Skocz do zawartości
Kapic130

Płyta Głowna Pod Athlon 64

Rekomendowane odpowiedzi

AGP, mysle ze gdzies do 500 zl. Jaki chipset wybrac ? VIA, Nvidia czy SIS ?

1712421[/snapback]

SIS? No bez jaj… ale jak byś chciał to szukaj płyty na chipsecie SiS 755FX bo on był na AGP, nowsza wersja która jest na płycie np. ASROCK 939S56-M jest na SiS756 i ma tylko PCI-E (socket 939)

Radzę Ci kupić płytę mimo wszystko na NF3 (jeśli na AGP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym sie rozni ten AGP od PCI-E ?

1712527[/snapback]

Chyba najpierw musisz sporo poczytać… a jak już zdobędziesz odpowiednią wiedzę to zabrać się za składanie komputera, jeszcze lepiej by było gdybyś zlecił to firmie/osobie która się tym zajmuje.

Mogę Ci jeszcze tylko dodać że zmiana R9800Pro na X700 to głupota, jedyny wytłumaczenie to zmiana platformy na 939 i PCI-E ale przecież wspomniałeś że będziesz się trzymał AGP…

Chcesz zmienić lepszą kartę na gorszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dopiero 15 lat to wiecie ;] Ostatnio nie interesowalem sie tymi nowymi technologiami i nie wiem co jest najlepsze i szukam wlasnie porad. Moj starszy jest zielony w sprawach komputerowych i sam prubuje ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sprawy w swoje rece. Narazie wiem tylko tyle ze bede kupowal AMD Athlon 64 3200. Mowicie ze AGP to szit, czyli lepiej jest kupic PCI-E. Ok to juz wiem, czyli jeszcze musze znalesc plyte pod PCI-E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowicie ze AGP to szit, czyli lepiej jest kupic PCI-E. Ok to juz wiem, czyli jeszcze musze znalesc plyte pod PCI-E ?

1712610[/snapback]

Nikt nie mówi, że agp to shit, karty agp nie wsadzisz do płyty z pci-e, a karty pci-e nie wsadzisz do płyty z agp. Wyjątkiem jest jakaś płyta asrocka, która ma i agp, i pci-e.

 

Naprawdę musisz dużo poczytać.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dopiero 15 lat to wiecie ;] Ostatnio nie interesowalem sie tymi nowymi technologiami i nie wiem co jest najlepsze i szukam wlasnie porad. Moj starszy jest zielony w sprawach komputerowych i sam prubuje ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sprawy w swoje rece. Narazie wiem tylko tyle ze bede kupowal AMD Athlon 64 3200. Mowicie ze AGP to szit, czyli lepiej jest kupic PCI-E. Ok to juz wiem, czyli jeszcze musze znalesc plyte pod PCI-E ?

1712610[/snapback]

Ja też mam 15 lat :wink:

AGP to nie jest wcale szit, tylko poprostu niedługo nie będzie można kupić wydajnych kart pod to złącze. Dlatego ze zmianą platformy przejdź na PCI. Dobrą kartą za średnie pieniądze jest radeon X800GTO. Jeśli chodzi o procka to lepiej kup Athlona64 3000.

Jest tańszy, a różnica w wydajności między nimi jest mała. Dobrą płytą i korzystnią cenowo jest ABIT AN8 Ultra. Można takie dostać już za ok. 450 PLN

Edytowane przez szatanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :) .

Mam takie pytanko czy ta płyta AsRocka co ma PCI-E i AGP czyli ta:

1712684[/snapback]

Mało kto ma taką płytę.

Z tego co pamiętam to srekal34 miał taką płytę.

Tu masz link do jego profilu http://forum.purepc.pl/index.php?showuser=6766

Pogadaj z nim na gg albo wyślij wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja juz wybralem plyte glowna. Jest nia Asus A8N - SLI nForce 4 SLI. Co o niej sadzicie ?

1712739[/snapback]

Jest chyba cały temat poświęcony tej płycie, poczytaj go. Ciekawe, co Cię skłoniło do jej wyboru? Bo zdaje mi się że kierujesz się tylko ceną (tym wyższa tym lepsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie berz tego Asus!!

1. Głośny wyntylator na chipcecie

2. Średnia wydajność

3. Nie najlepsze O/C

 

Powtarzam ci: weś ABITA AN8 Ultra.

Jest tańszy, wydajniejszy i ma większy potencjał w O/C, a przypuszczam, że SLI nie użyjesz nigdy.

Edytowane przez szatanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba cały temat poświęcony tej płycie, poczytaj go. Ciekawe, co Cię skłoniło do jej wyboru? Bo zdaje mi się że kierujesz się tylko ceną (tym wyższa tym lepsza)

1712825[/snapback]

 

Nie berz tego Asus!!

1. Głośny wyntylator na chipcecie

2. Średnia wydajność

3. Nie najlepsze O/C

 

Powtarzam ci: weś ABITA AN8 Ultra.

Jest tańszy, wydajniejszy i ma większy potencjał w O/C, a przypuszczam, że SLI nie użyjesz nigdy.

1712961[/snapback]

Obojemacie rację!!!

Te płyty są średnie, jak za te pieniądze.

Ja polecam ci tak jak szatanio Abita AN8 Ultra.

Sam miałem tą płytę wydajnością i O/C mocno nie odbiegała DFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok skoro radzicie zebym bral tego Abita to biore go :) Jeszcze mam taki problem, szatanio radziles mi Radeona X800GTO (ma 12 potokow i taktowanie rdzienia 400 Mhz) a ja znalazlem Radeona X800GT (ma 8 potokow ale za to taktowanie rdzenia 475 Mhz). Co jest wazniejsze ? Potoki czy taktowanie rdzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok skoro radzicie zebym bral tego Abita to biore go :) Jeszcze mam taki problem, szatanio radziles mi Radeona X800GTO (ma 12 potokow i taktowanie rdzienia 400 Mhz) a ja znalazlem Radeona X800GT (ma 8 potokow ale za to taktowanie rdzenia 475 Mhz). Co jest wazniejsze ? Potoki czy taktowanie rdzenia ?

1714016[/snapback]

Weś radzia X800GTO.

Spokojnie podkręcisz do wartości 500 MHz na rdzeń.

Jeśli ci się natomiast uda osiągnąć taktowanie rdzenia na poziomie 560/580 MHz to masz wydajność radzia X800 Xl.

 

Tu masz test karty X800GTO http://pclab.pl/art16642.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...