Skocz do zawartości
Remee

Pompki C.o. C.w.u. ?

Rekomendowane odpowiedzi

...Yyyy a tak po Polsku  ?...

a tak po Polsku i bardzo prosto - to znaczy ze nie bedziesz wiedzial czy dziala czy nie dopoki nie polozysz na niej reki lub nie wetkniesz malzowiny usznej w rzeczona pompe :D

 

Zeby nie wiem z jakiej pompy sie przesiadac, to po podlaczeniu obiegowki na poczatku kazdy przezywa szok - "czy ona dziala??!!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam grundfosa CWU - 100% niesłyszalny. Nie wiadomo kiedy jest właczony a kiedy nie - trzeba dotknąć.

 

Mam też 2 aquaszuty - zatopione w wodzie i stojące obok budy w malutkim akwarium na gąbce 10mm są tak samo niesłyszalne... pod warunkiem, że któraś z nich nie dotknie korpusem (nie mówię tu o przyssawkach i miejscu na montarz) ścianki akwarium - wtedy wyraźnie słychać wibracje.

 

U mnie narazie głośność pompy i tak nie stanowi żadnego problemu bo twardziele tak piszczą i zarzynają że zagłuszają wszystko ;-) łącznie z wentylami na nagrzewnicach i w zasilaczu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak po Polsku i bardzo prosto - to znaczy ze nie bedziesz wiedzial czy dziala czy nie dopoki nie polozysz na niej reki lub nie wetkniesz malzowiny usznej w rzeczona pompe :D

 

Zeby nie wiem z jakiej pompy sie przesiadac, to po podlaczeniu obiegowki na poczatku kazdy przezywa szok - "czy ona dziala??!!"

1699254[/snapback]

 

no... dokladnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę tylko potwierdzić słowa poprzedników. pompy CO i CWU to chyba najcichsze napędy cieczy w układzie. do tego bardzo wydajne i niewrażliwe nawet na dość duże opory przepływu (w porównaniu do pomp akwariowych).

 

ja używam popmy CO produkcji LFP - model 25POr40A (30W na I biegu, 4m max. podnoszenia - na III biegu)

 

polecam konstrukcje z Lublina, ponieważ są równie dobre jak grundfos (robione w końcu na licencji B) ) a tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy te 90 euro za najmniejsza mozliwa pompke z Leszna to nie aby ciut za drogo? Z tego co kojarze (ale moge byc w bledzie ;) ) to grundfosy chodza po 200-300 zlotych, a ta Leszynska za 90 euro ma byc niby tansza?

Czy moze zle cos przeczytalem?

Mowie o cenie stad:

http://www.lfp.com.pl/pl/pdf/cennik/1_9.pdf

Chyba o tej pompce mowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...