Skocz do zawartości
Nyny

Celeron 4 w akcji :=)

Rekomendowane odpowiedzi

Testy nowego celka na tomku http://www.tomshardware.com/cpu/02q2/020515/index.html

oby go tylko Duron 1.3ghz nie wyprzedzil:D

szkoda ze nie ma porownania z Athlonem ale to by chyba nie mialo sensu  :roll:  

pozdrowienia dla Intela :oops:

A czegos sie spodziewal. Nie krecony jest gorszy od durona 1.3 nie wspomonajac o celku 1.2 :P

Pewnie jak go podkrecic to moze byc znosnym sprzetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole co tam sa za procesory w tym tescie ?

Jakis Celeron 1.3A, wobec tego czym jest Celeron 1.3 ?

Jeszcze Celeron 1.5 , 1.6 ???

 

A do tego jakie tam sa wyniki sisoft sandry - lol!!!

Przeciez to nie sa prawdziwe wyniki. Ja na C1.2 @ 1.5 mam o 2000pkt wiecej w tescie multi od najszybszego tam celka i durona.

Dziwnie zrobiony test u Tomka - nie podoba mi sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy celeron jest lepszy od durona. Wystarczy ze cena bedzie podobna i wydajnosciowo intel bedzie o krok z przodu. Jak amd wprowadzi nowego durona to intel dolozy 128kb cache-u i w razie potrzeby przejdzie na tech. 0,13. Watpie aby intel po kilku wpadkach nie wiedzial co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy celeron jest lepszy od durona. Wystarczy ze cena bedzie podobna i wydajnosciowo intel bedzie o krok z przodu. Jak amd wprowadzi nowego durona to intel dolozy 128kb cache-u i w razie potrzeby przejdzie na tech. 0,13. Watpie aby intel po kilku wpadkach nie wiedzial co robi.

Otoz wlasnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron nigdy nie przebije durona bo celek ma 100Mhz na magistrali a duron ma 200MHz (efektywnie).

O czym ty piszesz ?

Podaj mi jakiegos linka gdzie obojetnie jaki duron obojetnie jak podkrecony pobije celerona 1.0 lub 1.2 krecone na odpowiednio 1.5 i 1.6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron nigdy nie przebije durona bo celek ma 100Mhz na magistrali a duron ma 200MHz (efektywnie).

O czym ty piszesz ?

Podaj mi jakiegos linka gdzie obojetnie jaki duron obojetnie jak podkrecony pobije celerona 1.0 lub 1.2 krecone na odpowiednio 1.5 i 1.6 ?

Adym ma racje ! Durki są dużo lepsze od Celków choćby były te celki na 200000 GHZ wykręcone !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron nigdy nie przebije durona bo celek ma 100Mhz na magistrali a duron ma 200MHz (efektywnie).

O czym ty piszesz ?

Podaj mi jakiegos linka gdzie obojetnie jaki duron obojetnie jak podkrecony pobije celerona 1.0 lub 1.2 krecone na odpowiednio 1.5 i 1.6 ?

Adym ma racje ! Durki są dużo lepsze od Celków choćby były te celki na 200000 GHZ wykręcone !

Zgodzę się całkowicie z przedmówcą !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron nigdy nie przebije durona bo celek ma 100Mhz na magistrali a duron ma 200MHz (efektywnie).

Chyba przespałeś pare miesięcy. Nowy Celeron 4 jest jak sama nazwa wskazuje na architekturze P4 więc jest na magistrali QuadPumpedBus czyli 4*100MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron nigdy nie przebije durona bo celek ma 100Mhz na magistrali a duron ma 200MHz (efektywnie).

O czym ty piszesz ?

Podaj mi jakiegos linka gdzie obojetnie jaki duron obojetnie jak podkrecony pobije celerona 1.0 lub 1.2 krecone na odpowiednio 1.5 i 1.6 ?

Adym ma racje ! Durki są dużo lepsze od Celków choćby były te celki na 200000 GHZ wykręcone !

To moze Ty zapodasz jakiegos linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron nigdy nie przebije durona bo celek ma 100Mhz na magistrali a duron ma 200MHz (efektywnie).

O czym ty piszesz ?

Podaj mi jakiegos linka gdzie obojetnie jaki duron obojetnie jak podkrecony pobije celerona 1.0 lub 1.2 krecone na odpowiednio 1.5 i 1.6 ?

Adym ma racje ! Durki są dużo lepsze od Celków choćby były te celki na 200000 GHZ wykręcone !

Zgodzę się całkowicie z przedmówcą !
proszę ja Ciebie, widzę że sie rozumiemy ! Celki na drzewa ! buuuuu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

Celeron nigdy nie przebije durona bo celek ma 100Mhz na magistrali a duron ma 200MHz (efektywnie).

Chyba przespałeś pare miesięcy. Nowy Celeron 4 jest jak sama nazwa wskazuje na architekturze P4 więc jest na magistrali QuadPumpedBus czyli 4*100MHz.
Możę i przestałem i dlatego nie wiem jakiego ma to socketa bo INTEL zmienia je jak rękawiczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy celeron jest lepszy od durona. Wystarczy ze cena bedzie podobna i wydajnosciowo intel bedzie o krok z przodu. Jak amd wprowadzi nowego durona to intel dolozy 128kb cache-u i w razie potrzeby przejdzie na tech. 0,13. Watpie aby intel po kilku wpadkach nie wiedzial co robi.

Lepszy to pojęcie względne. Jeżeli jego cena będzie niska to może konkurować spokojnie z Duronem. Weź tylko jedno pod uwagę - porównaj osiągi Durona i Celeron4 z tą samo częstotliwością. Tu jest dopiero przewaga AMD nad Intelem. A przewagą Intela nad AMD jest technologia 0.13um i zapas częstotliwości jaki ma w związku z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

Celeron nigdy nie przebije durona bo celek ma 100Mhz na magistrali a duron ma 200MHz (efektywnie).

Chyba przespałeś pare miesięcy. Nowy Celeron 4 jest jak sama nazwa wskazuje na architekturze P4 więc jest na magistrali QuadPumpedBus czyli 4*100MHz.

Obojętnie co ma ale i tak jest do kitu ! Niech jeszcze INTEL wypuści 18 wersji i 34 gniadza i będzie gitesik ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy celeron jest lepszy od durona. Wystarczy ze cena bedzie podobna i wydajnosciowo intel bedzie o krok z przodu. Jak amd wprowadzi nowego durona to intel dolozy 128kb cache-u i w razie potrzeby przejdzie na tech. 0,13. Watpie aby intel po kilku wpadkach nie wiedzial co robi.

Weź jeszcze tylko pod uwagę cenę razem z płytą główną - te są droższe w przypadku P4. Niewątpliwie kupno Celerona w końcu stało się w miarę sensowne - dla kogoś ktoś planuje w przyszłości upgrade na P4. Faktycznie szkoda, że nie ma porównania z AthlonamiXP, bo te mają zastąpić Durony w niedalekiej przyszłości (wedłóg plotek - całkiem logicznych).

KvM

 

P.S. Dziś za płytę(ECS) procek (1GHz Duron)i cooler (SPIRE z miedzianą wstawką) zapłaciłem w hurtowni 450PLN... (brutto) Chodzi pięknie na 1330MHz... (napięcie 1,85)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy celeron jest lepszy od durona. Wystarczy ze cena bedzie podobna i wydajnosciowo intel bedzie o krok z przodu. Jak amd wprowadzi nowego durona to intel dolozy 128kb cache-u i w razie potrzeby przejdzie na tech. 0,13. Watpie aby intel po kilku wpadkach nie wiedzial co robi.

Weź jeszcze tylko pod uwagę cenę razem z płytą główną - te są droższe w przypadku P4. Niewątpliwie kupno Celerona w końcu stało się w miarę sensowne - dla kogoś ktoś planuje w przyszłości upgrade na P4. Faktycznie szkoda, że nie ma porównania z AthlonamiXP, bo te mają zastąpić Durony w niedalekiej przyszłości (wedłóg plotek - całkiem logicznych).

KvM

 

P.S. Dziś za płytę(ECS) procek (1GHz Duron)i cooler (SPIRE z miedzianą wstawką) zapłaciłem w hurtowni 450PLN... (brutto) Chodzi pięknie na 1330MHz... (napięcie 1,85)

Działa bez problemów? Jeżeli tak to gratuluje. Jesteś jednym z tych szczęśliwców którym ECS działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy celeron jest lepszy od durona. Wystarczy ze cena bedzie podobna i wydajnosciowo intel bedzie o krok z przodu. Jak amd wprowadzi nowego durona to intel dolozy 128kb cache-u i w razie potrzeby przejdzie na tech. 0,13. Watpie aby intel po kilku wpadkach nie wiedzial co robi.

Weź jeszcze tylko pod uwagę cenę razem z płytą główną - te są droższe w przypadku P4. Niewątpliwie kupno Celerona w końcu stało się w miarę sensowne - dla kogoś ktoś planuje w przyszłości upgrade na P4. Faktycznie szkoda, że nie ma porównania z AthlonamiXP, bo te mają zastąpić Durony w niedalekiej przyszłości (wedłóg plotek - całkiem logicznych).

KvM

 

P.S. Dziś za płytę(ECS) procek (1GHz Duron)i cooler (SPIRE z miedzianą wstawką) zapłaciłem w hurtowni 450PLN... (brutto) Chodzi pięknie na 1330MHz... (napięcie 1,85)

Jestes szczesciarzem ze tyle podkreciles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy nieco ściemniane.

Jakby puścić tego D1,3 jako 10x133 to ten celeron4 nie miałby najmniejszych szans. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy nieco ściemniane.

Jakby puścić tego D1,3 jako 10x133 to ten celeron4 nie miałby najmniejszych szans. :mrgreen:

No i tego Celerona 1.3A poscic na 1.6 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy nieco ściemniane.

Jakby puścić tego D1,3 jako 10x133 to ten celeron4 nie miałby najmniejszych szans. :mrgreen:

No i tego Celerona 1.3A poscic na 1.6 :P
Zauważ ,ze na 10x133 ten duron nadal będzie miał orginalne taktowanie hahahahahahahhaa

Jakby go jeszcze @ to już wogóle niemiałby o czym rozmawiać ten celek. :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd i duron moga miec problemy z tym nowym celkiem... A tak w ogole to wydaje mi sie ze amd wprowadzi nowe oznaczenia dla duronow (np. taki duron xp 1700+ :D taktowany na (o ile dobrze pamietam) 1466MHz...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy nieco ściemniane.

Jakby puścić tego D1,3 jako 10x133 to ten celeron4 nie miałby najmniejszych szans. :mrgreen:

No i tego Celerona 1.3A poscic na 1.6 :P
Zauważ ,ze na 10x133 ten duron nadal będzie miał orginalne taktowanie hahahahahahahhaa

Jakby go jeszcze @ to już wogóle niemiałby o czym rozmawiać ten celek. :D :D :D

No przeciez piszesz, zeby go postawic na 10x133. Czyzby to nie bylo @ ?

I tak wiecej nie pojdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd i duron moga miec problemy z tym nowym celkiem... A tak w ogole to wydaje mi sie ze amd wprowadzi nowe oznaczenia dla duronow (np. taki duron xp 1700+ :D taktowany na (o ile dobrze pamietam) 1466MHz...)

jakie qurfa problemu facet! Duron 1,3ghz jest tak samo wydajny jak celek 1,7ghz (3dmark2001se) a celek kosztuje cos ok 500zl a AMD duron 1,2ghz kosztuje zaledwie 250zl! czyli raz taniej a wydajnosc niemal ze taka sama!. Jesli mamy porownywac procki do 500zl to ja proponuje porownac go z Athlonem XP 1700+ np. seria AGOIA. hehehehe ale by dostal po [gluteus maximus]!!! AMD Rulezzz PS. Tomshardware jest stronniczym serwisem stojacym po stronie Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Roznica w cenie plyty jest marginalna. (Na mysli mam dobre plyty).

2. Optymalizowane oprogramowanie powstaje wlasciwie tylko dla intela.

3. Ja, choc komputer mam dluzej niz niektorzy z Was za chwile beda mieli lat, przez swoja glupote ukruszylem i spalilem dwa amd-ki. (Bylem glupi ze je kupilem).

4. Magie mhz i szybkosc magistrali zupelnie olewam wazna dla mnie jest szybkosc softu w ktorym dlubie. Tak sie sklada ze oba programy sa optymalizowane pod p4.

5. Odnosze takie wrazenie ze jesli przesiadka na 64 bity nie nastapi zbyt szybko to jesli amd nie kupi znowu jakiejs technologii (casus EV6, czy jakos tak) to zacznie coraz bardziej odstawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd i duron moga miec problemy z tym nowym celkiem... A tak w ogole to wydaje mi sie ze amd wprowadzi nowe oznaczenia dla duronow (np. taki duron xp 1700+ :D taktowany na (o ile dobrze pamietam) 1466MHz...)

jakie qurfa problemu facet! Duron 1,3ghz jest tak samo wydajny jak celek 1,7ghz (3dmark2001se) a celek kosztuje cos ok 500zl a AMD duron 1,2ghz kosztuje zaledwie 250zl! czyli raz taniej a wydajnosc niemal ze taka sama!. Jesli mamy porownywac procki do 500zl to ja proponuje porownac go z Athlonem XP 1700+ np. seria AGOIA. hehehehe ale by dostal po [gluteus maximus]!!! AMD Rulezzz PS. Tomshardware jest stronniczym serwisem stojacym po stronie Intela.
Jeszcze nie wiemy jak sie kreci. Jezeli do bani to szkoda. Jezeli spoko sie bedzie krecil do jakis ponad 2Ghz (mowie o 1.7) to moze miec spore zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez piszesz, zeby go postawic na 10x133. Czyzby to nie bylo @ ?

I tak wiecej nie pojdzie :P

Niestety widze ,ze ty nie rozumiesz niektóych rzeczy ,ale cóż nie wszyscy są idealni. Te 30 MHz podkręcenia mozemy sobie darować. Proc w zasadzie chodziłby z fabryczna częstotliwością ,a podwiększenie fsb i zmniejszenie mnożnika nie jest żadnym podkręceniem tylko luksusem który zafundowała urzytkownikom firma AMD i chwała jej za to.

Jetsem zdania ,że każdy procek ma zapas mocy ,bo bez sesnu byłoby produkować procki "na styk" co miałoby ujemny wpływ na stabilną prace CPU.

Tak więc tego D1.3 napewno dałoby się jeszcze @ :D 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez piszesz, zeby go postawic na 10x133. Czyzby to nie bylo @ ?

I tak wiecej nie pojdzie :P

Niestety widze ,ze ty nie rozumiesz niektóych rzeczy ,ale cóż nie wszyscy są idealni. Te 30 MHz podkręcenia mozemy sobie darować. Proc w zasadzie chodziłby z fabryczna częstotliwością ,a podwiększenie fsb i zmniejszenie mnożnika nie jest żadnym podkręceniem tylko luksusem który zafundowała urzytkownikom firma AMD i chwała jej za to.

Jetsem zdania ,że każdy procek ma zapas mocy ,bo bez sesnu byłoby produkować procki "na styk" co miałoby ujemny wpływ na stabilną prace CPU.

Tak więc tego D1.3 napewno dałoby się jeszcze @ :D 8)

Chcesz powiedziec, ze np. D1200 puszczony na 10x120 to nie OC ?

Dla tego D1.3 to jedyna szansa poscic go na 10x133 bo inaczej sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...