Skocz do zawartości
Biolog

Spuchł Mi Thunderbird...

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie!!

 

 

Mam pytanie do wszystkich, co używają na codzień Thunderbirda:

Wam też puchnie baza danych, mimo, ze usuwacie wszystkie niepotrzebne maile?

Moja ma już ponad 1.5GB.... :mur:

Kończy mi się miejsce na partycji systemowej, bo, w przypływie lenistwa nie przeniosłem zaraz po instalacji Documents&Settings na inną partycję... :oops:

 

PLEASE HELP!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki jest dziwny thunderbird.. że mimo iż usuniesz majla to on nadal pozostaje na dysku w pliku :) Jesli w oknie po lewej (Inbox, drafts, tempplastes, sent, trash ) nie widisz rozmiaru wiadomosci, kliknij na taki przycisk rozwijajacy menu dla tego okienka... i wybierasz SIZE powinienes miec mniej wiecej taki widok...

 

nazwa maila

+-INBOX(1)..........1......6MB

+-DRAFTS

+-...

+-TRASH..............4......10MB

 

klikasz zatem prawym na dany folder i wybierasz opcje COMPACT THIS FOLDER. Wtedy wsystkie niepotrzebne (niewidoczne na liscie otrzymaych mejli) wiadomości zostaną usunięte z archiwum. W sumie nie mam pojęcia po co to jest.. Ja czesto otrzymuję pocztę po 5..20MB/mail i jak mi thunderbird zaczął zajmować po 400MB to zaczałem szukać przyczyny.. no i znalazłem roziwązanie przedstawione powyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...