Skocz do zawartości
Marcin_gps

Eksplozja Tagana ;-o

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się lepiej was zapytam . . .

 

Na dniach będę składał kolesiowi kompa. Zasiłka Topower TOP-350P5, płyta MSI nForce 4, grafa PCI Express itd.

 

Czy ten zasilacz ma tą "niebezpieczną wtyczkę ?

 

Płyta ma złacze ATX 24 pin i w to miejsce mam wkleić tą długą rozpinaną wtyczkę od zasilacza taa ? Pozatym na płycie jest 4 pinowe kwadratowe wejście i czy w nie mam wipiąc tą kwadratową wtyczkę z zasilacza ?

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się lepiej was zapytam . . .

 

Na dniach będę składał kolesiowi kompa. Zasiłka Topower TOP-350P5, płyta MSI nForce 4, grafa PCI Express itd.

 

Czy ten zasilacz ma tą "niebezpieczną wtyczkę ?

 

Płyta ma złacze ATX 24 pin i w to miejsce mam wkleić tą długą rozpinaną wtyczkę od zasilacza taa ? Pozatym na płycie jest 4 pinowe kwadratowe wejście i czy w nie mam wipiąc tą kwadratową wtyczkę z zasilacza ?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Robisz dokładnie tak jak narysowałeś :-) Czyli żółte do żółtego, niebieskie do niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT ale po co wymyslili wtyczke 24pin skoro oprocz niej i tak trzeba podlaczyc ta 4pin?

Bo te dodatkowe 4-pin we wtyczce 24pin służą do zasilania kart graficznych PCI-E, a te gniazdo ATX12V 4-pin do zasilania procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zasilacz neotec maximus 440 i on ma jedną wtyczkę 12v, ale informacja na niej jest troche "zagmatwana": "Uwaga! Używać tylko w połączeniu ze złączem ATX12V 4-pin. Podłączenie do gniazda ATX12V 4-pin spowoduje uszkodzenie zasilacza i utratę gwarancji". Po angielsku już wygląda to normalnie "Use only to plug into ATX12V 4-pin socket. Plugging this connector into ATX12V 24-pin socket will result in PSU failure and warranty void". To w końcu to wtyczkę można podłączyć do gniazda 12V 4-pin na płycie? I dlaczego 24-pinowe złącze płyty zostało nazwane 12V też mnie zastanawia. Mam płytę abit an8 ultra i jeszcze kompa nie złożyłem, a nie chcę popsuć zasilacza i ewentualnie płyty, więc wolę się zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zasilacz neotec maximus 440 i on ma jedną wtyczkę 12v, ale informacja na niej jest troche "zagmatwana": "Uwaga! Używać tylko w połączeniu ze złączem ATX12V 4-pin. Podłączenie do gniazda ATX12V 4-pin spowoduje uszkodzenie zasilacza i utratę gwarancji". Po angielsku już wygląda to normalnie "Use only to plug into ATX12V 4-pin socket. Plugging this connector into ATX12V 24-pin socket will result in PSU failure and warranty void". To w końcu to wtyczkę można podłączyć do gniazda 12V 4-pin na płycie? I dlaczego 24-pinowe złącze płyty zostało nazwane 12V też mnie zastanawia. Mam płytę abit an8 ultra i jeszcze kompa nie złożyłem, a nie chcę popsuć zasilacza i ewentualnie płyty, więc wolę się zapytać.

Nie sugeruj się tłumaczeniem. Angielska wersja jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc po co wiekszość kart ma dodatkowe zasilanie 4 pin do podłączenia ? :)

Po to, że standard PCI-E dopuszcza maksymalnie 75W dostarczane poprzez slot PCI-E, MAXYMALNIE dla wszystkich linii +3.3V, +5V, +12V. Większość kart konwertuje już sobie prąd z linii +12V więc potrzebują dodatkowe linie zasilające.

 

Czyli po prostu podłączyć tak jak na obrazkach wyżej tak?

Dokładnie tak.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej zadziwia podejscie tego pierwszego postu ktory napisal marcin gps ! Wybuchl mu zasilacz nie wiadomo co jeszcze a on sie z tego smieje takich ludzie lubie pozdrawiam :)

hehe, wiesz, ja w ciagu ostatniego miesiaca mialem takie akcje, ze hoho. kumpel mowil, zebym sprzedal kompa i jechal na wakacje albo w totka zagral jak mam takiego pecha to rownie dobrze moglbym miec takie szczescie

po pewnym czasie juz czlowiek ma to gdzies, czy cos wybucha np... :D

 

proc, mobo, akcje z pozyczona mobo, zasilka, peknieta zapinka na nowym mobo ;-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...