Skocz do zawartości
Dimek

Wc Rev 8 - Wszystko W Obudowie !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Już Ci gratulowałem zabudowy w moim wątku, więc nie będę się powtarzał... :D

 

Mam natomiast pytanie co do chłodnicy dolnej, a raczej kierunku powietrza na niej. Bo wiemy, że ciepłe powietrze unosi się. U Ciebie jest ono wypychane w dół, czyli tak jakby wbrew swojej naturze... :) Czy nie wraca ono przypadkiem z powrotem do obudowy? Bo ten otwór w Stackerze na dole to może być chyba większy niż chłodnica? A może nie? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam natomiast pytanie co do chłodnicy dolnej, a raczej kierunku powietrza na niej. Bo wiemy, że ciepłe powietrze unosi się. U Ciebie jest ono wypychane w dół, czyli tak jakby wbrew swojej naturze... :) Czy nie wraca ono przypadkiem z powrotem do obudowy? Bo ten otwór w Stackerze na dole to może być chyba większy niż chłodnica? A może nie? :?

Zjawisko o ktorym mowisz wstepuje ale jest ono na tyle pomijalnie male w porownaniu z przeplywem generowanym przez wentylatory ze praktycznie nia ma wplywu na temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pragne zauwazyc iz jest ono odczuwalne, ale tylko przy malych obrotach wiatraków. chłodnice mam ulozoną jak Dimek. odsylam do swojego posta w topicu 'Dmuchać czy ciągnąć?'.

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko, czy wykorzystujesz kompa do czegoś poza ozdabianiem nim pokoju?

Bo faktycznie ślicznie to wszystko wygląda, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić pracy na takim małym biureczku :blink:

 

JOKE oczywiście, chociaż odpowiedź mile widziana,

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SilentManiac

Dzieki, dzieki - ciesze sie, ze sie podoba i moze do czegos przyda Ci sie na przyszlosc...

Co do chlodnicy/powietrza/otworu - zobacz ta fotke - widac tam nazwijmy to shroud z weza cellfast, ktory podwyzsza nieco chlodnice nad otworem w spodzie Stackera, co poprawia dwie kwestie: 1- powietrze nie cofa sie i nie zostaje wpychane z powrotem do obudowy, tylko w calosci wypychane jest pod spod budy, 2- jest tez minimalnie ciszej, gdyz powietrze nie jest blokowane przez otwor, ktory jest nieco mniejszy niz szerokosc chlodnicy (to jedna z serio niewielu rzeczy, do ktorych mozna sie w Stackerze przyczepic :) )

 

Tak jak pisze aerial - te naturalne ruchy cieplego powietrza w gore nie maja zadnych szans w konfrontacji z moca wiatrakow (choc sa ustawione tylko na 4,5V)

 

@igomako

Moje wczesniejsze wersje WC rowniez mialy (inna) chlodnice na spodzie budy (z 4 wiatrakami 80mm) - bawilem sie wtedy kierunkiem przeplywu powietrza (na zewnatrz/do srodka). Zauwazylem, ze jak dalem do kierunek dmuchania do srodka, to temp CPU/GPU nie zmienila sie, ale obnizyla sie temperatura wnetrza obudowy o 2-3 stC w stosunku do ukladu, gdy wiatraki dmuchaly powietrzem na zewnatrz :idea:

TUTAJ opisalem to dokladnie we wspomnianym wczezniej przez igomako temacie

W tym ukladzie, ktory mam teraz nie bawilem sie w ten sposob - od poczatku wiatraki dmuchaja na dol - buda jest swietnie wentylowana przez pozostale wiatraki B)

 

@KloN

Komp nie jest ozdoba pokoju - jest schowany miedzy szafa a biurkiem - jest dla mnie raczej narzedziem pracy/zabawy niz ozdoba (wiadomo, ze katody nie sa wlaczone na co dzien :) ).

A co do rozmiaru biurka, to moze nie jest wielkie ale na wieksze nie mam po prostu miejsca w pokoju... ale to sie niedlugo zmieni, bo wyprowadzam sie i "na swoim" bede juz mial tak jak mi bedzie pasowalo

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...