Skocz do zawartości
koffcio

Radiowy Internet + Bezprzew. Siec Domowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jestem podlaczony do internetu droga radiowa: sieciowka WiFi i podlaczona do niej kabelkiem koncentrycznym antena kierunkowa. Na dniach kupuje laptopa i chcialbym korzystac z neta bez zadnych kabelkow (na obu kompach) - potrzebuje bezprzewodowej sieci domowej z dostepem do internetu (droga radiowa, tak jak dotychczas).

Jakiego sprzetu potrzebuje?

Czy musza to byc 2 Access Pointy, czy Access Point + Router bezprzewodowy, a moze wystarczy mi jedno pudelko rozwiazujace moj problem?

Oczywiscie bardzo wazne sa jak najnizsze koszty :?

Nie jestem zupelnie zorientowany w temacie sieci, wiec wybaczcie ze pytam o takie banaly:-).

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez koffcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO musisz mieć:

1 AP (z klonowaniem MAC i 2 wejściami na antenę), który będzie robił za klienta (podłączony będzie do anteny kierunkowej) oraz za serwer (mała antenka nadająca na dom na innym kanale). Do kompa i laptopa wystarczą karty z małymi antenkami. W sumie w kompie już masz.

Problem polega na tym, iż:

1. Ciężko dostać AP z wejściem na 2 antenki.

2. Nie sprawdzałem nigdy tego w praktyce.

 

Radziłbym rzucić okiem na jakieś specjalistyczne forum zajmujące się WiFi oraz poczekać na wypowiedzi innych userów. Pooglądaj także urządzenia dostępne na rynku (poczytaj pełne opisy, recenzje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Nie sprawdzałem nigdy tego w praktyce.

no właśnie... nie sprawdzałeś to nie radź...

 

a co do tematu to:

jedynym normalnym rozwiązaniem jest:

1. jedno urzadzenie w trybie APClient podłączone do tej antenki kierunkowej

2. drugie urządzenie w trybie AP rozprowadzające neta u ciebie w domu... jesli to ma być w jednym lub 2 pokojach to jeszcze pół biedy, gorzej gdy zasięg ma obejmować kilka pomieszczeń rozdzielonych grubymi scianami lub szeregiem scian... wtedy musiałbyś pomysleć o jakiejś dodatkowej antenie dla tego AP

 

koszty... w zależności od możliwości polecam 2x ovislink wl-1120AP... stabilne i tanie jak na swoje możliwości... cena ok. 200zł choć już coraz trudniej dostepne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...