Skocz do zawartości
rops

Asrock K8nf4g Vga Gf 6100 /nforce 410 Mcp/

Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

mam zamiar uzyc tej mobo do renowacji kompa siostry (+ 512 kingston, sempron 2600 )

tylko ze w kompie siostry jest nowy zasilacz tracer 400 W ale BEZ wtyczki 4pinowej 12v

napotkalem info ze bez tej wtyczki plyta nie ruszy

 

jest ktos komu ruszyla ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 3 wersje: 1.K8nf4g-SATA2 2. K8nf4g-SATA2 R2.0 3.K8nf4g-VSTA

ta druga ma dźwięk HD, a wersja VSTA to niby jest gotowa na windows VISTA. Przeglądałem instrunkcje z 1 i 2 i różnic poza dźwiękiem nie zauważyłem.

 

@Radeon

dzięki, każde info się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę jakie macie usatwienia w biosie bo na moich ma max 270 MHZ (niestabilne)

Czy ustawiacie Overclock - CPU,PCI Async

Jakie macie CPU frequence

PCI Frequence (MHz)

Memory Clock

i oczywiście inne opcje biosu

Bardzo proszę o pomoc bo kupiłem nowy sprzęt i kicha.

Liczyłem na 280 MHZ. Takie wartości by mi wystarczyły.

Przy ustawieniach pamięci na 166 Mhz

wydajnośc spadła w 3Demarku 2001 do 993 puntów a przy ustawieniach 225 Mhz czyli 1810 Ghz procka i pamięciach

na 200 Mhz mam 4390 pkt.

liczyłem na szybszy procesor ponieważ często obrabiam filmy mpg ale przy wydajności grafiki na poziomie 993 pkt. to praca staje sie mordęgą. Napiszcie proszę jakie parametry trzeba ustawić żeby podciągnąć procek do 280 mhz ale żeby wydajnośc grafiki nie padła na łeb na szyję.

 

Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się

Jestem heapy ! :-)

mam 300 mhz na procesorze pamięci chodzą na 200 mhz

W 3demarku 2001 mam 4100 pkt.

oczywiście przy pamięciach 133

ale myślę że troche za mało eksploatuje pamięci

Timing 33393 to troche za mało ale nie wiem czy warto coś grzebać. Komputer stał się wyraźnie żywszy.

A myślę żę obróbka filmów będzie dość znacznie przyśpieszona.

 

SUPER płyta - a tak się bałem Asrocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

mam zamiar uzyc tej mobo do renowacji kompa siostry (+ 512 kingston, sempron 2600 )

tylko ze w kompie siostry jest nowy zasilacz tracer 400 W ale BEZ wtyczki 4pinowej 12v

napotkalem info ze bez tej wtyczki plyta nie ruszy

 

jest ktos komu ruszyla ??

1. Wczoraj testowane po odłączeniu kabelka 4 pin - czarny ekran. :mur: (może to przez to że bardzo nietypowy zasilacz jes w tamtym konfigu)

2. Niewiem czy kogos to interesuje ale w sumie jak przetestowałem to napisze.... na tej płycie działa Turion :) ale troche problematycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spookie

ja też sprawdzałem czy pójdzie na zasilaczu (seasonic) bez dodatkowej wtyczki 4pin, wentyle działają, ale ekran czarny, do biosu wejść nie można - być może jakieś zabezpieczenie. Na zasilaczu z 4pin (fortron) wszystko oczywiście ładnie śmiga.

 

Ja mam na tej płycie Mobilnego Semprona 2800+ 25W (z demontażu lapka :D )i wszystko pięknie chodzi, włącznie z funkcją PowerNow! (trochę inna zasada działania niż cool'n'quiet -więc na wielu płytach są problemy). Płyta polecana na zagranicznych forach właśnie pod mobilne procki.

 

ps. mimo ,że to micro ATX ,na płycie spokojnie mieści się Zalman 7000b AlCu, takiego zamontowałem ze wzglęgu że mobilny Semp nie ma IHS'a a ten zalmanek jest na śruby i trzeba by się mocno starać,żeby rdzeń ukruszyć :lol: .

 

Teraz się zastanawiam jaka grafa wejdzie (gniazdo blisko radiatora)- coś z okolic galaxy 7300GT/7600 GS (zalmanowski wentyl), bądź pasywnie chłodzone na silent pipe (gigabyte'a) lub asusa.

 

Ogólnie to płyta wypasik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Niewiem czy kogos to interesuje ale w sumie jak przetestowałem to napisze.... na tej płycie działa Turion :) ale troche problematycznie...

Moglbys napisac jasniej o problemach przy dzialaniu duetu turion+ asrock?? Jestem zainteresowany zakupienie turiona wiec bylbym bardzo wdzieczny i ewentualnie jeszcze o potencjale OC twojego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wersji clockgena używacie? Mam płytkę na tym samym chipsecie i mam problem z clockgenem 1.0.4.7 (wywala błędy przy uruchmianiu)...

 

>>dukepl: Extreme Addict twierdzi, że nF4 obsługuje pamięci ECC - ja zaryzykowałem i kupiłem - zobaczę czy działają jak dotrą do mnie...

 

EDIT:

Widzę, że wczoraj wyszedł nowy clockgen - zobaczę czy działa...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież jest to opisane - przeczytaj temat od początku :)

No to czytam jeszcze raz od poczatku ale po prostu asrflash stwierdzil ze nie jest to odpowiednia plyta do biosu i nici z podkrecania... A przyjedzie do niej w poniedzialek venice 754 3000+ 2000mhz i trza by pokrecic...

P.S. przeczytalem caly topic od poczatku po raz trzeci i nie ma ani slowa czy mod biosa da sie wgrac do modelu vista...

Edytowane przez Grolshek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wersji clockgena używacie? Mam płytkę na tym samym chipsecie i mam problem z clockgenem 1.0.4.7 (wywala błędy przy uruchmianiu)...

 

>>dukepl: Extreme Addict twierdzi, że nF4 obsługuje pamięci ECC - ja zaryzykowałem i kupiłem - zobaczę czy działają jak dotrą do mnie...

 

EDIT:

Widzę, że wczoraj wyszedł nowy clockgen - zobaczę czy działa...

 

No i co z tymi pamięciami ECC ? Działają Ci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czytam jeszcze raz od poczatku ale po prostu asrflash stwierdzil ze nie jest to odpowiednia plyta do biosu i nici z podkrecania... A przyjedzie do niej w poniedzialek venice 754 3000+ 2000mhz i trza by pokrecic...

P.S. przeczytalem caly topic od poczatku po raz trzeci i nie ma ani slowa czy mod biosa da sie wgrac do modelu vista...

weź inny plik ASR z paczki od jakiegoś innego biosu - mi tez pokazywało że bios nie pasuje i mam się wypchać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...