Skocz do zawartości
fenir

Samsung 770p

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się złożyło, że posiadam owy monitor i nie zauważyłem żadnego smużenia przy przewijaniu stron. Podstawa faktycznie nie jest taka jaką bym sobie wymarzył, ale da się z tym żyć :wink:

A przycisk jest podświetlany na niebiesko a nie UV, bardzo mi się on podoba, szczególnie w ciemności.

Edytowane przez maros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa faktycznie taka jaką bym sobie wymarzył, ale da się z tym żyć

Z tym że jest taka jaką sobie wymarzyłeś ? :/

 

Ja sam wciąż myśle i coraz bardziej jestem bliżej zakupu. Choc nie wiem czy jest sens wydawanie ponad 1500 zl na monitor glownie do internetu, worda, czasami do filmow i gier ( sporadycznie - ale fpp ).... Moze jakas Beline lepiej ale za to 19 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę użytkowników 770P o wypowiedz dotyczącą podświetlenia matrycy. Mam na myśli słynę „ufo” występujące w 173P+ . Czy w tym modelu one też występuje ? Jeśli tak czy podobnie jak twierdzą niektórzy użytkownicy znika po pewnym czasie ?

To samo pytanie dotyczy również modelu 970P nad którym się również poważnie zastanawiam .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Krzysiek234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też tak ciężko obraca się monitor wokół swojej osi?

Może to trzeba jakoś rozruszać, albo jakiegoś smaru wepchać w podstawę?

Powinno chodzić jednym paluszkiem

Edytowane przez kiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pomocy. Mam 770p od niedawna. Wczoraj zmieniłem płyte i grafike i przestał działać auto pivot. Teraz mam grafike na PCI-E pożyczałem 3 różne grafiki i cały czas to samo. Mój mail : forrest71@orange.pl

Tu masz wykaz kart współpracujących z oprogramowaniem.

http://www.samsung.com/Products/Monitors/m...otation_06s.htm

Sprawdź czy twoja karta jest na liście. Spróbuj ściągnąć oprogramowanie z tej strony – może pomoże. Nie wiem jakiego MT używasz 3.6 czy 4.0 ?

Jeżeli tylko auto pivot nie działa to mały problem – zrób sobie skrót klawiszowy w ustawieniach karty i po problemie. Gorzej jak zacznie się wieszać Windows w wyniku konfliktu karty z oprogramowaniem sterującym monitorem.

Napisz koniecznie jaką masz obecnie kartę , jaką miałeś wcześniej i jakiej wersji oprogramowania używasz.

Ciekaw jestem też wrażeń z użytkowania monitora .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wiecie co?Czytam różne fora od jakiegoś czasu -temat:monitor 17 cali lcd.Chciałem 173p+.Od wczoraj jest w media lg 1715s w cenie 799 zł i takiego zakupiłem , podłączyłem i chodzi.Nawet fajnie jak sie tylko patrzy na ekran a nie gra w nic.Poszedłem dalej, jako że lg mogę zwrócić to kupiłem samsunga 770p w cenie 1349zł.I stoi w kartonie.Nie wiem czy samsung (różnica 550 zł. ) wynagrodzi mi jakością wiekszy wydatek bo laik jestem kompletny.Gdybym kupujac monitor nie wlazł na forum te czy inne to na pewno bym nie zmieniał tego lg bo bym nie zwracał uwagi na kontrasty,smużenia itp.A teraz nie wiem czy mi sie opłaca wypakować tego samsunga czy nie.Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wiecie co?Czytam różne fora od jakiegoś czasu -temat:monitor 17 cali lcd.Chciałem 173p+.Od wczoraj jest w media lg 1715s w cenie 799 zł i takiego zakupiłem , podłączyłem i chodzi.Nawet fajnie jak sie tylko patrzy na ekran a nie gra w nic.Poszedłem dalej, jako że lg mogę zwrócić to kupiłem samsunga 770p w cenie 1349zł.I stoi w kartonie.Nie wiem czy samsung (różnica 550 zł. ) wynagrodzi mi jakością wiekszy wydatek bo laik jestem kompletny.Gdybym kupujac monitor nie wlazł na forum te czy inne to na pewno bym nie zmieniał tego lg bo bym nie zwracał uwagi na kontrasty,smużenia itp.A teraz nie wiem czy mi sie opłaca wypakować tego samsunga czy nie.Pozdrawiam :)

Opłaca sie,bo różnica w obrazie kolosalna,a cena super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Znakomity

Dzisiaj dotarl do mnie 770p. :)

Pierwsze wrazenie oczywiscie pozytywne, mysle ze wynikalo z ekscytacji. Opakowanie jest ładne, solidne i szczerze mowiąc mniejsze niz sie spodziewalem. Po otwarciu wszystko ladnie zapakowane, kable, zasilacz oraz monitor w styropianie.

 

Podłączam i działa :]

Wszsytko ladnie, jednak kolory takie sobie. System nie wykryl monitora (monitor plug and play). Jednak po wgraniu sterownika, i magictune sic!, ladnie skalibrowalem obraz.

Jednak to oprogramowanie jest strasznie badziewne, czesto sie wiesza i lekko muli kompa. Szukam nowszej ver. Plytka od samsunga ma zepsuty autorun (probuje otworzyc jakas strone internetowa i nie daje rady). Crap. MagicRotation nie dziala. NaturalColor nic nie wnosi nowego. Nie wiem po co producent dal taki syf.

 

Wracając do obrazu.

1) Wszsytkie pixele sa sprawne, mimo iz samsung dopuszcza ~2 zepsute.

2) Nie ma żadnego smuzenia. Bardzo szybka matryca. Przesiadlem się z CRT z marszu i nie widze roznicy (moze minimalna, ale trzeba sie wpatrywac dobrze). Roznicy miedzy 60 a 75 Hz nie ma na tym monitorku. (Na CRT widzialem znaczną)

3) Efekt UFO jest i widac go wyraznie. (dzis zrobie fotki, wieczorem). Wiem ze to pierwsze uruchomienie tego monitorka, pewnie procz tego u producenta, wiec matryca jest zupełnie swierza. Zobaczymy czy UFO zaniknie.

 

To by było na tyle.

Edytowane przez Znakomity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znakomity ja magictune wywaliłem z traja po ustawieniu monitorka,mam go na pulpicie

i jak cosik trzeba zmienić klikam i zmieniam (grafa ta w sigu na dvi) pivota niestety wywaliłem

bo mi niedzałał (mała strata) nie miałem żadnej zwiechy przy ustawieniach.

 

ps. Może doczekamy się lepszego softu na ten monitorek. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta cena nie jest podyktowana wyprzedażą tylko pracownicy mm moga robic tak zwane ,,zakupy personalne "czyli sprzet bez marzy biora.Z fs był tylko 19-9 w cenie 1111zł chyba.Cena samsunga 770p jest na poziomie 1550 zł w tym mm.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarl do mnie 770p. :)

Pierwsze wrazenie oczywiscie pozytywne, mysle ze wynikalo z ekscytacji. Opakowanie jest ładne, solidne i szczerze mowiąc mniejsze niz sie spodziewalem. Po otwarciu wszystko ladnie zapakowane, kable, zasilacz oraz monitor w styropianie.

 

Podłączam i działa :]

Wszsytko ladnie, jednak kolory takie sobie. System nie wykryl monitora (monitor plug and play). Jednak po wgraniu sterownika, i magictune sic!, ladnie skalibrowalem obraz.

Jednak to oprogramowanie jest strasznie badziewne, czesto sie wiesza i lekko muli kompa. Szukam nowszej ver. Plytka od samsunga ma zepsuty autorun (probuje otworzyc jakas strone internetowa i nie daje rady). Crap. MagicRotation nie dziala. NaturalColor nic nie wnosi nowego. Nie wiem po co producent dal taki syf.

 

Wracając do obrazu.

1) Wszsytkie pixele sa sprawne, mimo iz samsung dopuszcza ~2 zepsute.

2) Nie ma żadnego smuzenia. Bardzo szybka matryca. Przesiadlem się z CRT z marszu i nie widze roznicy (moze minimalna, ale trzeba sie wpatrywac dobrze). Roznicy miedzy 60 a 75 Hz nie ma na tym monitorku. (Na CRT widzialem znaczną)

3) Efekt UFO jest i widac go wyraznie. (dzis zrobie fotki, wieczorem). Wiem ze to pierwsze uruchomienie tego monitorka, pewnie procz tego u producenta, wiec matryca jest zupełnie swierza. Zobaczymy czy UFO zaniknie.

 

To by było na tyle.

3. jakbys przeczytalw czesniejsze wypowiedzi to bys wiedzial ze ufo zanika, poza tym juz dalem zdjecia pokazujace zanikanie tego efektu

2. jest bardzxo wyrazne tylko nie chcesz go zauwazyc :wink: co do odswiezania to wynika ze sposobu wyswietlania obrazu, w crt odswiezanie jest potrzebne zarowno by wyswietlac zmiany obrazu jak i do podtrzymania statycznego obrazu bo luminofor przygasa (jako ze sygnal sterujacy - wiazka elektronow - moze byc skierowana jednoczesnie tylko na jeden pixel), w lcd sygnal sterujacy (napiecie) jest podawane jednoczesnie na wszystkie pixele wiec nie ma potrzeby odswiezania statycznego obrazu, tak wiec to jest potrzebne tylko do zmiany obrazu

co do softu popieram syf totalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Znakomity

@cmsydney.

 

Ja smuzenia nie widze, powatarzam to po raz ostatni. (Nie rozumiem twojej wypowiedzi: "tylko nie chcesz go zauwazyc", to jakas prowokacja ? Jakby cos bylo nie tak zaraz bym monitor i wymienil na cos innego, sklep mam za rogiem) Wczoraj był u mnie qmpel, Stefanero znany z in4.pl i był w szoku jaki plynny jest obraz.

 

Moze, czy widzisz, czy nie, zalezy tylko od twojego oka. Czytalem ten topic, widzialem ze byly o to spory, wiec powtarzam poraz ost. smuzenia nie ma, ja go nie widze. Nie zamienil bym tego monotora na zaden inny. I mozesz pisac, ze jest, od tego jest wolnosc slowa, jednak kazdy kto chce sobie kupic taki monitoreq niech go lepiej pierw zobaczy w dzialaniu.

 

Jak obiecałem, zobaczymy czy i u mnie UFO zniknie. Pierwszy dzien dzialania matrycy na fotce, nast za 2 tyg.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cmsydney.

 

 

 

Jak obiecałem, zobaczymy czy i u mnie UFO zniknie. Pierwszy dzien dzialania matrycy na fotce, nast za 2 tyg.

Dołączona grafika

 

Powiem szczerze, że takie ufo to żadne ufo.

Wiem co mowie bo miałem doczynienia z Samsungiem 173P+ ( niejednym zresztą )i to co jest tu w stosunku do tego co było tam to jest cudo. Jak bym maił tak podświetloną matryce w 173P+ to bym go w życiu nie oddał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieram się po monitor i zdecydowany jestem na Samsunga. Raczej 770P, jednak poczytalem sobie troche na stronie producenta i troche mnie martwi kilka drobiazgow. Strasznie male roznice miedzy 770P a 173P Plus. Np. 173P+ ma dwa wejścia (DVI i D-SUB) - 770P tylko DVI. 173P+ ma standart VESA (mozna powiesic na scianie) - 770P nie. Całość jest niby taka sama (matryca) z roznica 2ms na rzecz 770P. Design troche bardziej podoba mi sie w 770P. I tu pojawia się mały problem problem, bo nie wiem co wybrac. Roznica w cenie w komputroniku jest niemal zadna (40 PLN). Dodatkowo dobilo mnie, ze 173P ukazal sie teraz czarny (i ladniej wyglada). Dlatego gdyby mi ktos mogl powiedziec co jeszcze przemawia na rzecz 770P? 2ms (to taka duża różnica?), jest nowszy, ale co jeszcze? Czy np. elektronika jest inna, itp? Prosze poradzcie cos, bo jutro planuje zakup...

 

173P+Black

Dołączona grafika

 

770P

Dołączona grafika

 

 

 

ps. srekal34 - nie, nie chce kupic FS. ;) (tak na wszelki wypadek)

Edytowane przez q-b-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Są to praktycznie TAKIE SAME monitory 173p+ ma 8ms a 770p ma 6ms.

Oba mają dsub i dvi. Bierz tego który ci się podoba, ja już wybrałem i nie żałuje. B)

 

Edit.

Podobno 770p ma mniejsze "UFO" ale to tylko podobno.

ps.W moim monitku tego nie zauważyłem (nie mam żadnego ufo)

Edytowane przez Arekservice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q-b-a

 

Jeżeli ja bym miał teraz wybierać to brał bym 770P ( ale nie w koputroniku bo tam jest strasznie drogi ).Wybrał bym go dlatego, że ma o wiele większe możliwości dotyczące regulacji. Mam tu na myśli regulacje wysokości góra – dół , super jest jak dla mnie rozwiązana sprawa obrotu wokół osi w podstawce i ten ogonek też jest trafnym rozwiązaniem ( minimum kabli na biurku ) . Oba jednak mają potworną wadę – brak przycisków. O ile M.T jest fajnym rozwiązaniem i super wygodnym to sytuacja zmienia się diametralnie w przypadku kiedy zaczyna to oprogramowanie zawieszać system a to się zraża bardzo często. Jak miałem Samsunga 173P+ to dołączone M.T 3.6 wieszało system po około 2-3 min wgrałem 4.0 i pomogło ale jaka jest gwarancja, że po zmianie karty graficznej system nie będzie się wieszał z 4.0 ? Może będą kolejne wersje tego programu, które rozwiążą problem ale kto wie kiedy to będzie.

Podsumowując gdyby te monitory posiadały normalne sterowanie to ścierpiał bym nawet to nieszczęsne „ufo”.

Jeżeli „ufo” i brak tradycyjnego sterowania monitorem Ci nie przeszkadza to wybierz ten, który Cisie bardziej w sklepie spodoba. Jakości obrazu i szybkością na pewno się nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...