Skocz do zawartości
fenir

Samsung 770p

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że nie ma sensu się sprzeczać na temat smużenia tego monitora komuś może i smuży ja miałem swojego LG crt przez 5 lat i jakieś porównanie niby jest ,żeby niesamowicie smużył to bym go oddał z powrotem i mogłem wymienić sobie na jakiś inny model ,zaznaczam że jestem też uczulony na smużenie ,nie ma idealnych monitorów ale ten akurat jest naprawdę według mnie porządny mowa o 970p.Mój monitor przyszedł prosto od dystrybutora nikt go wcześniej nie otwierał miał jeszcze nalepione plomby kupiłem go w swoim mieście w sklepie komputerowym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt ufo zanika.... po 2 tygodniach uzytkowania juz jest prawie niewidoczny, za jakis czas zrobie zdjecie dla porownania z tym co bylo na poczatku

z tego wynika wiec ze wszyscy ktorzy kupili ten monitor bez efektu ufo byl wygrzany (najprawdopodobniej w hurtowni badz sklepie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jestem na kupnie nowego lcd i mam do wydania jakies 1500-1600 no i zapytowywuje sie was:

 

Czy lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> dobra 17' (albo 173 P+, albo 770P jeszcze nie wiem)

Czy moze lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> slabsza parametrowo ale wieksza 19' (913N)

 

 

Mam dylemat, bo w sumie chyba 17 lepsza bedzie, ale znowu wielkosc tez przemawia za 19!

 

A moze jakas inna firma ale do tej kwoty??

 

Z gory dzieki!

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zdecydowanie weź lepszą 17”.

Samsunga 913N znam dość dobrze. Jest na matrycy TN i to jest jego wielkim minusem. Jest szybki ( grałem na nim w kilka szybkich gier ) ale te kąty w moim odczuciu go dyskwalifikują. Mam porównanie do 173P+ którego posiadałem i gdyby nie to potworne „ufo” to na pewno bym go nie zamienił na żaden inny. Szybkość 913N i 173P+ oceniam podobnie ale ogólny komfort z użytkowania monitora zdecydowanie na korzyść 173P+ . 770P nie znam ale podobno tez ma „ufo” a co za tym idzie nie jest to monitor dla mnie ( wystarczająco dużo miałam przygód z 173P+ w tym względzie ).

Sam myślę co wybrać ale u mnie to chyba już na pewno będzie 970P i gdyby były czarne to już jutro bym go kupił. Jeszcze poczekam może wkrótce pojawią się czarne wersje.

Tobie polecam albo sprawdzonego 173P+ ( bez ufo ) albo 770P ( pod warunkiem ze tam tez ufo nie zagości ) .

W każdym razie stanowczo odradzam matryce TN a taką właśnie ma 913N o którym myślałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do użytkowników 770P. Mianowicie wcześniej posiadałem 173P+ jednak ze względu na "ufo" oddałem go do sklepu. Przymierzam się do 770P

 

Miał on świetne możliwości regulacji ekranu w pionie. Tzn dolna krawędź ekranu mogła znajdować się poniżej podstawki (co w moim przypadku było przydatne, ponieważ mam specyficzne biurko).

 

I patrząć na zdjęcia 770P wydaje mi się iż nie ma on takiej dobrej regulacji jak jego poprzednik. Zatem pytanie do posiadaczy - ile cm minimalnie może znajdować się dolna krawędź monitora względem podstawki? I jak mocno można wychylić monitor do przodu względem podstawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekran mozna postawic na podstawce, a jak sie go maksymalnie podniesie to przysuwa sie o jakies 10cm, przy maksymalnym wychyleniu ekranm znajduje sie jakies 5cm przed podstawka

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że taka słaba regulacja :-(

W poprzedniku można było wysunąć ekrab ok. 5cm do przodu od podstawki podczas gdy dolna krawędź ekranu była na poziomie podstawki.

 

Sam już nie wiem co kupić. Miałem przez prawie tydzień 173P+, ale miał UFO. 770P też ponoć ma ufo a na dodatek gorszy design.

 

Kupić jeszcze raz 173P+ w nadzieji że ufo zniknie, czy lepiej 770P ?

Edytowane przez kovalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że taka słaba regulacja :-(

W poprzedniku można było wysunąć ekrab ok. 5cm do przodu od podstawki podczas gdy dolna krawędź ekranu była na poziomie podstawki.

Minimalna wysokośc pomiędzy dolną krawędzią wyświetlacza (ramki), a powierzchnią na której stoi LCD to 3cm. :)

Kupić jeszcze raz 173P+ w nadzieji że ufo zniknie, czy lepiej 770P ?

Zniknie na 100%, z relacji ludzi wynika że mają go wszystkie egzemplarze z magazynu, mój leżał ("wygrzewał" się) wcześniej na wystawie dla tego nie miałem "UFO" od początku jego użtkowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sie spytam - uzytkownicy 173P+ i 770P - jakie macie ustawienia w MagicTune? Ja staram sie ustawiac tak, aby miec brightess na 0 - po to, zeby uzyskac jak najlepsza czern.

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sie spytam - uzytkownicy 173P+ i 770P - jakie macie ustawienia w MagicTune? Ja staram sie ustawiac tak, aby miec brightess na 0 - po to, zeby uzyskac jak najlepsza czern.

Ja w 173P+ mam tak: color tone off,color control 76 każdy,gamma +0.3,contrast 51 i nie zmieniam ich.Sharpnes default,magic color nie używam.

Brightness 49 do gier i filmów,24 w dzień a 14 wieczór do netu,programów,W karcie graficznej nic nie zmieniam,Ustawienia dokładnie takie dają u mnie praktycznie idealnie płynne przejścią między kolorami w teście na tej stronie http://tft.vanity.dk/ ,a zmiana ich nawet o jedno oczko powoduje,że przejścia nie są płynne.

Edytowane przez SR-71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden miesiac uzytkowania, efektu ufo juz nie ma, na dolaczonym zdjeciu widac lekkie przejasnienia ale jest to pewnie spowodowane odbiciami badz naprezeniami na matrycy ktore lapie aparat przy dlugim otwarciu przeslony, golym okiem jest to widoczne ale dopiero jak sie spojrzy na ekran z boku

post-110207-1135036865_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się w sprzedaży najnowszy Samsung 770P oparty o matryce S-PVA z czasem reakcji 6 ms, na dopalaczu. Tak więc krótki był żywot modelu 173P+ na rynku.

Dołączona grafika

Specyfikacja modelu 770P:

Przekątna obrazu: 17 cali

Typ matrycy: S-PVA

Rozdzielczość: 1280 x 1024

Jasność: 280 cd/m

Kontrast: 1500:1

Kąty widzenia: 178/178 stopni

Czas reakcji: 6 ms

Ilość wyświetlanych kolorów: 16,7 mln

Złacza: analogowe oraz cyfrowe, kabel oraz wieszak do ściany w zestawie

Zainstalowane opcje: PIVOT

Kolor obudowy: srebrny

sklep sirius - link

Samsung 770P cena - 1.596 zł

bardziej mi się podoba 173P plus. 770 to to samo w innej (niezbyt udanej szacie). Tak samo jak ponownie wybrałbym 193P plus zamiast wydziwionego 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na niekorzyść 193P plus? Ohohohoho ale strata, 2ms to taki wielki czas... Na moim 193P plus są same plamy zagrać się w nic nie da a film to już jedna ciągnąca się plama.... Zamiast podniecać się wykresami przedstawionymi przez speców od marketingu (trzeba jakoś sprzedać nowy produkt) chyba lepiej przyjrzeć się sprzętowi na żywo. Gdybym kupował ponownie kupiłbym ponowni 193P plus - dl amnie beznadziejny jest ten ogonek w 970 zwisa z biurka i szwenda się. Poza tym 970-tka to napewno pożądny monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na niekorzyść 193P plus? Ohohohoho ale strata, 2ms to taki wielki czas... Na moim 193P plus są same plamy zagrać się w nic nie da a film to już jedna ciągnąca się plama.... Zamiast podniecać się wykresami przedstawionymi przez speców od marketingu (trzeba jakoś sprzedać nowy produkt) chyba lepiej przyjrzeć się sprzętowi na żywo. Gdybym kupował ponownie kupiłbym ponowni 193P plus - dl amnie beznadziejny jest ten ogonek w 970 zwisa z biurka i szwenda się. Poza tym 970-tka to napewno pożądny monitor.

W praktyce jest roznica a wykresy pochodzą nie od marketingowcow tylko od ludzi bawiących się w sprawdzanie marketingowcow:)

 

Roznica 30ms a 18ms to prawie 2x szybciej dla niektorych zakresow przejsc.

 

Nawet jesli brać marketingowe dane to roznica między 8 a 6ms to az 25% szybciej :)

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez chce taki kupic 770p na poczatku troche mnie wystraszyliscie ale moje watpliwosci co do ufo znikły tak jak i ono znika co do smużenia dla mnie na 8ms jest tak jakby nie bylo wiec na 6 ms tez go nie bedzie. Mam pytanie co wy wypisujecie o tej podstwace wysokosciach jakis 3cm wychylwniach ? nie moge zakumac o co chodzi ?

 

z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam ten topic i wiecie co? na kazdej fotce z predkoscia migawki mniejsza niz - w przypadku 770p - 6/1000s "smuzenie" bedzie widoczne... a czlowiek-przecietniak moze je zauwazyc zazwyczaj w postaci niewielkiego rozmycia czcionki ew rozmycia (delikatnego)szybko przesuwajacego sie obrazu - takze bez paniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MATS!

Sam bym go nie znalazł ( nie miałem okazji widzieć go z bliska)

Jestem zdecydowany kupić tego samsunga, tylko ile za niego można max. dać?

Nikt nie lubi mieć świadomości że przepłaca!

Od 2003 r. poruszam się na LCD „MIRO FP156” (40 ms) i tylko mam nadzieję że przesiadka wyraźnie się opłaci :) ?

Myślę że już czas :)

Pozdrawiam wszystkich użytkowników LCD.

To nasza przyszłość!!!

Edytowane przez kiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. na temat smurzenia moge powiedziec tyle. Jedni ludzie to widza inni nie. Podam przyklad, troche z innej beczki ale dobry. Pokazywalem kilku kumplom ktorzy maja kompy czy widza roznice w wyswietlanym obrazie przy 60Hz i 85hz, Wielu z moich znajomych nie widzi roznicy, nawet jesli pokaze im to na bialym tle. Dla mnie obraz przy 60Hz odrzuca mnie od monitora. Widze roznice miedzy 100Hz a 120Hz, aczkolwiek 100 i w gore jest dla mnie OK. Nieraz przychodze do znajomych patrze na monitor i mowie o K...., kolesie potrafia jechac na 60Hz przez kilka miechow jak im przelacze na 100, nie widza roznicy, twierdza ze jest tak samo!!!(pisalem o monitorach CRT, bo w LCD jest inaczej z odswierzaniem). To samo jest ze smurzeniem. Wiec Jesli ktos niewidzi roznicy miedzy 60 a 72Hz czy 72 a 85Hz, to napewno nie zauwarzy smurzenia na LCD nawet z czasem reakcji 40ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczy się jakość obrazu, co do parametrów na papierku to nic mnie ne przekona czy ten albo inny monit

jest gorszy lub lepszy. Mój zakup polegał tylko i wyłącznie na dokładnych oględzinach kilku monitorów i subiektywnego

wyboru. Mam ten monitor co w sigu i na początku martwiłem się o bad pixle i mega słynne ufo. B)

Przy kupnie i testach ta jakość obrazu mi odpowiadała kolory też. :rolleyes:

Po miesiącu pracy na nim -brak zdechlaków (oby tak dalej :-P )

co do ufo to niewiem czy było lub jest, bo ja tego w normalnej pracy niezauważam.

Faktem jest że kupując monit za 1,5k zł nigdy bym go nie kupił opierając się na danych technicznych, TO trzeba samemu oblukać

i w końcu podjąć decyzję zakupu. B)

 

ps. troche smuży ale to w końcu przecież lcd. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos odpowie czemu ten sam monitor tylko w innym kolorze (srebrny, czarny) ma rózne normy. srebrna obudowa tco03, czarna tco99. Warto brac pod uwage te normy?? Chodzi o SyncMaster 173P+.

Nie warto, tak to już jest z tymi normami, że jeśli monitor jest czarny albo biały to nie dadzą mu normy TCO03 chociaż bebechami nie różni sie on kompletnie od modelu szarego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...