Skocz do zawartości
^goku^

Wszystko O Epox 8npa7i, Złote Rady I...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wreszcie doczekałem się mojego freezera (niestety nie w wersji pro -,-). Złożyłem wszystko, zainstalowałem łindołsa i biorę się za testy :) Przed chwilą apdejt biosu i czas na o/c :D Wszystki f-cje w bios-ie rokują na wysokie o/c, ale zobaczymy jak będzie w rzeczywistości :) Jutro podam pierwsze screeny i wyniczki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem goku blokuje albo za niskie V na proca albo za slabe chlodzenie. ten procek powiniem spokojnie smigac na 8x300 albo nawet 8x320@1,55-1,6V ;) chyba ze juz teraz slabsze serie sa. moj na wini (DH8-D0)na luzie idze do 9x300 na 1.65V ;)

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

dzis kupilem ta plyte z sempem 2600 64... i jak narazie wkurza mnie chlodzenie na mostku;)

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wreszcie doczekałem się mojego freezera (niestety nie w wersji pro -,-). Złożyłem wszystko, zainstalowałem łindołsa i biorę się za testy :) Przed chwilą apdejt biosu i czas na o/c :D Wszystki f-cje w bios-ie rokują na wysokie o/c, ale zobaczymy jak będzie w rzeczywistości :) Jutro podam pierwsze screeny i wyniczki ;]

Ja wczoraj też złożyłem cały komp, windows postawiony, od razu aktualizacja biosu z pod windowsa(i tu mnie bardzo zaskoczyło to ze nie trzeba nic robić tylko klikasz i sie wszystko samo robi :) ) narazie miałem procka ustawionego na 2000mhz przy default vcore i 250FSB. Dzis pokatuje troche procek, dam znać jakie wyniki :D

 

ps-> jakiej masz daty procesor?? moj to 0538 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 0532. Najgorsze jest to że łindołs mi nie wstaje na 300x8 -,- Ale jeszcze powalczę... Muszę się oswoić z tą mobo ;]

 

Grzesiu jaki masz zakres napięć na procku? Bo ja mogę zwiększać tylko do +0,15 <_<

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 0532. Najgorsze jest to że łindołs mi nie wstaje na 300x8 -,- Ale jeszcze powalczę... Muszę się oswoić z tą mobo ;]

 

Grzesiu jaki masz zakres napięć na procku? Bo ja mogę zwiększać tylko do +0,15 <_<

Także miałem tylko do 0.15v ale gdy zmienisz BIOS na najnowszy ze strony EPoXa to bedziesz miał do chyba 0.35v(nie pamiętam juz dokładnie). Zmiana biosu jest bardzo prosta i szybka, tym programikiem co jest na płytce cd od epoxa, chyba magic flash utility, robi wszystko automatycznie Ty tylko 5 razy klikasz myszką :D

 

PS-> mój proc bez problemów robi 2200MHz(super PI, gry, 3dmark itp stabilnie) na default vcore, narazie wiecej nie męcze, dopiero pod wieczór :).

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem upgrade dosowo... Ale spróbóje programowo ;)

 

Flash programowy i niestety nadal regulacja do +0,15 :|

 

Na 1,6 i 290x8 przechodzi wszystki testy, a wyżej juz są zwisy <_<

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

wyszedl nowy bios / no moze nie taki nowy ale dopiero teraz sie skapnolem;)

 

** Fixed SM bus has error after install driver in OS.

** Added Speical I/O and USB park mode item.

** Vdimm adjust check.

** Update CPU code.

 

poprzednie

 

** Add CPU ratio X.5 support.

** USB KB still hot plug will hang up USB KB in COMS.

-----------------------------------------------------------------

** Hide memory 1T/2T item for C0 version CPU.

** Add DIMM over-voltage up up to 3.2v.

** Set 200Mhz as default for 'Memory Frequency' by K8 754 Ex version CPU.

** Add CPU overclock up to 450Mhz.

** Fixed 'PWRON after PWR-Fail' function fail for F71872F.

** Add Show Correct SATA hard disk string.

** Patch system boot from USB FDD,and USB mouse enable in BIOS,PS2/USB KB can't work.

-----------------------------------------------------------------

** CPU Voltage adjust support -0.2V.

** Show "Sempron 64-bit CPU" string.

** Added DDR433 DDR466 DDR500 support for E version CPU.

** Added Thunder Probe support.(EPTP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przypadkiem rozwiązałem mój problem....przeglądając wątek o płycie GB K8NE(w koncu tez nf4-4x :P) natknąłem sie na to ze aby dobrze wykręcić procka, trzeba grzebac z tymi ustawieniami pamieci, których w biosie nie brakuje :D A więc zmieniłem Timings z 2T na 1T, refresh rate dałem na troche więcej (chyba 7.8ns), i ogólnie pozmieniałem pare rzeczy i co? A to, że teraz bez problemu przekroczyłem 300HTT, a dokładniej zatrzymałem sie na 325HTT i myślę ze to juz koniec płyty....dało mi to 2600MHz co jest równe P4 3600Mhz ;>

 

Oto screen udowadniający mój wyczyn :P (ps-> czas w Pi troche słaby, bo odpalałem w czasie testu program do kontrolowania temp i mi troche sekund zjadło :/ )

 

2600MHz

 

Będe miał dostęp do lepszej płyty to potestuje wiecej, a jak narazie widać, EPoXy 8npa7i mają granice HTT w okolicach 320 - 330 (test na egieldzie - udało im sie max 320htt uzyskać stabilnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTT 320 Full stable. Jedyny mankament jaki dostrzegłem przy przekraczaniu bariery HTT > 300 to fakt, że nie działa mi dzielnik 133 MHz :| Spróbuje wgrac jeszcze poprzedni BIOS, a jak nie bedzie dzialać to czekam na nowy release :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przypadkiem rozwiązałem mój problem....przeglądając wątek o płycie GB K8NE(w koncu tez nf4-4x :P) natknąłem sie na to ze aby dobrze wykręcić procka, trzeba grzebac z tymi ustawieniami pamieci, których w biosie nie brakuje :D A więc zmieniłem Timings z 2T na 1T, refresh rate dałem na troche więcej (chyba 7.8ns), i ogólnie pozmieniałem pare rzeczy i co? A to, że teraz bez problemu przekroczyłem 300HTT, a dokładniej zatrzymałem sie na 325HTT i myślę ze to juz koniec płyty....dało mi to 2600MHz co jest równe P4 3600Mhz ;>

 

Oto screen udowadniający mój wyczyn :P (ps-> czas w Pi troche słaby, bo odpalałem w czasie testu program do kontrolowania temp i mi troche sekund zjadło :/ )

 

2600MHz

 

Będe miał dostęp do lepszej płyty to potestuje wiecej, a jak narazie widać, EPoXy 8npa7i mają granice HTT w okolicach 320 - 330 (test na egieldzie - udało im sie max 320htt uzyskać stabilnie)

WOW :D , dawno tu nei zaglądałem, mój na razie chodzi na 2,4GHz dziś spróbuje zorbić te 2,6GHz tylko nie wiem czy mój BOXowy cooler do tego wystarczy :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW :D , dawno tu nei zaglądałem, mój na razie chodzi na 2,4GHz dziś spróbuje zorbić te 2,6GHz tylko nie wiem czy mój BOXowy cooler do tego wystarczy :? .

Jeżeli Twój CPU nie potrzebuje jakiegoś ogromnego napięcia na 2600mhz to powinien wystarczyć...zresztą tamten mój post troche nieaktualny jest, wczoraj przebiłem poprzedni wynik, udało mi sie uzyskać stabilnie 330HTT.

 

Dołączona grafika

 

 

Będe miał czas to będe walczył o więcej...mój cel to dobić do 350HTT :>

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tylko do +0,15 :? Mam nadzieję zejść na tym epoxiku poniżej 14min :)

 

@goku spróbuj pokombinować alphami, bo one mają duże znaczenie przy przekraczaniu bariery htt>300. U mnie najważniejsze były Tref, Read Preamable i Async Latency...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie blokuja chyba pamięci, wsyzstko jedno jakie ustawienia to komputer nie chce wstawać powyżej 8x305 :( .

masz dobre pamięci, muszą isc wyzej!! pokombinuj z alphami w biosie masz ogromną ilosc opcji do zmieniania parametrow pamieci!!

 

 

Ja też mam tylko do +0,15 :? Mam nadzieję zejść na tym epoxiku poniżej 14min :)

 

@goku spróbuj pokombinować alphami, bo one mają duże znaczenie przy przekraczaniu bariery htt>300. U mnie najważniejsze były Tref, Read Preamable i Async Latency...

No wlasnie bo na egieldzie jak testowali, to mozna było dlac dla sempa 2800+ 0.35v :> alphy dają bardzo duzo, ja nie moglem przekroczyc 275htt a teraz moge dac nawet 330htt i bede walczył o wiecej tylko POTRZEBUJE WIECEJ VOLTÓW!!!!!!

 

ps-> wiecie moze kto robił ten test epoxa na egieldzie? moze byśmy się czegos dowiedzieli i dałoby się zapdac wiecej prądu :>

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus robił testy na egieldzie. Ale ja za nic w świecie nie moge dać większego vcore... Chyba, że moze jakiś vmod :rolleyes: Aale póki co w necie nie ma żadnych na maszego epoxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus robił testy na egieldzie. Ale ja za nic w świecie nie moge dać większego vcore... Chyba, że moze jakiś vmod :rolleyes: Aale póki co w necie nie ma żadnych na maszego epoxa :)

 

Napięcia:

 

regulacja napięcia zasilającego procesor – od -0,25 do +0,35*

 

regulacja napięcia zasilającego pamięć – od 2,6 do 3,2 V z krokiem co 0,1 V

 

regulacja napięcia zasilającego chipset – od 1,5V do 1,8 V

 

 

Gwiazdka: co ciekawe napięcie w takim zakresie mogliśmy zmieniać tylko dla Semprona 2800+. Sempron 3000+ mógł być zasilany najwyżej 1,65V. Prawdopodobnie jest to błąd tej wersji BIOSu, bądź nowsza umożliwi ustawienie wyższego napięcia. Bardzo obiecująco wygląda napięcie dla pamięci – 3,2V. Posiadacze pamięci Windbond będą usatysfakcjonowani.

To text z egiełdy :) w takim razie, ja także powinienem móc ustawić +0.35v co byłoby bardzo pomocne w osiągnięciu 3Ghz....a tak, teraz moj cpu juz chyba wiecej nie poleci :( . Spróbuje napisać do Focusa i czegoś się dowiedzieć. Ps-> Severus - napisałem ci wiadomosć na gg, odezwij się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniach jak na zdjęciach komp wstaje ale po 30sek. w SPI 16M wywala bład albo się resetuje :( ...

 

Powiedzcie co zmienić jeszcze w tych ustawieniach bo mnie szlag trafia...

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się kolejnoscia timingów w biosie ;) Prawidłowa kolejność to Cas Latency-Ras to Cas delay-Ras Precharge-Cycle Time. Dałeś zbyt hardcorowe Tras (Cycle Time). Zmień je na 10 a Row Precharge daj na 4 i powinno przejść Pi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...