Skocz do zawartości
MelloDee

Lcd 19'' Od 1600 Do 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Z 19" wybrał bym Belinea ver. C z 8ms panelem http://sklep.benchmark.pl/pelny_20796.html , ale zastanów się czy nie lepiej dociułać do posiadanych 2K PLN 299 zł i kupić 20.1" Belinea 102035W http://sklep.benchmark.pl/pelny_22267.html . Zagraj sobie np. w UT na monitorze 19" 5:4 następnie 20" 4:3 i 20" 16:10 - pomimo że 20" 4:3 ma większą powierzchnię niż 16:10 ( 20" ) to znacznie lepiej się gra na panoramie (jest szersza) a 19" już zupełnie masakruje. Niewszystkie gry prawidłowo obsługują panoramy ale w przyszłości powinno się to zmienić. Battlefield 2 , UT i kilka innych testowanych przezemnie chodzi poprawnie bez zniekształceń ( w BF2 menu i wskaźniki tylko są jajowate ale możliwe że na nowym patchu już jest ok )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci zależy, żeby nie miec martwych pikseli przez 3 lata to bierz philipsa 190P6ES

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19718

 

Szybka matryca 8 ms , ponadto

 

kabel DVI w komplecie

gwarancja Perfect Panel

hub USB 2.0

wyświetlanie portretowe

funkcja wzbogacania obrazu LightFrame DR

montaż na ścianie (VESA)

wbudowany zasilacz

wyjście słuchawkowe

 

Czyli fuul wypas - jedyna wada to że jest to TN, ale nikt na razie nie daje tak dobrej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada hmm z tym że ta jedyna wada idzie w parze z kupą innych wad jak (bardzo małe katy widzenia, mniajsza paleta barw, kiepska czerń i przejaśnienia matrycy) B)

1696557[/snapback]

Piszesz o pierwszych matrycach TN, owszem nie do końca udanych,

kąty - jak siedzisz przy monitorze na wprost to po co ci lepsze

kolory - tylko esceta zauważy

kiepska czerń - hmm dla mnie czarny jest czarny, ale mozna sie tego czepić.

przejaśnienia matrycy - to juz zależy jak jest panel wykonany zresztą widoczne czasami tylko przy czarnym tle.

 

Za TN przemawia ilość sprzedanych egzeplarzy na świecie, gdyż przecież mimo twoich "wad" nie wycofali tej technologii z produkcji a wręcz przeciwnie ma sie świetnie.

 

Więc może warto dla tych "wad" nie rezygnować z pełnej gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepska czerń - hmm dla mnie czarny jest czarny, ale mozna sie tego czepić.

przejaśnienia matrycy - to juz zależy jak jest panel wykonany zresztą widoczne czasami tylko przy czarnym tle.

1698340[/snapback]

Hmm czarny jest czarny ???

 

tu LG 1980Q TN 8ms za 2300zł :

http://www.wgtour.com/bohner/misc/compare1.jpg

 

Jak to jest czrny to ja jestem zielony. :mur: :mur: :mur:

Na fotce widac tez rozjasnienia podswietlenia przy gornej i dolnej krawędzi.

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Piszesz o pierwszych matrycach TN, owszem nie do końca udanych"

 

A czy jakieś TN było kiedykolwiek "udane"? TN = shit choćby miał taki oryginalny design jak ten LG 1980Q

 

"kąty - jak siedzisz przy monitorze na wprost to po co ci lepsze"

 

Jakoś sę złożyło że mam giętki kręgosłup i nie mam w zwyczaju siedzieć prosto jak patyk z głową na wysokości środka monitora z oczyma skierowanymi pod kątem 90* do matrycy :lol:

Wybacz ale miałem nieprzyjemność pracy przez miesiąc na TN i nigdy więcej nie mam zamiaru, chyba nikt nie siedzi idealnie na wprost matrycy, a przy TN wystarczy obrócić sie na krześle lekko odchylić od pionu i widzimy wszystkie kolory tęczy :mur:

 

"kolory - tylko esceta zauważy"

 

Nie rób ludziom wody z mózgów :mur:

Grałem w GTA SA na TN i na mym obacnym S-PVA różnica widoczna od pierwszych sekund grania na S-PVA, różnica kolosalna na korzyść PVA/S-PVA...

Najprawdopodobniej nie miałeś doczynienia z oboma typami matrycy skoro takie bzdury wypisujesz <_<

"kiepska czerń - hmm dla mnie czarny jest czarny, ale mozna sie tego czepić.

przejaśnienia matrycy - to juz zależy jak jest panel wykonany zresztą widoczne czasami tylko przy czarnym tle."

 

To wyjaśnił gmfriend :lol:

 

"Za TN przemawia ilość sprzedanych egzeplarzy na świecie, gdyż przecież mimo twoich "wad" nie wycofali tej technologii z produkcji a wręcz przeciwnie ma sie świetnie."

 

lol to znaczy że kupisz kupę w pięknym opakowaniu bo sąsiad też kupił? :lol:

To nie jest żaden argument, ludzie to kupowali bo był to jeden z pierwszych typów matrycy i nie było innego wyboru, teraz coraz więcej ludzi kupuje LCD na matrycy S-PVA :)

Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja piszę że TN jest lepszy od S-PVA?

 

P.S., Niedawno był tu na topie oszerny watek o monitorze LG1740P(warto zajrzeć), zachwyty och-ach... itp, super obraz - przypominam matryca TN.

Krzykaczy było wielu, ale tylko ja przypominałem że podobny obraz można uzyskać na monitorze na matrycy TN o wiele tańszym.

Gzie sa ci wszyscy ludzie co wtedy krzyczeli o super matrycy tego monitora???

 

Chciałem tylko napisać, że na matrycy TN da się pracować, oglądac filmy i grać gry a jakośc czerni zalezy równiez od ustawień. A tymi kątami to przesadzacie, naprawde nie trzeba siedzieć idealnie pod kątem 90 stopni.

 

Masz kasę kupuj PVA z plusem, nie masz zainwestuj w TN i tyle....

Edytowane przez bodziu8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shog i gmfriend mają racje.

 

Kąty w matrycach tn przeszkadzają bardzo,nawet jak siedzisz sam na wprost monitora bo patrząc prostopadle na środek ekranu góra już jest ciemniejsza od środka i dołu,dlatego radzi się żeby mieć oczy na wysokości górnej krawędzi ekranu,ale znów wtedy geometria jest zniekształcona,na dodatek bialy kolor po bokach już wpada w kremowy,nawet jak głowe masz iddealnie na środku ekranu.

 

Jakość i nasycenie kolorów w matrycach tn jest dużo gorsza,a kolory bardziej wyblale,niż w matrycach pva,najlepiej to widać jak postawisz obok siebie jakiś dobry monitor na pva np.173p+ i tn,bo normalnie jak się przyzwyczaisz do tn,to kolory mogą wydawać się poprawne,mimo,że takie nie są.

 

Czerń w matrycach tn jest dużo gorsza,czyli jaśniejsza niż w mva/pva,a jak ściemnisz obraz,żeby by la lepsza,to wszystko jest za ciemne.

 

Biel w tn nigdy nie jest tak biała,jak w pva/mva,a matryce tn są najbardziej nierówno podświetlone z wszystkich.

 

Jedynie smużenie w tn jes znacznie mniejsze niż w pva,nawet tych z dopalacze,no i cena dużo niszsza,dlatego tn tak dużo sę sprzedaje,choć nie dotyczy każdego monitoa na tn.

 

Sam miałem matryce tn i po przyzwyczajeniu byłem w miare zadowolony,ale porównania z pvva nie ma żadnego,dlatego mając ograniczoną iloś kasy wolałem kupić 17" pva niż 19" tn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...