Skocz do zawartości
marcellus

Civilization 4

Rekomendowane odpowiedzi

Zaskoczony jestem, ze jeszcze tego topicu nie ma :huh:

Ja osobiscie odliczam dni do premiery ; ) zapowiada sie naprawde najbardziej przelomowa czesc tej serii...

 

Dla zainteresowanych:

Oficjalna strona: http://www.2kgames.com/civ4/home.htm

Troche wiecej info z dobrego preview: http://civfanatics.com/civ4/preview/

 

EDIT:

Screen z gry:

Dołączona grafika

Edytowane przez marcellus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że tak szybko będzie tylko czemu grafa terenu taka paskudna?

W 3 była niebo lepsza

1700729[/snapback]

Czy ja wiem?

Na poczatku tez byl maly szok, ale im wiecej patrze na te screeny to tym bardziej mi sie podoba ; )

Uzyli enginu z najnowszej gry "Pirates!".

 

Screenshot:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza była I, jednakże w II i III też pograłem z przyjemnością. w sumie Civka jest to jedyna turówka, która potrafi mnie przyciągnąć na więcej niż 5 minut. :) oby IV była była połączeniem grywalności z I oraz rozbudowania i oprawy wizualnej z III (prosty rachunek: 1+3=4). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo masz kompa słabego dla mnie liczy sie zawartośc i to jak wyglada

1704188[/snapback]

To żeś walnął jak łysy warkoczem o kant kuli. Zdecydowanie popieram mikaelusa. Wygląd w tego typu grach jest całkowicie nieistotny.

 

Pewnie teraz usłyszę, że też mam słabego kompa. :lol: Od razu Cie uprzedzę misiu pysiu, że nie mam, a to w sugnaturze jest od jakichś 2 lat nie zmieniane. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka mysiu pyciu ale nie znam polskiego, dlatego właśnie czytam bez zrozumienia

cieszę się za to razem z Tobą, że jesteś taki mądry i czytasz ze zrozumieniem,

a jeśli potrafisz do tego ładnie pisac to napisz mamie, żeby dawała ci na śniadanko troche poczucia humoru

 

[co by nie OT]

Nie zaszkodzi ładna grafika, jeśli nie wpłynie na grywalnośc negatywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[co by nie OT]

Nie zaszkodzi ładna grafika, jeśli nie wpłynie na grywalnośc negatywnie.

1704457[/snapback]

ale najczesciej ladna grafika = marna reszta

czekam na oryginal - i mam nadzieje, ze bedzie mozna pomeczyc ta giere po sieci ;-)

kobieta mnie ZA JE BIE :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nikt nie dał info :blink: ale ta giera już od kilku dni jest :) Nie wiem dlaczego nikt nie dał info ale ta giera już od kilku dni jest :)

 

oceny

# Review: GameSpot IGN, 9,4

# Gamespot community rating: 9.6

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, mam, od dzisiaj.

Calkiem przyjemna gra, podobna, do 3 ale z nowa szata graficzna i muzyczna (muzyka w menu jest cudowna ) :).

Oczywiscie, zapomnieli o narodowosci Polskiej, aczkolwiek mozna pozniej zmienic nazwe panstwa, i nazwe rzadzacego - ale to juz nie to samo.

Niemoge nic doglebniej powiedziec, bo do pracy musze isc i niezdazylem dluzej pograc.

 

Pozdro

Edytowane przez Nozgul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje iz bedzie conajmniej tak dobra jak 2 i spedze przy niej rownie sporo czasu :)

1721573[/snapback]

 

SECIK A gdzie ją dorwałeś ,jestem w stanie zapłacić prawie każdą cenę!!

no przesadziłem prawie każdą i to w wąskim zakresie :lol:

Edytowane przez Morbider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gralem i musze powiedziec ze jest troszeczke inna niz poprzedniczki ale caly czas jest to stara dobra cywilizacja ;) Grafika fakt jest 3d ale nie byla robiona tak jak w niektorych grach na sile. Po prostu jest to kolejny etap ewolucji i moim zdaniem bardzo udany. Troche na poczatku tridno sie przyzwyczaic ale po godzinie juz sie czujemy jak ryba w odzie. Na moim kompie Barton 2500@3200, 1giga ramu i radku 9600pro 500/700 chodzi bardzo ladnie. Muzyka jest bardzo dobra a szczegolnie ta w menu. Duza zmina jak dla mnie jest w religii. Bo jest tak jakby religia dominujaca i pomniejsze religie. Ta ktora jest wazna zalezy od wyboru.

To tak na goraca spostrzezenia wiecej szczegolow napisze pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jak dla mnie rewelacyjna!

 

Grafika jestem jak najbardziej mile zaskoczony. Z poczatku myslalem, ze trudno sie bedzie przyzwyczaic, ale po kilku partiach mysle, ze taki interface jest ulepszeniem w dobrym kierunku.

 

Bardzo ciekawe ulepszenia/modyfikacje w stosunku do poprzednich czesci. Najwiecej gralem w Civilization I. Czesc II-ga i III-cia nie wciagnely mnie juz tak bardzo, ale widze, ze wreszcie z czescia IV-rta szykuje sie wiele nieprzespanych nocy ; -)

 

Gre warto kupic - manual jest bardzo dobrze napisany, zamowilem gre "Special Edition" tak tez dodatkowo soundtrack i dodatkowe [ciach!]ly - ogolnym slowem: warto.

 

O szczegoly w samej grze wchodzic nie bede, bo tutaj to nawet nie wiedzialbym od czego zaczac. Mysle, ze dla kazdego gracza to jest pozycja obowiazkowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna wada gry to pamieciozernosc. aktualnie gram na 512mb ramu i gra rozpycha sie na caly ram. kumpel na 1gb ramu narzeka ze graja cna najwiekszej planszy gra lyka 700mb ramu. ale biorac pod uwage jakosc to mozna troch przymknac oko - jednak uwazam ze powinni to dopacowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna wada gry to pamieciozernosc. aktualnie gram na 512mb ramu i gra rozpycha sie na caly ram. kumpel na 1gb ramu narzeka ze graja cna najwiekszej planszy gra lyka 700mb ramu. ale biorac pod uwage jakosc to mozna troch przymknac oko - jednak uwazam ze powinni to dopacowac

1730654[/snapback]

True, True... Na 512 MB nie da się grać na największych mapach :( Civ zjada cały ram i czas oczekiwania na nową turę dochodzi do ok minuty :( Ale poza tym gra się przednio, może trochę mniej jednostek niż w 3jce ale brak ten nadrabiany jest ciekawymi innowacjami. Grafika bardzo przyjemna dla oka, bez zbędnych wodotrysków i przeszkadzaczy. Zdażają się też bugi w stylu -łucznik zestrzeliwujący gunshipa-, które zostały wyeliminowane już w civ3, ale nie psuje to ogólnego pozytywnego wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...