Skocz do zawartości
KWS89

Sempron 2800+ S754

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Mam Tego Sempka, nie podkręcony nic a nic. A w Idlu ma ok 39-44* a w stressie dobija do 50. Pasta zmieniona, cooler boxowy, czuje że się tak grzeje bo jak dotykam palcem radiatora to ciepły nieźle. Standardowe napięcie(niby 1,4 ale chodzi na 1.37), standardowe taktowanie. Płytka Gigabyte na chipsecie VIA i do niedawna miałem jeszcze 28* góra w idle, ale Artur, ciota chcial włączyc coś i zdupił jesze więcej... W podobnym czasie założyłem coolera na grafe(big coolera), instalowałem stery od power-now!(chyba) i padł komp po zabawie w biosie(pernamentny zgon ale po wyciągnięciu bateryjki i zostawieniu w tym stanie na kilka minut odzyskał sprawność) i teraz to...

Czy jest mozliwe że się coś zdupiło? Czy to może poprostu brak cyrkulacji powietrza(buda zamknięta po bokach ale bez górnej pokrywy)a to że dałem dużego coolera na grafe dowaliło węgielka do pieca.

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, moze i się coś zepsuło :blink: Ale pokazuje w okienku napięcia na procu 1,37, wezme pozmniejszam i dojde do minimalnej wartości przy której bedzie chodzil jak wtedy, moze znajdę :wink:

Edit: 1,16V I chodzi stabilnie a temperaturka teraz wynosi ok.40*, hm, a to jest mozliwe ze ciepło z dołu komputera(dużo ciepelka) idąc w góre jest wciągane przez wentyla na procku i daje na radiator grzejąc go?

EDIT2: przewróciłem kompa na bok otworzyłem klape :lol: i na 1,37 temperatura idzie w dół :lol2: = problem może się rozwiązuje a głównym winowajcą jest brak ciągu powietrza(= do listy rzeczy potrzebnych przyda się kilka wentylów, nowa buda i zasilacz) już 36*

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jak przewentylujesz bude to sie problem rozwiąże. Chociaż ja mam bude zamkniętą i proca na 2400MHz podkręconego przy napięciu 1.55V i temperature w idle na box coolerze około 30 stopni

1720716[/snapback]

Jezli ten sempron jest na socket A to cos ci przeklamuje na tym malenkim boxowym coolerze 30 stopni <lol>

chyba ze masz w pokoju 10 stopni albo trzymasz go na dworzy,nie przesadzjamy no chyba ze nie jest to socket A to ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezli ten sempron jest na socket A to cos ci przeklamuje na tym malenkim boxowym coolerze 30 stopni <lol>

chyba ze masz w pokoju 10 stopni albo trzymasz go na dworzy,nie przesadzjamy no chyba ze nie jest to socket A to ok

1721303[/snapback]

sebi0104 chyba nie czytałeś tematu mówimy tu o sempronie 2800+ s.754 więc ja też o takim mówie i takiego posiadam. Semprony na s.A maja dużo wyższe temperatury, to też wiem. W domu mam często ponad 23 stopnie i wtedy proc w IDLE ma 30 stopni w stresie rzadko kiedy przekracza 40. Mam zamiar zamontować jakieś wentyle w obudowie zeby na proca wiały i przedewszystkim na grafe bo pamięci po zmianie taimingów i podkręceniu na 550MHz strasznie się grzeją i nie chce żeby się spaliły więc założe na nie radiatorki i pusze wiater na nie :) wtedy temperaturka powinna spaść. Niestety nic to nie da do podkęcenia procesora więcej niż 2480MHz na K8NS rev 2.0 niewyciągne (HT max 310)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...