Skocz do zawartości
LukashP

Modowanie Karty Do 1100 Zeta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do wydania na grafike kolo 1100 zeta i mam dosc spory dylemat co kupic. Karte zamierzam krecic/modowac, bo mam ochote sie tym pobawic :). Zastanawiam sie co po podkreceniu/zmodowaniu da najwyzsza wydajnosc ... Wiem ze jest pare tematow o kreceniu, ale ciezko wszystko zebrac w kupe :).

W gre raczej nie wchodza zadne produkty NVIDII bo do 1100 zlotych to ja nawet nowego Geforca 6800GT w sklepie nie dostane, wbrew temu co w paru tematach czytalem. Zreszta, jeszcze to rozwine :). Karty nad ktorymi sie zastanawiam to :

- X800GTO Fireblade : karta ta kosztuje 825 zeta, zostaje ponad 200 zeta w kieszeni - to niewatpliwy atut :). Wiem tez ze karta kreci sie naprawde dobrze, ale na tyle ile sie zorientowalem, to mimo ze jest na rdzeniu R480 (jak X850XT), to nie da sie jej zmodowac na 16 potokow. Mam racje ?

- X800XL : cena kolo 1100 zeta za X800XL Asus Extreme. 16 potokow to plus, chociaz jest na R430. Moze mi ktos powiedziec czy to wazne zeby karta byla na R480 ? Jakie sa mozliwosci krecenia tej karty ? Bo modowac tu chyba nie ma co :).

- X850Pro : cena okolo 1100 za Asus Extreme na zegarach 500/1040. Rdzen R480, ale tylko 12 potokow. Da sie to zmodowac na 16 ? Jakie sa mozliwosci krecenia tej karty ?

- X800 GT : duzo zostaje w kieszeni, ale wydajnosc nie najlepsza. Duzo da sie z tej karty wycisnac ?

-X800GTO2 : cena kolo 1100. Jak na razie chyba moj faworyt. Kazda karta sie moduje do 16 potokow, oprocz tego dobrze sie kreci. Z prawie kazdej karty da sie zrobic praktycznie X850XT PE, ktory nowy kosztuje kolo 1800 zeta i bije w testach nawet 6800 Ultra.

 

Ok, to tyle moich przemyslen :). Jakby ktos mogl mi odpowiedziec na pytania z postu i ewentualnie podpowiedziec ktora z tych kart warto wybrac, bede bardzo wdzieczny :). Moze uwazacie ze jednak o wiele lepiej wziac karte NVIDII albo ze powinienem rozwazyc jeszcze inna karte Ati ? Napiszcie jak mozecie ;)

Pozdro

Edytowane przez LukashP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze interesuje cie wylacznie zakup nowej karty ze sklepu , zapewne ze wzgledu na gwarancje , szczegolnie jak jakies mody masz w glowie :rolleyes:

ale zwroc uwage na to iz twoj fawaroyt - x800gto2 da sie wylacznie zmodyfikowac poprzez wgranie nowego biosu wiec jezeli nawet karta wtedy ci zdechnie to nie bedziesz mogl jej wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tayler - Karta nie musi byc ze sklepu. Ale ostatnio naprawde uwaznie sie rozgladalem na allegro i po prostu brakuje dobrych ofert kart graficznych. Ludzie licytuja sie na tyle mocno ze za uzywane karty placa powiedzmy tylko 50 zeta mniej niz nowek. Geforc 6800GT Leadteka na 5 dni przed koncem aukcji kosztuje 1025 zeta :blink:. A co do tego GTO2 -> chyba nie ma czegos takiego jak nieudane zmodowanie tej karty przez wymiane biosu. Po prostu kazda karte sie da zmodowac :).

@misiek - Pewnie ze moglbym kupic 6800 i podkrecic na 6800GT. Ale szczerze mowiac wydaje mi sie ze zmodowany i podkrecony X800GTO2 bije go na glowe. Myle sie ?

 

Aha i jeszcze jedno. Moze w ogole warto kupic tego Fireblada ? Duza bedzie roznica wydajnosci w stosunku do tego zmodowanego GTO2 ?

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze interesuje cie wylacznie zakup nowej karty ze sklepu , zapewne ze wzgledu na gwarancje , szczegolnie jak jakies mody masz w glowie :rolleyes:

ale zwroc uwage na to iz twoj fawaroyt - x800gto2 da sie wylacznie zmodyfikowac poprzez wgranie nowego biosu wiec jezeli nawet karta wtedy ci zdechnie to nie bedziesz mogl jej wymienic.

1720828[/snapback]

Jak karta zdechnie, przeciez nikt biosu z niej nie wyciagnie... Więc to nie powinien być problem.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już to stawiałbym właśnie na GTO2, dlaczego??

odpowiem podobnie jak w innym topicu,

na teraz skłaniam się nad ati ponieważ nie ma co brać teraz obługi sm3,0

która jest w GForce'ach. Narazie jest kilka gierek wykorzystujących tą rechnologie.

Gdy powiedzmy co 2 gra bedzie na sm3,0 wtedy można sie rozejszeć nad jakimś 7800gt/gtx zależnie od zasobów :lol:

(szczerze wątpie żeby nowe x1800xt staniały do poziomu konkurencji za te 8-11 miechów)

a narazie za gto2 przemawia wyśmienita jakość obrazu,duża przepustowość pamięci

dzięki czemu przy wlączonych AA i AF karta niewiele traci mocy a generuje jeszcze ładniejszy obraz. (posiada sm2,0b)

U GForców bywało i tak że po wymuszeniu upiększaczy, karty niewiele poprawiały obraz i dzięku czemu była/jest w niektórych zastosowanich szybsza (nie zaprzeczam temu)

decyzja należy do ciebie :wink:

Edytowane przez ToMkiLeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A programatorem biosu nei da sie sprawdzic czy grafa miala flashowany bios? bo niby zmiana biosu= utrata gwary ...?

1721864[/snapback]

A kto to bedzie robil? Trzebaby wylutowac kosc biosu z karty i sprawdzic. W 9 na 10 przypadkow nic nie bedzie nie tak z biosem... Po prostu sie to nie kalkuluje gwarantom. Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...