Skocz do zawartości
w1tek

19 Lcd Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

no nie powiem, monitorek polecany przez wielu, w testach wypada powiem b. dobrze, ale sam już nie wiem, po przeczytaniu recencji z testu na mva z podobnego modelu to mnie trochę zniechęciło ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gierkach przedewszsytkim zalezy mi na jasnosci. Miro ma tylko 250 cd/m²

1683688[/snapback]

Ja miałem LCD ktore faktycznie osiągało ~240cd ( producent pisał ze ma mieć 280cd) i grałem na max 50% jasności bo więcej się nie dało.

 

Monitory z 400cd i więcej mają po to zeby patrzeć na nie z duzej odległosci i w jasnym pomieszczeniu.

 

To ze pewne gry mogą wydawać się "ciemne" spowodowane jest krzywą kolorów tzn cały dół przejscia jest bardzo powolny a następnie następuje gwałtowny wzrost jasności - taka przypadłość dotyczy wielu monitorów LCD.

(np P19-2 ma regulację Black level ktora pięknie podbija "dół" i widać wszystko w ciemnych grach lepiej niz na CRT)

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Benq T905, tani i solindy, matryca TNT - i wbrew opiniom nie ma problemu z kątami widzenia, posiada dvi i czas reakcji (calkowity a nie gray to gray) 12 ms, praktycznie nie widac smuzenia, w grach czujesz sie jak na crt, mam ten monitor od tygodnia i chwale go. Osobiscie nie bylem przekonany do tej firmy, razcej sklanialem sie do samsunga lub Iiyamy. Benq kojarzy mi sie z supermarketami. Kupujac monitor kupuj u sprawdzonego zrodla a nie mediamarkt i inne cuda, a otrzymasz to co chcesz i bedziesz zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier i nie tylko napewno jest dobry Samsung 970P -zacytuję siebie z innego forum:

 

"Dostałem 970P parę godzin - instalacja oprogramowania przebiegła normalnie czyli żadnych niespodzianek Pograłem tylko jak narazie po kilkanaście minut w celu sprawdzenia jakości/smużenia/rozmycia panelu w takie tytuły jak BF2, BF1942 (FH), FlatOut, CoD2 demo oraz posprawdzałem parę filmów i na podstawie tego mogę powiedzieć że nie zauważyłem smużenia ani rozmycia w porównaniu do mojego CRT 19" Philipsa Brilliance 109P40(na którym również pracowałem w 1280 x 1024 @100Hz) także tutaj duży PLUS, kolory są świetnie nasycone/soczyste oraz odpowiednio "ostre" jak i z użyciem opcji MagicColor (świetna sprawa do gier,filmów i zdjęć) tak i w trybie zwykłym, wszystko ostre, wyraźne i klarowne . Jedyny minus jaki dostrzegłem to taki że przy niektórych filmach skompresowanych divx widoczne stają się "niedociągnięcia tego formatu lub/i słabej kompresji" jednak można spokojnie oglądać...natomiast filmy na DVD czy HDTV to uczta dla oczu . Monitor naprawdę świetnie się prezentuje od frontu jak i z tyłu.

 

Samsung 970P - poprzez oko gracza i kinomana (spędzającego bardzo dużo czasu przed monitorem) jednym "słowem"

 

 

P.S. Monitor podłączony kablem cyfrowym DVI-D to DVI-D( który jest w komplecie z monitorem ) do GF7800 Leadtek WinFast

 

P.S.2 "Testy" robiłem przy podłączonym monitorze LCD i CRT w tym samym czasie obok siebie oraz ze "wspomnień" z mojego starego LCD Iyama 15" 14ms "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier i nie tylko napewno jest dobry Samsung 970P -zacytuję siebie z innego forum:

 

"Dostałem 970P parę godzin - instalacja oprogramowania przebiegła normalnie czyli żadnych niespodzianek  Pograłem tylko jak narazie po kilkanaście minut w celu sprawdzenia jakości/smużenia/rozmycia panelu w takie tytuły jak BF2, BF1942 (FH), FlatOut, CoD2 demo oraz posprawdzałem parę filmów i na podstawie tego mogę powiedzieć że nie zauważyłem smużenia ani rozmycia w porównaniu do mojego CRT 19" Philipsa Brilliance 109P40(na którym również pracowałem w 1280 x 1024 @100Hz) także tutaj duży PLUS, kolory są świetnie nasycone/soczyste oraz odpowiednio "ostre" jak i z użyciem opcji MagicColor (świetna sprawa do gier,filmów i zdjęć) tak i w trybie zwykłym, wszystko ostre, wyraźne i klarowne  . Jedyny minus jaki dostrzegłem to taki że przy niektórych filmach skompresowanych divx widoczne stają się "niedociągnięcia tego formatu lub/i słabej kompresji" jednak można spokojnie oglądać...natomiast filmy na DVD czy HDTV to uczta dla oczu  . Monitor naprawdę świetnie się prezentuje od frontu jak i z tyłu.

 

Samsung 970P - poprzez oko gracza i kinomana (spędzającego bardzo dużo czasu przed monitorem) jednym "słowem" 

P.S. Monitor podłączony kablem cyfrowym DVI-D to DVI-D( który jest w komplecie z monitorem ) do GF7800 Leadtek WinFast

 

P.S.2 "Testy" robiłem przy podłączonym monitorze LCD i CRT w tym samym czasie obok siebie oraz ze "wspomnień" z mojego starego LCD Iyama 15" 14ms "

1733515[/snapback]

Oh Ziutek :wink: , to że widać niedociągnięcia formatu Divx to jest zaleta tego monitora - precyzyjny obraz. To tak jak byś powiedział że kolumny za 45 000 mają wadę bo wyraźnie słychać niedociągnięcia w kompresji mp3 a kolumny za 250 tej "wady" nie mają.

 

ps. nie obraź się za Ziutka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh Ziutek  :wink:  , to że widać niedociągnięcia formatu Divx to jest zaleta tego monitora - precyzyjny obraz. To tak jak byś powiedział że kolumny za 45 000 mają wadę bo wyraźnie słychać niedociągnięcia w kompresji mp3 a kolumny za 250 tej "wady" nie mają.

 

ps. nie obraź się za Ziutka  :D

1733734[/snapback]

 

Wiem o co ci chodzi, niemniej jednak to nadal jest wadą, chyba się ze mną zgodzisz ?

 

Pozatym mały update: Co do smużenia/rozmycia na 970 P to jak napisałem ja tam nic nie widzę takiego dla mnie jest normalnie jak na CRT ale inni zaś mogą zauważyć smużenie/rozmycie które prawem opóźnienia w LCD musi być...Czyli jak ktoś tak jak ja nie widzi tego to najprawdopodobniej ma jakieś zaburzenia percepcji ruchowo-wzrokowej itp. więc proszę traktować z dystansem moje zdanie w sprawie czasu reakcji matrycy jeśli ktoś myśli nad zakupem tego monitora...

 

P.S. I o ci chodzi z tym Ziutkiem ? :blink:

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzieć o tym monitorze? Jaka ma matryce? Czy dobrą? Jak się sprawdzi w grach i filmach oraz normalnej pracy? Jakie ma wady?

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzieć o tym monitorze? Jaka ma matryce? Czy dobrą? Jak się sprawdzi w grach i filmach oraz normalnej pracy? Jakie ma wady?

URL wykasowany na życzenie autora...

1734763[/snapback]

Coś chyba link nie bardzo pozatym polecam http://mva.pl/ - jest tam również link do forum

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...