Skocz do zawartości
allenvego

Problem Z Klawiaturą

Rekomendowane odpowiedzi

niby to mała pierdółka ale wqrza mnie to strasznie, mianowicie wczoraj zainstalowałem windowsa 2k ang wersje , wybrałem ustawienia klawiatury na polski programisty , ale nie działa mi literka "ć" , kombinacja alt+c nie działa , inne kombinacje tzn ąężźłńśó działają , sama literka c tesh działa , wiecie co może byc przyczyną ?? , z góry thx za odpowiedzi , pozdro

Edytowane przez allenvego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trefną wersję sterowników (takie miały afaik niektóre 9200 i 9250), to wyłączenie nic nie da - po ponownym uruchomieniu komputera skróty znów będą aktywne. Pozostaje wtedy wywalenie Control Center lub instalacja innej (nowszej) wersji sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trefną wersję sterowników (takie miały afaik niektóre 9200 i 9250), to wyłączenie nic nie da - po ponownym uruchomieniu komputera skróty znów będą aktywne. Pozostaje wtedy wywalenie Control Center lub instalacja innej (nowszej) wersji sterowników.

Oczywiście. Zakładam jednak, że każdy zdrowo myślący człowiek używa w miarę nowych driverów. Poza tym - przedmówca pytał, jak uzyskać literkę "ć", a nie, jak ją zatrzymać na stałe :):):)

 

pozdro, WR81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie może używać skrótu:

Shift+~ + c

Trzymając Shift wciskamy ~ (tyldę), puszczamy jedno i drugie i wciskamy "c" lub "C".

Idzie się do niego przyzwyczaić i działa na każdej konfiguracji - nawet jak Control Center zabierze wszystkie polskie znaki (skróty klawiaturowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też:

Start->Programy->Akcesoria->Tablica znaków

 

Lub:

Start->Programy->Akcesoria->Ułatwienia dostępu->Klawiatura ekranowa

1734644[/snapback]

Wiesz co, allenvego?

 

Ć

 

ć

 

Otwórz sobie ten temat w okienku i przeklejaj udostępnione powyżej przeze mnie literki :)

Czy tyle odpowiedzi Ci wystarczy?

 

pozdro, WR81

 

BTW. ULLISSESowi dziękuję za sportową rywalizację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś lubi, może też używać:

Lewy Alt + 0230 na klawiaturze numerycznej (ć)

Lewy Alt + 0198 na klawiaturze numerycznej (Ć)

:wink:

 

Pozdro, WR81

Sluchaj wiesz moze gdzie znalezc spis wszystkich kombinacji tego typu??? i jak to sie wogole nazywa??

Fajna sprawa a nie wiedzialem o tym nigdy. Teraz nawet mozna znaczk zastrzezony w prosty sposob zrobic :P

 

® - Lewy Alt + 02222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic trudnego...

Wszystko sprowadza się do tego, iż używanie Alt+jakaś_liczba wstawia znak, którego KOD ASCI został podany. Kody Asci zawierają się od 0 do 255, przy czym od 0 do 31 to znaki nie pisane (backspace, delete, strzalki itp), 32 to spacja i potem leci po całej tablicy obecnie załadowanej czcionki. Jeśli znalazłeś ( ® - "znak zastrzeżony") na 02222, to oznacza iż jest gdzieś znacznie niżej (kwestia policzenia - mi się nie chcę, bo późno troche i jestem po spożyciu :)) - odejmujesz liczbe 256 tyle razy, aż zejdziesz poniżej 256. Wtedy masz ten kod.

Jeśli chcesz mieć wszystkie, to otwórz notatnik i wklep sobie wszystkie od 0 do 255.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć wszystkie, to otwórz notatnik i wklep sobie wszystkie od 0 do 255.

Ewentualnie możesz pobawić się systemowym narzędziem "Tablica znaków" - charmap.exe...

Nie będę wypisywał dokładnej instrukcji - narzędzie jest na tyle proste, że w mig zrozumiesz, do czego służy :)

 

pzdr, WR81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...