Skocz do zawartości
foxwq1

Obudowa 100% Z Plexi + Blue Led

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś naczytałem sie na tym forum jak to trudno zrobić obudowe z plexi. Dysponując odrobiną czasu właśnie taką wykonałem i wcale nie było trudno. Obudowa jest przeźroczysta z podświetleniem diodami niebieskimi. Nie wiem jeszcze co z pozostałymi diodami od POWER'a i HDD, ale to zobaczymy. Obudowa nie ma jeszcze bocznej klapy, jak włoże do niej wszystko to zrobie fotki i zamieszcze.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Czekam nakieś pomysły co można by tu jeszcze zrobić.

Edytowane przez foxwq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję precyzji wykonania. postaraj się jeszcze jakoś ładnie zagospodarować wnętrze, bo to ma w przypadku przezroczystej budy kluczowe wg mnie znaczenie :)

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyzej proponuje, zebys wyzbyl sie zbednych kabli i w pozostalych zrobil pozadek po zamontowaniu wszystkiego.

 

Czy Ty uzyles aluminiowych katownikow? Bo na tych zdj. tak to wyglada, a jesli by tak bylo to imo troche nieladne rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z kablami porządek zrobie, jutro ma przyjechac kurierem grafika i ram i dlatego jeszcze tego nei robiłem. powinienem w piątek wszystko skompletować. Co do zasilacza to mam inny całkowicie bez wiatraka, przerobiłem Codegena na chłodzenie wodą i taki też bedzie. ten na fotkach jest z CPC => dziadostwo i służy tylko do wizualizacji. powinienem w piątek zalożyć WC i wtedy bedzie można mówić o porządkach wewnątrz obudowy.

A co do kntowników, są aluminiowe i rzeczywiście barziewne jak 100. ale mam już zamówienie na drugą taką obudowe i wtedy będą też aluminiowe ale takie pozłacane i też złote śróbki, zobaczymy i de teraz robić WC aby zdążyc do piątku

plexi piątka 5 mm a wiatraka nie bedzie WOGÓLE! jedyne co sie bedzie kręcic to HDD i czasami CD :)

Edytowane przez foxwq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie uwazasz, ze lepszym rozwiazaniem by bylo zastosowanie w rogach malych kostek z pleksy w ktorych nagwintowane sa otwory i mozna spokojnie skrecac obudowe? Imho duzo lepsze rozwiazanie.

1731965[/snapback]

uważam ze nie ponieważ:

1) nie mam pleksi 10 mm (a te kostki uważam musiały by być wymiarów 10 na 10 mm conajmniej)

2) kostek musi być około 40 !!! tak ,to nie pomyłka. Musisz mocować kostki conajmniej w 3 miejscach

3) wydłużysz zdecydowanie czas robienia takiej obudowy

4) wymagana będzie o wiele większa precyzja w robieniu otworów w pleksi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze duzo kostek, wieksza precyzja i wydluzony czas, to ja sobie zdaje z tego sprawe. Ale wychodze z zalozenia, ze jak sie zabierac za modding, to nalezy cos zrobic dokladnie i z glowa.

Ale Ty robisz nie ja przeciez ;] Wiec sie nie wtracam juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za plexi 10mm sie niewypłacisz!!!!!!!!!!!!!!

No chyba że kupisz gotowe nacięte...

A jaka gruba jest ta plexa i ile buliłeś za nią?????????????????????????? :blink:

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi oto narcyz. przyznaje ze masz racje. jak co robić to dobrze robić.  I wiesz co ?...........Tak zrobie!!! Ale to za  2-3 tygodnie z pleksi 10 mm (musze tylko takową załatwić)

1732076[/snapback]

Ciesze sie, ze moglem Cie namowic :P Poprzednia bude mozesz wyslac do mnie w ramach testow, hehe:) (joke)

 

Za plexi 10mm sie niewypłacisz!!!!!!!!!!!!!!

Nie rozumiem Cie... Jego sprawa czy moze sobie na to pozwolic, a Ty niepotrzebnie krzyczysz (wnioskuje z ilsoci "!").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna dostac 10 mm plexe.. niedaleko mojego osiedla jest budosklad i tam sprzedawali takie arkusze. Popytaj jeszcze w zakladach gdzie zmieniaja szyby w autach albo robia podobne rzeczy - ja raz dostalem calkiem spory kawalek plexy za friko a 10 mm tez tam mieli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1 metr kwadratowy pleksi 6 mm zapłacic trzeba 145 zł

za 1 metr kwadratowy pleksi 10 mm zapłacic trzeba 145*10/6=241 zł

 

ja za tę obudowę dalem 102 zł za plekse (0,7 metra kwadratowego)

jakbym robił z 10 mm to dam 0,7*241 = 169 zł

A goście w olkuszu tną za friko plekse

płaci sie tylko za metry kwadratowe a sami docinają na podany przez klienta rozmiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1 metr kwadratowy pleksi 6 mm zapłacic trzeba 145 zł

za 1 metr kwadratowy pleksi 10 mm zapłacic trzeba 145*10/6=241 zł

 

ja za tę obudowę dalem 102 zł za plekse (0,7 metra kwadratowego)

jakbym robił z 10 mm to dam 0,7*241 = 169 zł

A goście w olkuszu tną za friko plekse

płaci sie tylko za metry kwadratowe a sami docinają na podany przez klienta rozmiar

1735820[/snapback]

 

Tanio ja z 4 mm dałem 80zł a plexi 5mmm kosztowała 130zł!! :mur:

A możesz powiedziec gdzie kupowałeś ta plekse :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Olkuszu na ulicy szpitalnej (nie pamietam numeru) ale koło wiaduktu w sklepie o nazwie "Pleksimat" tam z tego co wiem to mają najtaniej i każdą plekse sie dostanie (każdą grubość). a jak chwilowo nie mają to czeka sie 2-3 dni i jest żądany kawalek. telefonu nie znam ale napisze bo jade tam w poniedizalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż nie zgodze sie z jednego powodu ze pleksi powinna zachodzić na siebie

powód jest taki ze mam chłodzenie wodne i żadnego wiatraka w śrdku nie bedzie, nawet takiego co miałby z 1000 obr/ min. specjalnie zrobiłem takie przerwy aby było coś w rodzaju "auto wentylacji"

Co do numeru tel to niestety dziś pracowalem do 18 i nie zdążyłem tam wpaść! ale jutro polecę bo pleksi na sygnalizator przepływu cieczy kupuje.

 

Co do rysowania? nie wiem Avandrel, pewnie masz racje. ja nigdy nie nie miałem takiej obudowy. zobaczymy. A dlaczego ci sie rysowala? kładłeś coś na niej??????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...