Skocz do zawartości
rops

Asrock K8nf4g Vga Gf 6100 /nforce 410 Mcp/

Rekomendowane odpowiedzi

Wczesniej mialem problemy ze startem prz fsb 265 (stabilna praca ok255), zwolnienie pamieci nic nie dawalo. Teraz 290 i smiga (mowa o 2 kosciach!). Wreszcie sie cos ruszylo!

 

Jak najlepiej ustawic Max async latency i read preamble. Oba ustawilem na 8. Sa jakies optymalne ustawienia? Nie zalezy mi na maksymalnie wysokim fsb - przymierzam sie do pasywnego chlodzenia procka (Ninja!). Narazie nie mam czasu na testowanie ustawien.

Edytowane przez =PIKI=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łeeeee .. 2,48GHz... tyle to ja już miałem.Miałem tez prawie zawał serca jak mi boot failure nie zadziałał...Projekty,laborki i sprawka a tu gleba w sesji :P .No to po rozum do głowy i śrubokrent do szuflady i po resecie biosu wszystko w normie :) Kutfa musze proca zmienić na takiego z cnq to sie kręcił bedzie....

Cały czas mowa o nowym mod biosie.

A tak wogóle to interesuje mnie wykorzystanie przepustowosci pamieci w testach syntetycznych sandry.Ja mam 3808MB/s (496MHz) to jest 96% z 3968MB/s po równo na int i float.Sprzet jak w podpisie wingroza 2003 standard.A jak u was mości panowie(i ewentualnie panie).

Edytowane przez janosikkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo potrzeba kogos z 2500+ mniejszy mnoznik wyzsze fsb.

ja przy 315 jeszcze robie testy 3d bez zwiech na 320 wchodze do wina,a

na 330 jeszcze postuje sie komp.

 

ja czekam na proca który działa na 2800Mhz przy 1.62V

dzis ma byc wiec zobaczymy ile pojdzie wyzej niz te 310.

 

Łeeeee .. 2,48GHz... tyle to ja już miałem.Miałem tez prawie zawał serca jak mi boot failure nie zadziałał...Projekty,laborki i sprawka a tu gleba w sesji :P .No to po rozum do głowy i śrubokrent do szuflady i po resecie biosu wszystko w normie :) Kutfa musze proca zmienić na takiego z cnq to sie kręcił bedzie....

Cały czas mowa o nowym mod biosie.

A tak wogóle to interesuje mnie wykorzystanie przepustowosci pamieci w testach syntetycznych sandry.Ja mam 3808MB/s (496MHz) to jest 96% z 3968MB/s po równo na int i float.Sprzet jak w podpisie wingroza 2003 standard.A jak u was mości panowie(i ewentualnie panie).

ja mam teraz 2*256 i jedna mam o wiele słabsza :( wiec sobie daruje oc pamieci,ale z tego co pamietam mialem cos ponad 3600pkt na 1*256(500Mhz) 9-3-3-3-1T

 

 

kup lepiej selekta 2800+ niz jakiegos z c'n'q

 

a tak wogole to sprzedaje procka tego z podpisu jak ktos chetny to na GG. lub PW

>>>cena atrakcyjna<<<

Edytowane przez GenetiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zamierzam przerzucic sie na ta płytke powodem jest marnowanie grafiki z podpisu ;] nie gram wcale wa wdomu jestem raz w tyg. ;]

czytalem gdzies test igigabyta i tam w 3dmarkach wynik ok 8k a tu tylko 5k. Od czego to zalezy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki zintegrowanej grafiki na mobo zależą od taktowania GPU na płycie (tego zmienić się chyba nie da) i taktowania pamięci ram, bo grafika korzysta z zasobów pamięci ram...

Czyli teoretycznie im wyższe taktowanie ramu tym więcej marków dla zintegrowanej grafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokłasnie jak myslisz jak masz ramy na 500 to tak jakby ram na karcie mial 500 wiec im wyzej tym wyzszy wynik

a gpu karty wydaje mi sie ze jest bez zmian,

mozliwe ze w biosie mozna by bylo ja podkrecic odpowiednio go edytujac.

 

6100 ma na rdzeniu 425Mhz

 

A wyglada to tak:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez GenetiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszło max na 315Mhz (wczesniej 295). Max Async Latency 9, Read Preamble 5.

Wystąpił u mnie mały problem po kilku zmianach w biosie, komp ładował się do ekranu biosa i reset.

Nie pomagał reset biosa, dopiero rozebranie całego kompa pomogło.

Ogólnie jestem zadowolony z nowego biosa, brakuje mi jedynie wiecej opcji ustawiania częstotliwości ramu (np. 175,183Mhz)

Nie mogę w pełni wykorzystać moich kostek.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal stabilnie 295 chociaz musze sprobowac z ustawieniem Max Aysnc 9 i Preamble 5. Cos mi sie wydaje ze aby sempron 2800+ poszedl wiecej niz 2360 potrzeba zrobic Vmod. Mam pytanie czy komus udalo sie zrobic olowkiem????

Ja probowalem olowkiem zwyklym HB ale nie dziala...Moze innym sie uda choć wątpie Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieda rady ołowkiem nie ma co probować

 

tylko lakier elektroprzewodzacy lub akcja z lutownica

 

ja zrobilem to zwykła transformatorową :]

 

dzaiła bez zarzutów.

 

Albarist

U mnie poszło na 315 stabilnie, na sempie 2800+, bez Vmod'ów

Jak tak to tylko Vmod i gonisz kolege olgos76

 

koledzy z ocworbench niepróżnują

 

kolega olgo76 8*339=27012 Mhz i tym ustanawia nowy rekord na nowym biosie :]

 

wiec niemowcie ze sie nieda on ma 1*1024 na 226 3-3-3-4

 

kto bedzie lepszy ???

 

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=65813

Edytowane przez GenetiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry masz racje 1*1024

 

319Mhz to niekoniec skoro on osiagnoł 339Mhz

 

cudak10 zmien CPU i NB link przy 319 twoja szyna ma sporo ponad 2400Mhz

a plyta niby ma 2000Mhz

 

proponuje daj CPU link i NB link na 200 i jedz fsb zobacz ile maxymalnie podniesiesz i napisz

Edytowane przez GenetiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry masz racje 1*1024

 

319Mhz to niekoniec skoro on osiagnoł 339Mhz

Normalnie podczas kręcenia jest pewna granica do ktorej komp chodzi stabilnie, pózniej idzie jeszcze wyciagnac przynajmniej kilka mhz przy ktorych komp jest niestabilny a tutaj nie ma tej granicy niestabilności tylko przy 320Mhz komp się wogóle nie odpala, przy 319Mhz komp chodzi stabilnie (8godzin Prime bez errorów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...