Skocz do zawartości
kikus

Leadtek 6800... Help

Rekomendowane odpowiedzi

witam, posiadam GF Leadtek'a WinFasta 6800. Mam takie pytanie. Ma on 12 potoków... czy jest możliwość odblokowania pozostałych 4 potoków?

 

Co jeżeli się okaże, że będą błędy? Czytałem, że nieda się powrócić do 12 potoków i karta jest do kitu wtedy...

 

Prosze napiszcie mi jak to robić, czym i czy są jakieś niebezpieczeństwa uszkodzenia.

 

Czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, ja mam GF 6800 firmy GALAXY i odblokowałem w nim 16 potoków wynik w 3dmarku 2001se zwiększył sie o ok 2500k, tylko teraz nie moge ustawic wyżej rdzenia ani pamięci nawet i 1 nic, a jak wyłoncze 16 potoków to normalnie mi sie kręci bez żadnych problemów... czego to wina ze jak mam 16 potoków to nic sie nie chce krecić??? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, ja mam GF 6800 firmy GALAXY i odblokowałem w nim 16 potoków wynik w 3dmarku 2001se zwiększył sie o ok 2500k, tylko teraz nie moge ustawic wyżej rdzenia ani pamięci nawet i 1 nic, a jak wyłoncze 16 potoków to normalnie mi sie kręci bez żadnych problemów... czego to wina ze jak mam 16 potoków to nic sie nie chce krecić???  :?

1710503[/snapback]

prądu,napięcia,V. Ustaw na 1.4 V (bios)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wejść do biosu grafiki? powiedzcie bo nie wiem jak mam to zrobić żeby zmienic napięcie... z góry dzięki za odpiski

1710551[/snapback]

Po tym, co napisałeś widzę, że masz nikłą wiedze na ten temat. Wiec lepiej nie ruszaj biosu. Są tu chyba ze trzy tematy, w których znajdziesz odpowiedz na swoje pytania

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=91136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, ja mam GF 6800 firmy GALAXY i odblokowałem w nim 16 potoków wynik w 3dmarku 2001se zwiększył sie o ok 2500k, tylko teraz nie moge ustawic wyżej rdzenia ani pamięci nawet i 1 nic, a jak wyłoncze 16 potoków to normalnie mi sie kręci bez żadnych problemów... czego to wina ze jak mam 16 potoków to nic sie nie chce krecić???  :?

1710503[/snapback]

Bo jak odblokujesz potoki to spada Ci podatność na podkręcanie, ale nie przejmuje się bo wzrost wydajności jest tak duży że warto poświęcić te kilka mhz.

I to jest normalne więc nic się nie bój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jeżeli się okaże, że będą błędy? Czytałem, że nieda się powrócić do 12 potoków i karta jest do kitu wtedy...

Czekam :)

1705295[/snapback]

Ciekawe gdzie tak wyczytałeś bo ja pierwsze słyszę?

I sorki za dwa posty.

Edytowane przez Cyna58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak odblokujesz potoki to spada Ci podatność na podkręcanie, ale nie przejmuje się bo wzrost wydajności jest tak duży że warto poświęcić te kilka mhz.

I to jest normalne więc nic się nie bój

1711166[/snapback]

To jak mam teraz wejśc do biosy garfiki zeby podnieśc napięcie??? bo wtedy pójdzie coś wyżej mhz niż teraz bo teraz mi nic sie nie rusza nic:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak mam teraz wejśc do biosy garfiki zeby podnieśc napięcie??? bo wtedy pójdzie coś wyżej mhz niż teraz bo teraz mi nic sie nie rusza nic:(

1711282[/snapback]

Nawet o 1 mhz nie chce isć? :blink: czy jak nawet podniesiesz o ten 1mhz to już arty się pokazują?

Jak juz tak jesteś napalony na tego biosa to ściągnij OmniExtremeEditFX to taki program. Wcześniej zrób backup biosa karty nvflashem. Edytuj ten bios co masz na dyskietce i zmień w 3d na 1.5V zapisz pod inną nazwą i sflashuj kartę (wgraj ten zmodowany bios).

Edytowane przez Cyna58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem przed na 400rdzień i na 800 pamięci i 16 potoków i w 3DMarku czasmi sie wywala grafika... a na 12 potokó z takimi ustawieniami chodzi bez problemu A jakie sterowniki najlepsze do tej karty do oc???

1713756[/snapback]

Ja na twoim miejscu zmniejszyłbym do 350-370 rdzeń i odblokował pozostałe 4 potoki.

 

A tak swoją drogą dostałeś wiadomości przez GG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...