athlon) jak znajde to dam linka z tego co pamietam to wzrost wydajnosci był bardzo duzy i już znalazłem http://pclab.pl/art11940-6.html róznica wydajnosci w 3dmarku 01 5 tysiecy punktów

Edytowane przez andrzejsnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego Northwooda zaplacilem jakies 370zl i jak dla mnie nie jest zły :)

Może jszcze poszukaj na Allegro.

A co do płyty to pomysł IS7 popierm, to dobra płyta.

A co do zasilacza to spokojnie możesz miec z 2 wiatrakami bo jeden jest z tyłu a drugi od dołu i wszysko bedzie good pod warunkiem ze masz ATX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do glownego tematu pochwale sie ze moj Celeron 2.4 (Northwood) ktorego uzywam w firmowym kompie kreci sie do 3,3Ghz bez podnioszenia napiecia i 3.5Ghz max przy 1.65v. Z ciekawosci porobilem testy i takie podkrecenie podnosi juz zauwazalnie jego mozliwosci aczkolwiek nadal rewelacja to nie jest. SuperPi w 24m i 3dmark01 ok.9000pkt z GF3 Ti 210/510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta to Mercury PVT800X-L/ via PT800 chipset/ 800 fsb/ 400 ddr/ ATX

Designed for Pentium 4 processor

Socket 478/ Supports Intel Pentium 4 with HP (800/533 FSB)

 

Czy obsłuzy ona procesory Prescott? Mi sie wydaje ze tak ale nigdzie niewidzialemnapisu Presott ready B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta to Mercury PVT800X-L/ via PT800 chipset/ 800 fsb/ 400 ddr/ ATX

Designed for Pentium 4 processor

Socket 478/ Supports Intel Pentium 4 with HP (800/533 FSB)

 

Czy obsłuzy ona procesory Prescott? Mi sie wydaje ze tak ale nigdzie niewidzialemnapisu Presott ready  B)

1722594[/snapback]

sa 3mozliwosci

1.bedzie dzialac bez problemu

2.trza bedzie wgrac nowy bios

3.ni da rady

ja tez nie znalazlem nic na temat obslugi prescotow wiec nie liczylbym na to ze obluzy tak czy siak ta plyta bogiem w podkrecaniu nie jest i jak chcesz cos konkretnego wyciagnac przydaloby sie kupic abita albo asusa ewentualnie gigabyte ta ostatnia to najtansza opcja ktora pozwoli na jako takie oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...