Skocz do zawartości
dru8d

Nowe stery od ATI .....::::: Catalyst Drivers 2.5:::::.....

Rekomendowane odpowiedzi

może już słyszeliście, ale pojawiły sie nowe dopalacze od ATI, build 7.80 wersja 6.13.10.6218... pozostaje tylko ściągnąć... no i w tym momencie wiele osób przystopuje, poniewaz najlepiej skompresowana werjsa ma 28MB.

 

Wersja spakowana zipe'em:

 

7.80-021107a-006759C-ATI.zip (32.48MB)

 

Wersje exe (albo isntalka, albo samorozpakowywujące):

mirror 1 fdrsoft-ati-7.80.exe (28.9MB)

mirror 2 fdrsoft-ati-7.80.exe (28.9MB)

mirror 3 fdrsoft-ati-7.80.exe (28.9MB)

 

niech mi ktos wyjasni dlaczego, az tyle zajmują... wcześniejsze wersje nie były aż tak rozbudowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmuja tyle bo to jest wersja dla wszystkich systemow operacyjnych

 

Przy okazji moze ktos mi powie z ktorej grupy powinienem pobierac stery do mego radeona - klon firmy sapphire

- Built By ATI

czy

- powered By ATI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmuja tyle bo to jest wersja dla wszystkich systemow operacyjnych

 

Przy okazji moze ktos mi powie z ktorej grupy powinienem pobierac stery do mego radeona - klon firmy sapphire

- Built By ATI 

czy

- powered By ATI ?

mały cytacik:

 

"Those RADEON Series Drivers are for the following Video Cards 9700 / 9500 / 9000 / 8500 / 8500LE / 7500 / 7500LE / 7200 / 7000 ."

 

nie wiem gdzie wogóle znalazłeś takie rozróżnienie dla strewoników, bo ja na stronie ATI, ani gdzie indziej tego nie zauważyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wrazenia? Bo nie wiem czy sciagac? Sterowniki sa juz na stronie ati => oficjalne czy jeszcze beta?

to są oficjalki, beta to wersja z numerkiem 6237... czyli gdzies tam jeszcze sa nowsze... :wink: sam jeszcze ich nie ściągnołem bo mam tylko SDI, a kolesie po sieci mnie zabiją (czyt. wyciągna kabelek z koncentryka) jak im przemnie będzie net klaczyć, ściągne je w nocy... za to dam troche zagranicznych wrażeń o tych sterach...

 

"...the tabs in the control panel for D3D & openGL now have some more control over vert sync."

 

"the 28.8 meg set install fine, new v-sync options, good performance, look (so-far) a well performing set, much like 6200c benchies"

 

"UT2003 runs noticably faster for me with these over either the RC0 or 6200C sets. OpenGL speed seems at least OK, but I'm having weird lighting problems running Deus Ex in OpenGL with these; the OpenGL from the 6200C set seemed to be at least as fast and without any problems."

 

"these are keepers for me, just played MOHAA spearhead, opengl, and its really smooth at 1280x1024, 16 aniso, 2 fsaa, all settings maxxed in game...... smooth as silk "

 

"These new drivers are awesome I gain alot now go try NFSHP2 I hope they fix that game from crashing on full detail "

 

może btw, ale WOW 8O 8O 8O :

 

"sorry guys I had to remove the hosting of these sets on Driverheaven server, the server is trying to cope with the demand for omegas recent nvidia sets, 50 gigs of downloads in a day, and over 1 million hits in the last 24 hours ....... I had to reboot the server there."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie nie chca zainstalowac, twierdza przy instalacji, ze nie ma karty. Dziwne bo kazde inne sie instaluja. Poprobuje pozniej jeszcze raz tylko zrobie kopie dysku ;) Przezorny zawsze ubezpieczony ;)

wiem w czym problem... wczoraj jak instalowałem miałem to samo...

 

najpierw odinstalowłąem stare i bez restartu zacząłem instalować nowe... no i własnie mi napisło, że nie mam device :D ... no i ja restarcik, potem wykryło karte, kolejna próba, no i instalacja zakończyła się sukcesem... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie nie chca zainstalowac, twierdza przy instalacji, ze nie ma karty. Dziwne bo kazde inne sie instaluja. Poprobuje pozniej jeszcze raz tylko zrobie kopie dysku ;) Przezorny zawsze ubezpieczony ;)

wiem w czym problem... wczoraj jak instalowałem miałem to samo...

 

najpierw odinstalowłąem stare i bez restartu zacząłem instalować nowe... no i własnie mi napisło, że nie mam device :D ... no i ja restarcik, potem wykryło karte, kolejna próba, no i instalacja zakończyła się sukcesem... :wink:

THNX - tak zrobie, ale najpierw kopia sysa :)

Licho nie spi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jakoś nie zauważyłem różnicy od poprzednich, na tych też nie moge podkręcac grafiki jak na 6200c, na 6166 (czy jak im tam) moge podkręcać... chyba trochę poparwili obsługę Pixel Shader, bo jedynie tam w 3Dmarku zauważyłem jakis wzrost (5fps), a tak mniej więcej wszedzie tak samo... w grach, w nfs hp2 chyba chodzi troche płynniej, w UT nie skacze podłoże, Q3 to zawsze i na wszytkim chodzi więc nawet nie pisze... ogólnie nie ma wielkiej rewelacji... zresztą wiadomo było, że za wiele sie nie ma co spodziewać, ponieważ gdzies czytałem, że znoszą one tylko problem z wywalaniem w niektórych grach i coś tam jeszcez z v-sync, ale nie pamietam o co chodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jakoś nie zauważyłem różnicy od poprzednich, na tych też nie moge podkręcac grafiki jak na 6200c, na 6166 (czy jak im tam) moge podkręcać... chyba trochę poparwili obsługę Pixel Shader, bo jedynie tam w 3Dmarku zauważyłem jakis wzrost (5fps), a tak mniej więcej wszedzie tak samo... w grach, w nfs hp2 chyba chodzi troche płynniej, w UT nie skacze podłoże, Q3 to zawsze i na wszytkim chodzi więc nawet nie pisze... ogólnie nie ma wielkiej rewelacji... zresztą wiadomo było, że za wiele sie nie ma co spodziewać, ponieważ gdzies czytałem, że znoszą one tylko problem z wywalaniem w niektórych grach i coś tam jeszcez z v-sync, ale nie pamietam o co chodziło...

A zauwazyles moze cos zlego np przy wysylaniu sygnalu na TV podczas ogladania filmow itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jakoś nie zauważyłem różnicy od poprzednich, na tych też nie moge podkręcac grafiki jak na 6200c, na 6166 (czy jak im tam) moge podkręcać... chyba trochę poparwili obsługę Pixel Shader, bo jedynie tam w 3Dmarku zauważyłem jakis wzrost (5fps), a tak mniej więcej wszedzie tak samo... w grach, w nfs hp2 chyba chodzi troche płynniej, w UT nie skacze podłoże, Q3 to zawsze i na wszytkim chodzi więc nawet nie pisze... ogólnie nie ma wielkiej rewelacji... zresztą wiadomo było, że za wiele sie nie ma co spodziewać, ponieważ gdzies czytałem, że znoszą one tylko problem z wywalaniem w niektórych grach i coś tam jeszcez z v-sync, ale nie pamietam o co chodziło...

A zauwazyles moze cos zlego np przy wysylaniu sygnalu na TV podczas ogladania filmow itp ?

będę musiał sprawdzić, teraz mogę Ci powiedzieć że w 6200c miałem problem, obraz na tv był w rozdzielczości 640x480 a sygnał w 1024x768, niedość że sie pulipit nie mieścił to jeszcze na monicie od kompa nic nie mogłem robić... dopiero po powrocie do 6166 wszystko było jak należy, mam nadzieje że to poprawili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tych nowych sterach pojdzie colin 2 ?

Dru&d  - na jakich sterach podkrecales i jakim softem ?

podkręcałem na 6166, a używałem do tego rage'a 3d... jednak zrezygnowąłme z podkręcania, ponieważ po uruchomieniu jakiejkolwiek aplikacji 3d czy to direct3d czy to opengl zegary wracały do defaultowych ustawień... niestety... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Ati oficjalnie wypuscilo nowe stery na swojej stronie - i teraz mam pytanko , ktore lepiej instalowac do klona sapphire - te ze strony Ati czy ze strony sapphire ? - pytam sie poniewaz po rozpakowaniu sterow pliki w nich zawarte roznia sie rozmiarami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ..lipa na moim Radku 8500 wydajnosc spadla z 9200 na az 7800 :(

Moze dla Radka 8500 nie wyjdzie juz nic lepszego niz 

4.13.01.9062-7.76

Na tych mam 9200-9300 :)

zapodaj linka do nich bo znalesc niemoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ..lipa na moim Radku 8500 wydajnosc spadla z 9200 na az 7800 :(

Moze dla Radka 8500 nie wyjdzie juz nic lepszego niz 

4.13.01.9062-7.76

Na tych mam 9200-9300 :)

Tylko na tych starych co podales moga byc klopoty z niektorymi grami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada Catalistów 2.5 to taka, że jak włącze shiny water w Newerwinter Nights to woda robi się czarna i nie ma na niej żadnych efektów. Dla mnie jednak to na tyle duża wada, że wróciłem do catalistów 2.4. Jeśli chodzi o wydajność to nie zauważyłem żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie zauwazyłem znaczacej roznicy w wydajnosci. Obraz na TV tez taki sam jak na 2.4.

Niemniej wszystko działa ok wiec zostaje przy 2.5 (zawsze to nowsze i cos tam miało z zalozenia poprawiac :) ).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tych nowych sterach pojdzie colin 2 ?

Dru&d  - na jakich sterach podkrecales i jakim softem ?

podkręcałem na 6166, a używałem do tego rage'a 3d... jednak zrezygnowąłme z podkręcania, ponieważ po uruchomieniu jakiejkolwiek aplikacji 3d czy to direct3d czy to opengl zegary wracały do defaultowych ustawień... niestety... :evil:

da sie to powracanie obejsc ... fajny programik ktory ci pomoże ;) ... nie ma za co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...