Skocz do zawartości
Revol

Najlepsza Marka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No ale jadnak Acer na forum zbyt dobrej opinii nie ma :P

 

Pozdrawiam

1720150[/snapback]

nie powiedzialbym ze posiadacze acera czesciej narzekaja od np. posiadaczy fujitsu-siemens, a biorac pod uwage ze acer ma kilka razy wieksza sprzedaz od tego znaczyloby ze fs maja wieksza awaryjnosc :P nie jest to przypadkowe porownanie, nie raz spotkalem sie z opiniami ze fs jest gorszy od acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Osobiście nie mam swojego notebooka ale niedawno poleciłem znajomych Asusa A3L 5014H bo na tyle było ich stać, miał być trwały , niedrogi i służyć do nauki. Osobiście spędziłem przy nim trochę czasu przy konfiguracji i oto moje uwagi:

Zalety- solidne wykonanie, pokrywa na trzech zawiasach, w wersji Z systemem Win.XP home tylko około 200zł drożej, LCD ma dobre kąty w poziomie , dobre oprogramowanie do obsługi laptopa, naprawdę cicha praca (obiektywnie do Sony WAYO) w opisach na różnych stronach nie zawsze jest WiFi - ale posiada!, klawiatura dopracowana, stabilny, a Celeron w tym wykonaniu dobrze sobie poczyna- nie muli, dosyć dobrze nagrał płytę DVD+RW Sony (mało błędów Pi i PO- niestety nie sprawdziłem np. na werbatimach czy tdk, nero cd speed do sprawdzania jakości nagrania na laptopie nie działa)

 

Wady- bateria czterocelowa wystarcza w praktyce oglądając film do 1godz. 45 minut, zbyt krótki kabel z zasilacza, brak wyjścia tv, karta graficzna chodzi super w grach 2D ale 3D to już tnie choć mało wymagające idą dobrze,

 

Podsumowując - choć nie biorę pod uwagę trwałości tylko pierwsze spostrzeżenia to zgodziłbym się z jednym z przedmówców, że optymalnym rozwiązaniem do nauki i nie wymagających graczy byłby zakup Asusa A3E 5003H lub 5018H - mają baterię ośmiocelową , wyjście TV choć kartę zintegrowaną ale już na poziomie GeForce 2 obsługującą choć programowo direct 9 oraz Pentiuma Centrino

 

I Bardzo Ważne!!! praktycznie na wszystkich stronach www są błędy w opisach notebooków- prawie zawsze jest podana inna bateria, brak lub obecność wifi i kamery internetowej sprawdzcie sami rozmawiając z sprzedawcą bo na stronach się nie dowiecie prawdy!!!

Edytowane przez rtomkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd posiadacie takie informacje?

Możecie podać więcej szczegółów lub link do tej stronki z zestawianiami?

 

Pzdr!

Mirek

1722167[/snapback]

 

Jeśli mam być szczery sam staram się sobie przypomnieć gdzie widziałem te informacje :-) Jak ponownie je odnajdę dam znać.

 

 

// EDIT

 

Sorka. Może to co widziałem to był ranking pod "kogoś". Tu mam inny, pewny.

Ranking notebooków . Tak czy owak Acer na pierwszym miejscy i dwa razy więcej niż Siemens

Edytowane przez PIOTR128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Aristo i jestem bardzo zadowolony z tego laptopa.Po miesiacu pracy na nim nie widze jakis mankamentow.Jest spoko.

 

Pozdrawiam

1718084[/snapback]

Ja kupuję Aristo lub Asusa w grudniu lub styczniu, sprzedaję te lapki i jeszcze nikt mnie za to siekierą nie gonił a co dojście do cen mega hurtowych jest to jest :)

Toshibę i Hp dawno już wyeliminowałem z rozważań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka firma produkuje najlepsze laptopy pod kazdym względem i wogóle jaki jest ranking firm produkujacych laptopy, wymiencie kilka firm które są godne zaufania i zadna niespodziewana usterka sie nie przytrafi.. nie powinna...czyli które firmy dobrze produkują laptopy...a ktore firmy raczej nie są godne polecenia...

 

Pozdrawiam

Apple – najładniejsze laptopy i dobrze wyposażone.

IBM – najbardziej trwałe i profesjonalne komputery przenośne.

Sony – połączenie najwyższej jakości z pięknym wyglądem

 

Cała reszta to już druga liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję to forum regularnie i jedyne co moge doradzic to nie pytac sie innych "Co mam kupic ??" etc. Opinii zawsze jest tyle co uzytkownikow. Ludzie pisza "kup to, kup tamto". Jak ktos ma HP i jest z niego zadowolony to doradzi Ci zebys kupil HP. Ktos ma FS i jest zadowolony to poleci akurat to, wiec nie ma co sie ogladac na innych tylko trzeba wybrac i tyle. Zastanow sie do czego Ci potrzebny lapek, co chcesz zeby w nim bylo, scisle okresl przedzial cenowy, przejrzyj oferte na rynku i kupuj. Nie ma tez co sie tak przejmowac - masz gwarancje, a poza tym nie kupujesz tego lapka na cala wiecznosc.

 

Co do Acer'ow - podpisuje sie pod tym co chlopaki chwile wczesniej, ze obraz tej firmy jako szitowej i o ogromnej awaryjnosci jest niesprawiedliwy. Acer ma najwiekszy udzial w polskim rynku notebook'ow i ilosc awarii nie jest wcale wieksza niz w u innych producentow.

 

I nie przejmuj sie specjalnie tekstami, ze "wiatraczek mnie wkurza, halasuje itd." - sam pytalem o to na forum, ale doszedlem do wniosku ze nie ma sprzetu idealnego i zawsze znajdzie sie cos zeby pomarudzic. Nawet jak kupisz cos za 10 tys. to znajdzie sie jakis powod niezadowolenia. Tyle ze za taka sume masz prawo wiecej wymagac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple ? najładniejsze laptopy i dobrze wyposażone.

IBM ? najbardziej trwałe i profesjonalne komputery przenośne.

Sony ? połączenie najwyższej jakości z pięknym wyglądem

 

Cała reszta to już druga liga.

 

Apple... Powerbooki rzeczywiscie sa bardzo fajne, ale iBooki troszke po[gluteus maximus]dly na jakosci ostatnio. Warto poczekac na wersje z x86 - wtedy odpadnie problem przesiadki na MacOSa bo bedzie mozna zainstalowac WXP (jak ktos lubi, ja MacOSa szczerze polecam). Odnosnie wyposazenia - boja wiem, czy jest ono takie dobre? Moim zdaniem mogliby odswiezyc troche karty grafincze, minimum vramu to 64MB a nie jak obecnie 32MB itd. Za to bardzo fajne dodatki jak SMS, podswietlane klawiatury w PB 15"/17", touchpad z wygodnym scrollem. Dla mnie wazny Bluetooth w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple... Powerbooki rzeczywiscie sa bardzo fajne, ale iBooki troszke po[gluteus maximus]dly na jakosci ostatnio. Warto poczekac na wersje z x86 - wtedy odpadnie problem przesiadki na MacOSa bo bedzie mozna zainstalowac WXP (jak ktos lubi, ja MacOSa szczerze polecam). Odnosnie wyposazenia - boja wiem, czy jest ono takie dobre? Moim zdaniem mogliby odswiezyc troche karty grafincze, minimum vramu to 64MB a nie jak obecnie 32MB itd. Za to bardzo fajne dodatki jak SMS, podswietlane klawiatury w PB 15"/17", touchpad z wygodnym scrollem. Dla mnie wazny Bluetooth w standardzie.

Maki zawsze miały słabe grafiki i jest to o tyle dziwne że system od 10 wzwyż poprzez swoje rozbudowane GUI zaczął je solidnie obciążać.

Co do przesiadki, to OS X na X86 jest ciekawszy jako system na PC niż możliwość instalowania Windowsa na Mac’u. Sprawdzałem u siebie jak OS X chodzi i co do prędkości samego systemu niemiałem żadnych zastrzeżeń tylko pozostaje problem ze sterownikami…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maki zawsze miały słabe grafiki i jest to o tyle dziwne że system od 10 wzwyż poprzez swoje rozbudowane GUI zaczął je solidnie obciążać.

Co do przesiadki, to OS X na X86 jest ciekawszy jako system na PC niż możliwość instalowania Windowsa na Mac?u. Sprawdzałem u siebie jak OS X chodzi i co do prędkości samego systemu niemiałem żadnych zastrzeżeń tylko pozostaje problem ze sterownikami?

 

W sumie tez racja z tym OSem. Chociaz dla mnie wazne jest aby na wmiare nowoczesnym sprzecie miec dzialajace bezproblemowo OSX i WXP (czy co tam bedzie za ten rok powiedzmy). Szkoda, ze Apple chyba nie wypusci jednak "golego" systemu, do zainstalowania na dowolnym x86... Chyba;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple – najładniejsze laptopy i dobrze wyposażone.

IBM – najbardziej trwałe i profesjonalne komputery przenośne.

Sony – połączenie najwyższej jakości z pięknym wyglądem

 

Cała reszta to już druga liga.

No tylko te laptopy swoje kosztują...

Mi chodzi o taki średnij klasy...do okolo 4k max

To jaka firma produkuje najlepsze laptopy sredniej klasy do takiego zwyklego uzytkowania, nie biurowego ?

Bo moja stacjorarka juz konczy powoli swoj zywot i przydalaby sie zamiana, no i narazie jestem nastawiony na laptopa, choć nie wiem czy nie lepsza bylaby stacjonarka.ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda marka ma dobre i złe produkty. Porównaj konfigurację laptopa za 4000zł i desktopa za 4000zł i pomyśl czy zakup laptopa ma sens - bo jeżeli taki laptop ma stać całe zycie na biurku to ja nie widze sensu kupowania laptopa.

Edytowane przez Hush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! tak se czytam wasze posty i jedynie z tymi mogę sie zgodzić, ze bardzo trudno wzkazać który model jest najlepszy. nikt z nas tak na dobrą sprawe nie miał styczności ze wszystkimi modelami wiec trudno jest o jakąś 100% objektywność.

Wiec na wstepie chce zaznaczyć , ze moja ocena jest wyjątkowo subiektywna, dotycząca modelu na którym pracuje i nie moge mojego sprzetu porównać do innych, z którymi nie miałem nigdy styczności :)

 

A wiec jestem studentem architektury i potrzebowałem mobilnego kompika, który w miare by sobie radził z grafiką ( nie chodzi o gry tylko o graficzne programy :) Lapik ten musiał posiadac matryce 17' 1gb pamieci, szybki procek no i wydajną grafike. Wybór padł na FS Amilo 3438G. Jest to komp w techn. Centrino z prockiem na pokładzie 1,73 GH, 1gb ramu dual, grafika GF 6800 z 256 własnej pamieci na pci-e dotego 80 gb dysk SATA 17' panoramka no i nagrywarka DVD 2systemowa 2warstwowa. Co moge o nim powiedzieć: wykonanie solidne, stosunkowo lekki jak na gabaryty (4kg) matryca dobrej jakosci, wszytko miłe dla oka, Osiągi w 3dmarku01 18650 bec OC. Przy puszczaniu renderingu w 3dmaxie (Vray, maxwell) gdzie procek chodzi w 100% bardzo cichutki, nawet jak sie włączy wentylacja (co zdaża sie na chwilke) Renderki smigają ze aż miło :)Bardzo dobra jakość dzieku ( 2 głosniki + niskotonowy) cyfrowe wyjście 7.1 i wiele innych bajerów...

 

To tyle jeżeli chodzi o moje doznania z tym sprzetem, zakupu narazie nie załuje i mam nadzieje ze tak pozostanie. A co do ilości sprzedaży to też uważam, ze ważnym aspektem jest ilość dostepnych modeli na rynku danego producenta wiec prawda jest taka, ze Acera jest o wiele łatwiej dostac w polskich sklepach wiec tym samym wiecej modeli jest sprzedawanych

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe marki - w obawie przed wejściem na minę wogóle nie brałem pod uwagę ACER-a (złe doświadczenia ze stacjonarnymi PC) FS - (szczególnie po przestudiowaniu tematu pękające zawiasy w jednym modelu i kłopoty z serwisem), Aristo (co to wogóle jest??? ) MAXDATA - wybryk natury i kilku innych: ChillGreen, Vobis... szkoda słów.

 

Pzdr!

Mirek

Mam ARISTO 9520 od 6 lat . To tylko nazwa handlowa firmy Comes tak naprawdę to MITAC 6120 . Miałem kłopot z pękająca obudową ekranu przy zawiasach. Wymieniona na gwarancji znowu zaczęła pękać . Sam rozebrałem i okazało się że to tylko ciasny zawias , poprawiłem i spokój przez pięć lat. Oczywiście chodzi teraz tylko na zasilaczu bo nie inwestowałem w nowy akumulator . Po pięciu latach padł dysk ( na stronach toshiby podano trwałośc 5 lat ) i klawiatura . Chodzi nadal znakomicie z nowym dyskiem za 200z ł ( i to 20G) i podłączoną na stałe zwykłą klawiaturą jako stacjonarny sprzęt. Juz sześć lat minęło czyli jak na coś "co to wogóle jest" to całkiem nieźle.

pzdr

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...