Skocz do zawartości
Jackass_Ass

Zdjąłem Ihs, Co Dalej?

  

356 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Twój Athlon 64 ma zdjęty IHS?

    • Tak
      80
    • Nie
      276


Rekomendowane odpowiedzi

Szlif trochę da, ale nie tyle co całkowite usunięcie.

No to zdjalem. Najpierw probowalem nozem do tapet ale tylko sie najadlem strachu ze laminat potne. W koncu kupilem zyletke i poszlo z miejsca. Temperatura w stresie pokazywana przez diode spadla tak lekko stopni (bylo 60, jest 45), ale OC na razie takie samo. Bede mial fajny breloczek teraz :D

 

A Prison Pro sie miesci tak na styk obok kondensatorow. Wydawalo mi sie tez, ze sie opiera o socket, ale jak widac nie, bo temperatura jest w normie. Szkoda ze mam takie slabe RAMy (224 max), bo za bardzo nie mam jak szalec. Jedyne co wchodzi na razie w rachube to 340x8 i dzielnik 133. Chyba ze zjaram proca i kupie Toledo. :)

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sempron 3200+ manila am2 nie przeżył zdjecia ihsa... tzn. zdjąłem i ukruszyłem kawalątek rdzenia przy zakładaniu bloku... przecież założyć blok na am2 bez ruszania nim to szczyt zręczności... i tak był padaka ale teraz czekać na gwarę 2 tyg :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałem dawno w ten temat. Widzę że ludzie się IHS offują :lol: U mnie teraz sprawa wygląda tak że poprawiłem mocowanie Pentka (małe kombinacje z klejemiem lutownicą i kawałkami plastiku), docisk mam taki że zapinka prawie się łamie(Pentak NXC-80 jak każdy wie ma podłużną "beleczkę'' metalową którą przykręcasz do koszyczka) tak jest wygięta że boję się że się złamie. Jak dokręcam to czuje opór na śrubokręcie... ledwo dokręcam. ALE I TAK chłodzenie SIĘ RUSZA :mur: odpadam.

 

A niedawno miałem bajer, że mi wyskoczyła jedna śruba z mocowania chłodzenia :D proc był bez chłodzenia około 3-4sekudny pod stresem i się wyłączył(nie miałem ustalonej temp w biosie do wyłączania) już się cieszyłem że wymienię sobie sprzęt ale nie :D działa :D :lol2:

 

Przyjdą mrozy to pokatuję jeszcze mojego Opka, myślę jakieś 3Ghz na SUPER Pi powinno styknąć :rolleyes:

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile macie na x2 4200+ lub podobny ze zdjeta czapeczka? w orthos'ie na przyklad? Ja na ac freezerze mam po 51/54(maks 55/56) na rdzeniach, docisk standardowy - nic nie kombinowane (w sumie pewny, nie za mocny ale jest pewny), pasta arctic silver 5.mobo msi k8n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis moj Brisbane stal sie nagi. Temp jak narazie duzo nizsze.

Chlodzenie to scythe Ninja. Troche pomyslałem i zalozenie coolera jest banalne bez ihs. Trzeba odkręcic caly koszyk am2 z chlodzeniem. I powoli go przykrecac z powrotem. Fakt docisk jest slaby. (Pc lezy :D) Ale zamowie zestaw montazowu od Scythe i powinno byc ok :)

Na chwile obecną x2@2700 1.3v temp w stresie to 44*C troche jeszcze wzrosnie bo mieszkanie wietrzone było ;]

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie, a gdyby tak nie zdejmowac czapki tylko ja podszlifowac? probowal ktos? pytam bo mam bloczek prison pro i on niekoniecznie musi lepiej wspolpracowac z golym jajem

Tak zrobilem i w moim przypadku temperatury po takim zabiegu sa lepsze niz bez czapki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...