Skocz do zawartości
robert0077

Jak Naprawić Uszkodzoną Tablice Alokacji Plików?

Rekomendowane odpowiedzi

Oj wydaje mi sie ze masz problem. Jak padla tablica to wydaje mi sie ze jedynym sensownym rozwiazaniem jest zalozenie od nowa partycji.

Nie musze ci mowiec ze wiaze sie to z utrata danych.

 

A co moglo spowodowac taka sytuacje? A np. bad blokina dysku lubza duzy rozmiar partycji FAT....

pamietaj zeby na Fata nie zakladac partycji wiekszej niz 40GB.

 

Aprogramow do naprawy tego chyba nie ma a jesli sa to uzywaja je firmyspecjalizujace sie w odzyskiwaniudanych z uszkodzonych dysków... cena jest dosc wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamekSOS wydaje mi sie ze taka operacja pomoglaby jesli uszkodzony bylbytylko sektor rozruchowy. A tutaj mowimy o tablicy alokacji a to zupelnie co innego.

Gdyby to byl tylko boot sektor to nawet w razie niepowodzenia przy naprawianiu dane caly czas mozna odczytac z dysku i przeinstalowac windowsa tylko wystarczy.

Jesli padla tablica to danych odczytac sie tak latwo nie da ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Dzięki za porady!!! :D Tylko teraz mam juz większy problem :( Dysk całkiem mi padł. U mnie na kompie BIOS go nie wykrywa a u kumpla komp sie wiesza (również podczas startu biosu). Na kilku innych kompach to samo... Taśmy i zworki są OK, zasilanie również. Według mnie HDD sie spalił, tylko tak "sam z siebie"??? Chyba musze zacząć odkładać kase na nowego twardziela... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dyskiem twardym. Chcę sformatować partycję systemową i nie mogę bo zaraz na początku wywala komunikat, że mam uszkodzony plik i żeby go naprawić muszę włożyć płytę z oryginalnym windowsem i na pierwszym ekranie wybrać "r". Zanim włożyłem oryginalnego windowsa xp próbowałem z 3 różnymi windowsami:

xp home edition

mx7

vista home edition.

Z oryginałem też pokazuje mi ten komunikat.

Co mam zrobić by zainstalować system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...