Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

Siema słuchajcie mam taki problem z płytą (a może z procem AMD seprom 2800+) a mianowicie wszystko złożyłem podłączyłem właczam power i... wielkie nic czyli ekran ciemny :cry: >Kolega poradził mi abym zdioł coler z proca i zobaczył czy robi się ciepły a wiec tak uczyniłem i proc po włączeniu power zimny jak lód! . I moje pytanie czy to wina płyty bo niedaje prądu do proca czy może wina proca bo niebierze prądu z płyty jak myślicie? Na początku myslałem ze to wina grafy wysłałem ja na gwarancje i dali mi nową i to samo się robi ,więc myśle ze grafa jest wporzo! I powiem wam jeszcze ze dyski twarde ruszają bo je słychac ,wszystkie wiatraki się kręcą i palą sie wszystkie diody na płycie! a mój zasilacz to chiftek 450 i moim zdaniem to wina proca ale warto się narpierw skonsultować z wami :D

nie no jak dla mnie to rządzisz jak włączałeś kompa bez coolera :blink: :wisielec: Wygląda na proca bo co innego jak wszystko sie kręci itd ew płyta? nie jak by padła kolejan infnity to zaczne sie bać :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dodatkowa wtyczke zasilajaca podpioles?? taka mala 4-pinowa

no właśnie się nadnią zastanawiałem po co ona tam ta mała po lewej strone tak?(myślałem że tylko intel takie używa!) hmm ale powiec mi co ja mam w nią wpiąć ? trzeba coś dokupić do zasilacza bo tę małą 4pin-ową dopiołem do głównego wtyku zasilajacego bo główny jest na 24pin-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

powinienes miec dwie wtyczki jedna 24pinowa do glownego gniazda a druga mala 4-pinowa ktora trzeba wpiac do wtyczki kolo gniazda procesora taka mala biala wtyczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie

czy restarty moga byc przyczyna 360W zasilacza chieftec 20pin bo odkad kupilem plyte (czyli piatek) to nie bylo dnia zebym nie przyjal min. 2 restartow dziennie :mur:

też mam zasilacz 20 pin...mam andzieje zę u mnie bęzie dobrze..chociaż jak aptrze na to co pokazuje ten ptrogs do monitoringu to trageedia-na chiefie 350w linia 12v to w stresie 11.58...

 

 

kurde tsza se miernik pozyczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinienes miec dwie wtyczki jedna 24pinowa do glownego gniazda a druga mala 4-pinowa ktora trzeba wpiac do wtyczki kolo gniazda procesora taka mala biala wtyczka

hehe normalnie już wszystko ok działa :D ok zabieram się za instalke windy a potem zobacze jak się proc kręci ok dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat

Z tego co mi wiadomo to htt na k8ns nie przechodzi 345-350, więc dfi ma teoretycznie przewagę. Ale pewien również nie jestem. Co do temperatur to u mnie na smarcie cpu jest podpisane jako system temp.

 

@remek

Zasiłka powinna trzymać. Pytanie tylko czy 4-piny dopiąłeś?

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam zasilacz 20 pin...mam andzieje zę u mnie bęzie dobrze..chociaż jak aptrze na to co pokazuje ten ptrogs do monitoringu to trageedia-na chiefie 350w linia 12v to w stresie 11.58...

kurde tsza se miernik pozyczyć...

mnie ciagnie modecom 350gtf. ciagnal to co w podpisie plus 6600 i spoko :) ofkors jest 20 pinowy wiec mysle ze spoko Wam pojdzie. A odczyty mierników płyty to są śmiechu warte. Przed aktualizacją biosu mialem 11,49v a po 12,08v a jest 11,72v w IDLE. No ale ja mam Abita, moze DFI daje lepsze mierniki ;) Generalnie myśle, że Wam te szefy dadzą radę w końcu mają mocniejszą 12v, ja mam tylko 15A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`fdl`

oczywiscie ze podpialem

wiec jak wytlumaczysz restarty, ok 2-3 dziennie, najczesciej jak gram, czasami bez powodu, dzisiaj nawet ustawilem wszystko na def i pamieci na 100 i podczas uruchamiania nero restarcik, sadze ze to jednak zasilacz, oczywiscie moge sie mylic

Wsadź inny i sprawdź. Choć moim zdaniem na default to nawet codeszit by łyknoł wiec chef tym bardziej ;) No chyba, że uszkodzona? zasilacz płyta proc ram?

jedyne co to masz pradoze5na grafe...ale mimo wsio mysle ze to co mam na dole z 6600 bierze duzo wiecej pradu niz Twoj na standardzie z x800gto!

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalem sp 2004 kilka godzin i wszystko bez problemow, pozniej wlaczam gre lub nero i restart :mur: paranoja

 

co do innego zasilacza to nie bardzo mam skad pozyczyc/wziac

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim.

 

Mam maly problem Semp 2800, HT mam na 2x, pamieci(w tym momencie kingstony ktore ida tez na 475mhz) na dzielniku 166mhz, FSB na 300 =2400Mhz :>

I teraz zaczyna sie moj problem :P przy tym ustawieniu temp. w idle jest max 30 stopni po graniu w jakas rzeznie to mam 35 stopni na BOXIE i troche mnie to dziwi ze tak malo podskoczyla. Czy to czujniki sa skopane? czy to normalne jest? Acha i druga sprawa.Chcialbym puscic (sprobowac) puscic go np. na 2,6 lub 2,7ghz(czy wogole si eoplaca na tyle krecic dalej bo jezeli mam nie czuc roznicy to nie chce :P) ale nie chce mi isc np. przy 2480mhz SPi 1M przechodzi 4M tez ale juz w 3dmarku 03 lub 05 po chwili zawias i musialem obnizyc. Czy powinienem podniesc napiecie pamieci i proca ? i o ile? a co do napiecia CPU to bios pokazuje mi 1,44v a inne wszystkie progsy 1,38v i ktoremu tu wierzyc? Za pomoc bardzo dziekuje. :)

Edytowane przez Vitton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalem sp 2004 kilka godzin i wszystko bez problemow, pozniej wlaczam gre lub nero i restart :mur: paranoja

 

co do innego zasilacza to nie bardzo mam skad pozyczyc/wziac

wyglada na ram proponuje gold memory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiefteki bez problemu dają radę i jeszcze spokojnie dobrą grafę pociągnie. ;)

 

PS. Siedzę teraz na Gigabyte K8Triton i muszę przyznać, że stabilność jak narazie lepsza niż na DFI no ale bios to bida z nędzą. :) Zobaczymy jak wróci DFI bo procek to już usnął przy tym Gigabyte hehe.

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujki sa jeszcze bardziej zryte niż na k8ns- ma 12v pokazuje mi czsem 11.48 w stresie :lol:

 

wyjec na chisecie mnie już wkurza le ejst ok-na razie w spi 2825-na k8ns dzień wczesniej w podobnych warukkach 2779..widze spostepy :wink:

 

ogólnie to gubie sie na razie w timingach tip wieć wole z windy ustawiać ale dojde do tego jeszcze :wink:

 

jedyna dziwna cena- jak jest proc z biosa minimalnie podkręcony po nieco powyzej 2.3 ghz clockgenem są restarty..Da sie 2.4 i dalejk kręci i wsio ok :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim.

 

Mam maly problem Semp 2800, HT mam na 2x, pamieci(w tym momencie kingstony ktore ida tez na 475mhz) na dzielniku 166mhz, FSB na 300 =2400Mhz :>

I teraz zaczyna sie moj problem :P przy tym ustawieniu temp. w idle jest max 30 stopni po graniu w jakas rzeznie to mam 35 stopni na BOXIE i troche mnie to dziwi ze tak malo podskoczyla. Czy to czujniki sa skopane? czy to normalne jest? Acha i druga sprawa.Chcialbym puscic (sprobowac) puscic go np. na 2,6 lub 2,7ghz(czy wogole si eoplaca na tyle krecic dalej bo jezeli mam nie czuc roznicy to nie chce :P) ale nie chce mi isc np. przy 2480mhz SPi 1M przechodzi 4M tez ale juz w 3dmarku 03 lub 05 po chwili zawias i musialem obnizyc. Czy powinienem podniesc napiecie pamieci i proca ? i o ile? a co do napiecia CPU to bios pokazuje mi 1,44v a inne wszystkie progsy 1,38v i ktoremu tu wierzyc? Za pomoc bardzo dziekuje. :)

CZlowieku przeczytaj ten temat a potem zadawaj pytania! Troche inwencji jak ja miałem tą płyte to byłem jedą z 4-5 osób aktywnie wypowiadających sie która ją ma i w oc sam doszedlem do wszytskiego (po małych FAQ ale wiadomo nie odnoszą sie one konkretnie do tej płyty) więc naprawde sam pomyśltroche <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZlowieku przeczytaj ten temat a potem zadawaj pytania! Troche inwencji jak ja miałem tą płyte to byłem jedą z 4-5 osób aktywnie wypowiadających sie która ją ma i w oc sam doszedlem do wszytskiego (po małych FAQ ale wiadomo nie odnoszą sie one konkretnie do tej płyty) więc naprawde sam pomyśltroche <_<

No to gratuluje ze Tobie sie udalo :) Masz sie czym pochwalic ,powaznie. P.S. Zawsze tak polujesz na pytania np. mojego typu? i opierdzielasz ludzi? wg mnie w tym przypadku to Ty zasmiecasz forum takim pisaniem, nikt Ci nie kaz eodpisywac ...proste a Ty (ja odnosze takie wrazenie) siedzisz przed kompem i widzisz cos takiego to zaczynasz plakac i wyrywac sobie wlosy ..bo ktos sie o cos zapytal? Dobra zeby nie rozwijac tasiemca ...bo tak to sie zaczyna przewaznie ..wiec bardzo Cie przepraszam i postaram sie dokladniej czytac 18 stron postow poznym wieczorem i nic nie przeoczyc.

 

 

 

-jak by komus nie sprawilo to problemu to niech mi odpisze czy odczyt vcore dla proca jest wiarygodniejszy w biosie czy np. w CPU-Z? i do taktowania Sempa 2800 na 2,6ghz jakie jest bezpieczne napiecie .

 

Jeszce raz wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na www.dfi.com ostatni bios jest z października ;) Gdzieś dorwał swojego?

 

@Vitton

wiarygodny to będziesz miał odczyt miernikiem uniwersalnym, aczkolwiek cpu-z, smart chyba są wiarygodniejsze od biosa

 

nie ma bezpiecznych napięć dla danych taktowań, ale przyjęło się że napięcie 1.55-1.6 V to już wysokie napięcie, ale przy freezerze i dobrej zasiłce można tak proca trzymać

 

P.S.

Ale przybyło stron w ciągu ostatnich 2-3 tyg. :) Czyżby socket 754 zyskiwał popularność? :)

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odczytu vcore... zapewne na każdej płycie sie troche różni, ale akurat przewaznie jest tak, że odczyt w biosie przy niższym napieciu rzedu 1.1-1.3V jest dosyc bliski odczytowi miernika.

CpuZ zaś zawsze zaniża vcore... przeważnie w granicach 0.025-0.05 V

 

Potem przy wyższych wartościach vcore odczyt w biosie jak i z cpuZ jest zaniżony. Pamiętajcie, że regułe potwierdzają wyjątki :P

 

I mała wskazówka co do mierzenia miernikiem->

 

vcore - nie mierzcie na mosfetach, po 1 to nie bezpieczne dla niektórych :P po 2 to nie jest to realne vcore jakie dostaje proc.

Końcówke miernika przykładajcie tam gdzie brakuje jednego kondensatora, zaraz za cewkami :)

 

vdimm - końcówka miernika także na miejsce brakującego kondziora tylko, że zaraz przy slocie dimm1 i obok wtyczki atx12V :) Odczyt tam jest idento taki jak na kondziorach smd na samej kości ramu :)

 

I jeszcze mała ciekawostka to to, że przy modach vdimm.. (narazie tylko rail mod) vtt automatycznie skaluje się z vdimm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemak dziś mam takie problemy mam dysk samsunga sataII 250Gb na tej płycie widzi go jako 130Gb na mojej poprzedniej (socket A gigabyta) widział go normalnie 250Gb! Co może być przyczyną tego bios płyty za stary a może coś innego jak myślicie? A drugi problem to proc (AMD Sempron 64bit 2800+) ,podkręciłem go na 240CPU Frequency HT mam 4x i dalej niestety już nieidzie :cry: co robić czy dać mu większe napięcie ? czy mam poprostu pecha i mój proc więcej niepujdzie I czy pamięc ma coś do podkrecania proca mam 2x256 i 1x512 Twinmosy cl2.5 i oczywiscie wyłączyłem opcie cool & quiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ile ustawiles pamięci?? CO do dysku to stery cos nie tak (ufam ze je zainstalowałeś) ;)

 

@Vitton

Gdybym polował na takie rzeczy to nie miał bym prze rok 150 postów tylko 1000 ... Chodzi mi o to ze śledze ten temat praktycznie od powstania i 100 razy były odpowiedzi na twoje pytania! Więc tak trudno zajrzeć? Na ostatnich ~4 stronach tego topicu pytania z tej serii były dosłownie co 4 posty :mur: nie mam pojęcia dlaczego nie możesz przeczytać tego tematu :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ile ustawiles pamięci?? CO do dysku to stery cos nie tak (ufam ze je zainstalowałeś) ;)

 

He o sterach niepomyślałem ale jak je zinstaluje i bedzie już wszystko wporzo to bede i tak musiał zrobis formata bo chce utworzyc partycje a jak zrobie formata to stery się wykasują i znowu pewnie wykryje mi go jako 130Gb :mur: a pamięć to nieruszałem i były ustawione na 200. To jednak pamięc też ma coś do kręcenia proca tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mierze... tylko jest jedno ale... ja mam capmoda :P i tak jak pisałem pare postów wyżej, że realne vcore jest wyższe niż to odczytywane przez programy i bios. Bez capmoda jak dobrze pamietam vcore mierzone miernikiem było także troche wyższe...

 

ps. dokreciłem bloczek na nb... i :) http://img.photobucket.com/albums/v675/Swider/htt455.jpg

 

Co ciekawe to jest na 1.6V... na i 1.7V nic więcej... znając życie ustawiając 1.7 i tam mamy 1.6, potem to miernikiem sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...