Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z napedem dyskietek.Na poczatku myslalem ze to problem z samym napedem, wiec wstawilem nowy, a tu dalej kicha.

Sytuacja wyglada tak, ze Winda widzi naped, niby jest OK, a nie czyta zadnych dyskietek...

Plyta to Abit NF7, windows xp pro, i naped jakis chinski...

Gdzie mozna probowac cos poprawic zeby bylo dobrze.Na razie nie da sie nic zrobic z dyskietkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz taśmę źle podpiętą, winda widzi stacje nawet jak jej nie ma a jest włączona w biosie. Czy jak próbujesz wczytać dyskietkę to zapala się chociaż na chwile dioda w flopie?. Jeżeli nie to zmień ustawienia tak żeby komp jako pierwsze urządzenie botujące miał właśnie flopa i sprawdź czy zapala się kontrolka podczas włączania kompa. Jeżeli nie to pokombinuj z taśmą, pewnie jest odwrotnie wpięta. Możesz też spróbować załadować defaultowe ustawienia w biosie. lub sprawdzić czy jest ustawiona stacja jako 1,44 Mb 3,5”.

 

W ostateczności możesz jeszcze wywalić kontroler stacji dyskietek w windzie i resetnąć kompa jak się coś w systemie namieszało to powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności mógł paść kontroler na płycie głównej. Jeśli upewnisz się że flopp i taśma i sposób podpięcia jest dobry to oddaj płytę główną na gwarancje. I jeszcze takie pytanko czy problem wystąpił po pewnym czasie czy tak miałeś od początku?.. bo może w sklepie albo jak kupowałeś używaną ktoś dał ci jakąś nie pasującą do tej płyty ( niektóre starsze płyty główne miały jakieś inne nie kompatybilne taśmy z tymi nowymi ). W ostateczności można dokupić kontroler ( nalewną są takie pod IDE, ale czy pod flopa to nawet nie wiem ). Trochę dziwna sprawa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj z flopem innej firmy.

Kiedys mialem taki problem na plycie Epox 8k7a+, ze nie chcialy na niej chodzic flopy Optimusa. Nie wiem czemu, po prostu nie chodzily. Probowalem z 3 napedami i nic. Raz cos czytaly, raz nie. Zwykle nie, a to co udalo im sie od czasu do czasu przeczytac i tak okazywalo sie kaszka. Podlaczylem flopa firmy Alps i problemy sie skonczyly. Nie wiem w czym byl problem, panowie w serwisie tez nie wiedzieli :)

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego kumpla jest podobnie. Naped jest poprawnie podpiety, zasilanie + tasma (przy zlym wlozeniu dioda sie swieci), przy starcie kompa dioda na chwile sie oswieca i na tym koniec. Po wejsciu do windy niema skrotu do FDD w "Moj Komputer". Po wejsciu na wlasciwosci w Menadżerze urządzeń to pisze, że:

To urządzenie działa poprawnie.

 

Jeśli masz problemy z tym urządzeniem, to kliknij przycisk Rozwiązywanie problemów, aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów

 

A po wlozeniu dyskietki do napedu to nic sie nie robi :|

 

prosze o pomoc

 

ps. po wlozeniu innego napedu to wyskoczylo ze znaleziono nowy sprzet i na tym koniec ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności mógł paść kontroler na płycie głównej. Jeśli upewnisz się że flopp i taśma i sposób podpięcia jest dobry to oddaj płytę główną na gwarancje. I jeszcze takie pytanko czy problem wystąpił po pewnym czasie czy tak miałeś od początku?.. bo może w sklepie albo jak kupowałeś używaną ktoś dał ci jakąś nie pasującą do tej płyty ( niektóre starsze płyty główne miały jakieś inne nie kompatybilne taśmy z tymi nowymi ). W ostateczności można dokupić kontroler ( nalewną są takie pod IDE, ale czy pod flopa to nawet nie wiem ). Trochę dziwna sprawa :/

Plyta juz po gwarancji, ale stacja kiedys na niej dzialala.A tasma jest chyba stara, musze poszukac jakiejs nowej.

 

U mojego kumpla jest podobnie. Naped jest poprawnie podpiety, zasilanie + tasma (przy zlym wlozeniu dioda sie swieci), przy starcie kompa dioda na chwile sie oswieca i na tym koniec. Po wejsciu do windy niema skrotu do FDD w "Moj Komputer". Po wejsciu na wlasciwosci w Menadżerze urządzeń to pisze, że:

To urządzenie działa poprawnie.

 

Jeśli masz problemy z tym urządzeniem, to kliknij przycisk Rozwiązywanie problemów, aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów

 

A po wlozeniu dyskietki do napedu to nic sie nie robi :|

 

prosze o pomoc

 

ps. po wlozeniu innego napedu to wyskoczylo ze znaleziono nowy sprzet i na tym koniec ...

A u mnie Moj Komputer naped pokazuje.Tyle ze nic sie nie da zrobic z ta stacja.I tez "urzadzenie dziala poprawnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moglibyście mi pomóc mam podobny problem jak koledzy z góry próbowałem z taśmą (nawet kupiłem nową) wogóle nie czyta mi dyskietek, tyle że może to być problem( przy otwieraniu kompa jak wyciągałem taśme już dawno , były takie dw a żólte zaczepy i nie chcąco je złamałem) czy to może byc powód ?

w biosie iwszystko mi wykyrwa a żanych dyskietek nie wykrywa :mur: :angry: PROSZE O pomoc

Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA BŁĘDY

Edytowane przez ::WampiR::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dawno tego nie robiłem ale chyba trzeba mieć dyskietkę startową bo się wskazuje tam miejsce tej dyskietki lub obraz iso dyskietki startowej. Więc możesz zrobić to u kogoś kto ma nagrywarkę i stację dysków + dyskietkę startową. Po wszystkim napęd FDD usuń ze swoich wspomnień :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...