Skocz do zawartości
Nargil

Darmowy Program Graficzny

Rekomendowane odpowiedzi

Tata poprosil mnie o zrobienie strony www - wizytowki firmy. Niby nic w tym trudnego ale jakas tam szate graficzna to musi posiadac. No i wlasnie nie wiem w czym ja zrobic. Programik musi byc darmowy - zeby to wszystko bylo legalne. W zwiazku z tym jaki byscie mi polecili ? Gimp odpada - moim zdaniem to straszne g****. Gui i obsluga sa moim zdaniem do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gimp nie jest g..

nie jest to program dla profesjonalnych grafikow, bo ci maja jakies wymagania [skoro pytasz, to pewnie ich nie masz], ale spokojnie mozna w tym zrobic layout strony a potem go pociac i zrobic www

 

a interfejs? widzialem gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko najbardziej mnie w gimpie dobija ze:

Skalujac warstwe jest ona duplikowana i wtedy skalowana. Zatem gdy mamy juz zrobione pare warstw i chcemy do nich dopasowac obrazek (ktory poczatkowa je zakrywa i trzeba go przeskalowac) to mimo ze go skalujemy, jego wielka kopia przyslania pozostale warstwy. Poza tym denerwuje ze skalowanego obrazka nie monza przesuwac, a wiec jesli obrazek jest wykracza poza rogi "sceny"/"kartki" trzeba go skalowac, zatwierdzac skalowanie, przesunac i znowu skalowac - wplywa to niekorzystnie na jakosc skalowanego obrazka. Wiecej wad nie wypisze bo na tym zakonczylo sie moje uzytkowanie gimp'a. Nie napisalem ze gimp to g****... ja napisalem ze moim zdaniem gimp to g**** :) Wiem ze program ma swoich zwolennikow. Tak samo blender ma swoich zwolennikow, ale moj znajomy grafik 3d twierdzi ze to straszne g**** i on by tego w zyciu nie dotknal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...