Skocz do zawartości
MeHow

Problem Z Kompilacja Ez-ipupdate

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz, chcialem skompilowac ez-ipupdate do aktualizacji zmiennego IP pod usluge z dyndns'a .

./configure polecialo grzecznie, natomiast make wywala na koniec cos takiego:

 

root@rufjan:/home/mehow/ez-ipupdate-3.0.11b7# make

gcc -g -O2 -o ez-ipupdate ez-ipupdate.o conf_file.o md5.o cache_file.o pid_file.o

conf_file.o(.text+0x2f3): In function `parse_conf_file':

/home/mehow/ez-ipupdate-3.0.11b7/conf_file.c:88: undefined reference to `errno'

collect2: ld returned 1 exit status

make: *** [ez-ipupdate] Error 1

 

guglalem, czytalem INSTALL, README i dalej nie mam pojecia co to moze powodowac. Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binarki niestety nie ma. Kod jest poprawny, bo u kumpla na debianie sie kompiluje. Obawiam sie, ze czegos brakuje u mnie w systemie, podejrzewam, ze brak mi jakiegos pakietu, tylko jakiego? Gugl niestety mi zbyt nie pomogl. Moze wy dacie rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym patchem powinno pojsc

 

diff -burN ez-ipupdate-3.0.11b7/conf_file.c ez-ipupdate-3.0.11b8/conf_file.c--- ez-ipupdate-3.0.11b7/conf_file.c    2000-10-23 04:36:18.000000000 +0200+++ ez-ipupdate-3.0.11b8/conf_file.c    2003-04-17 19:31:50.000000000 +0200@@ -37,12 +37,16 @@ #include <conf_file.h>-#if HAVE_STRERROR+#if HAVE_ERRNO_H+#  include <errno.h>+#else extern int errno;+#endif++#if HAVE_STRERROR #  define error_string strerror(errno) #elif HAVE_SYS_ERRLIST extern const char *const sys_errlist[];-extern int errno; #  define error_string (sys_errlist[errno]) #else #  define error_string "error message not found"

Mozesz sobie albo recznie przeedytowac albo skopiowac to do pliku, wgrac do katalogu gdzie masz zrodla, potem:

patch -p1 <plik_z_tym_tekstem
i jeszcze raz make.

powinno pomoc

pzdr.

Edytowane przez cinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...