Skocz do zawartości
pyby

Czemu Wszyscy Tak Jezdza Po Altusach110?

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio przegladajac fora natknalem sie na kilku fanatykow produkcji Tonsila Altus 110, lecz wiekszosc smieje sie z nich choc nie wiem czemu :( ja jestem do nich b. pozytywnie nastawiony, jak dla mnie graja oki :)) a Wy co sadzicie o Altusach?? mysle ze skoro tak wszyscy wrzucaja moim kochanym kolumienkom to moze czas wymienic je na jakies tanie firmy Koda?? (juz od 500zl) co Wy na to? czekam na opinie audiofilow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel też zawzięcie jedzie na Altusach 110 z jakimś wzmacniaczem 2x20W (nie przyglądałem mu się). Co można powiedzieć o starych, brzydkich, ciężkich i zmęczonych Altusach ? Bas jak galareta. Ledwo trzyma się kupy. Średnica też taka zasyfiona. Wysokie partie mogą być.

Ogólnie stary sprzęt, dobry kilkanaście lat temu. Sporo osób wyzbyło się tego sprzętu, a Ci co go przyjęli są zadowoleni. Tak więc jest (był) to sprzęt nie tylko na lata, ale i na pokolenia !!

 

Koda za 500 zł. Jeśli masz na myśli F51 to szczerze odradzam. Wprawdzie średnie tony jako taką ciągną (a napewno ładniej niż w Altusach), ale jako, ze jesteś przyzwyczajony do Basu, nagle poczułbyś jego brak. No bo co można wyciągnąć z dwóch głośniczków 13 cm ? Do Kina Domowego moze jeszcze, ale w stereo to masakra. Gra to sztywno, sucho, bez takiego zapału. To się jest po prostu LIPA. Można ewentualnie spróbować z droższymi 702. Mają dużo lepsze brzemienie. Wokale, gitary, bębenki i inne średnie i nisko-średnie tony całkiem dobrze wpadają w ucho. Bas jak na 16cm głośnik schodzi całkiem nisko i gra czysto (ale wciąż Altus ma walnięcie 10x większe). Fronty 702 bardzo dobrze brzmią w kinie domowym. W stereo znacznie gorzej. W sumie zalezy jakie masz upodobania. Podejrzewam jednak, że skoro lubisz swoje Altusy, to nie żałujesz basu. Tanie Kody twoich wymagań nie spełnią. Ogólnie do 500 zł trudno kupić coś, co będzie wydobywać z siebie niski bas. Jakbyś już zmieniał te Altusy, to spróbuj jakoś wytrzepać 700 zł i rozejrzyj się za kolumnami Jamo. Grają wyraźną średnicą, szybkim basem (i całkiem mocnym jak na głośnik 16cm!). Moze trochę jazgotliwy jest przedział 2-4 kHz, ale sporo można poprawić equalizerem. Grają lepiej niż Tonsile z tego samego przedziału cenowego (np. Tonslil fenix) czy wspomniana Koda 702. To jednak, że mi bardziej podoba się dźwięk w Jamo wcale nie oznacza, że Tobie również się spodoba. Jedni wolą dźwięk z oddechem - lekki, przestrzenny; a inni zwarty i mocny - do muzyki metalowej, hardrockowej i innej o dużym zagęszczeniu i wąskiej scenie. Każdy ma swoje uszy i swoje preferencje. Ja Ci radze po prostu tuż przed zakupem posłuchać kilku różnych kolumn. Nastawisz się na np. na Tonsila, spodoba Ci się Magnat, a wybierzesz JBL :) Twoje uszy są najważniejsze i tylko nimi się kieruj. Chociaż nie ukrywam, że powtarzajace się bardzo pozytywne komentarze na forach dotyczące konkretnych kolumn też dają sporo do myślenia.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przegladajac fora natknalem sie na kilku fanatykow produkcji Tonsila Altus 110, lecz wiekszosc smieje sie z nich choc nie wiem czemu :( ja jestem do nich b. pozytywnie nastawiony, jak dla mnie graja oki :)) a Wy co sadzicie o Altusach?? mysle ze skoro tak wszyscy wrzucaja moim kochanym kolumienkom to moze czas wymienic je na jakies tanie firmy Koda?? (juz od 500zl) co Wy na to? czekam na opinie audiofilow.

1734371[/snapback]

 

grają OKI dopóki czegoś na poziomie nie posłuchasz ..

Zgadzam się z Lumperatorem

Altusy są dobre dla niewprwnego ucha. Grają dosyć efektownie - szyby się trzęsą, tubowe wysokotonowe masakrują uszy i krysztaly ...

A prawda jest niestety taka, że nadają się na imprezki a nie do sluchania audiofilskiego.

Bas jest mrukliwy, wolny, wcale aż tak nisko nie schodzi, jest jednostajny w barwie, monotonny. Wszystkie niskie tony altus przerabia w jedną miazge ...

wysokie tony z głośnika tubowego to już jeden wielki syk ... brr.

Tony średnie - takie'papierowe' brzmienie, przeważnie wycofane, malo wyraziste. Cały czas słychać że to gra glośnik - ciężko jakiś dźwięk pomylić z otoczeniem.

Czyli mało wysublimowane - jak dla mnie męczące brzmienie.

 

W odróżnieniu od Altusów - cenę sere w obudowach zamkniętych, z głośnikami kopółkowymi. Znacznie ciekawszy bas (oczywiście nie schodzi najniej, ale za to szybki) w miarę precyzyjny o dosyć zróżnicowanej barwie. Wysokie spokojnie - bez jednostajnego syku co to trójkąt i syntezator za 200PLN tak samo słychać.

 

Znajtańszych kolumienek można też coś fajnego wybać (choć akurat w tym przedziale cenowym nie jestem za mocny). Polecam oblecieć pare sklepów ze swoimi płytami i słuchać, słuchac , słuchać ... :D

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na kupnie kolumn, jakie kolumny mozecie mi plecic, przymierzam sie do altusow...110(praktycznie same pudła i chciałem sobie to sam zregenerowac) bo duze i 3 drozne a chyba 3 drozna kolumna potrafi zagrac lepiej niz 2 drozna

obecnie mam duze 25 letnie unitry 2 drozne po regeneracji o mocy 30 W

Edytowane przez luk1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki mam altusy na handel jakbys chcial :)) stan gitara.. ja juz wybralem... magnat vector 77. Polowalem na heco Vitas 500 ale niestety juz w sklepie nie bylo.. i nie wiedza kiedy beda.. wiec zniecierpliwiony pokusilem sie na magnaty.. moze wielu zestawow nie przesluchalem, dlatego na moj gust magnaty b.ladnie graja :)) bas szybki i fikusny, dosyc gleboki i mocny.. wysokie jakies takie nie wiem.. nie mam porownania ;p no i ladne sredniaki.. cena taka sobie (600zl/szt) no ale jakosc wykonania i wykonczenia solidna :] teraz juz drugi dzien je wygrzewam, choc nie wiem do konca jak to sie profesjonalnie robi.. po prostu slucham muzy na glosnosci max 30% mocy wzmaka.. i jakos tam powoli do przodu :)

 

aa.. i dziex Lumperator za Twoja wypowiedz :] tego mi bylo trzeba bo bylem nieco w plecy z technika sluchajac na altusach :P

Edytowane przez pyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J te zposiadam altuski 110 i tez musze powiedziec ze jestem zadowolony

przedewszystkim Jakos dzieku zalezy od sprtzetu znayczsie wierzy :P

jesli ktos pcozebuje glosniczkow tka jak mowicie na imprezke do posluchania w domu

t opjest wystarczajace.wysoko tonowy ...zeczywiscie czesczy ale tylko jak jest glosno

ustawiona bas ...byl dobrtyry teeraz te glosniki sa juz wyslurzone .... powgniatane milion razy ...

ostatnio nawet w jednym barchol rozwalil mi mebrane ...skleilem czarnym silikonem z obu stron nawet

nie trzeszczy :P zamowilem jzu zestaw naprawczy do tcyh kolumn i mysle ze bedoize pienie ladnie

fakt kolumny nie 1 mlodosci ale tez moga byc :) jesli chce sei posluchac mp3 z kompa radia

czy na imprezce cos wykolowac

Ja mam do tego Diore aws 504 70 w. ale nie da rady dac n a full bo trzezzcza glosniczki :P

przy tym jest Kolektor graf 7 ustawien na karzdy glosnik i jest spox :)

 

POZDRO DLA WSZYSTKICH URZYTKOWNIKOW POLSKIEGO SPRZETU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

sam posiadam Altus 140

jestem z nich bardzo zadowolony - wczesniej mialem Jamo studio 180 - grały troche gorzej

 

Wiekszosc ludzi ktora narzeka na altusy miala do nich slabe wzmacniacze

Polski sprzet najlepiej sprawuje sie w polaczeniu z polskim wzmacniaczem - polecam Radmor (sam mam 5412) albo diore 504/704

 

O tym ze to sa dobre głosniki przekonalem sie zmieniajac Technicsa Su-Vz 320 an radmora - kolosalna roznica

 

oczywiscie nie twierdze ze te kolumny sa "najwyzsza polka" - ale kilku drobnych przerobkach mozna mocno poprawic dzwiek

ja zamknalem kolumny (zatykajac 2 otwory z przodu) a teraz przymierzam sie do budowy nowej zwrotnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a chyba 3 drozna kolumna potrafi zagrac lepiej niz 2 drozna

dobra 2-drozna kolumna zawsze bedzie lepiej grala niz 3-drozna, kazdy podzial to silne znieksztalcenia liniowe

 

podobnie z bass-reflex, nigdy kolumna "z dziura" nie da takiego plaskiego i glebokiego basu jak zamknieta (na takich kiepskich i tanich fenix'ach tonsila mozna spokojnie postawic fale 10Hz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do kompa podłaczone Altusy 110 na wzmacniaczu 120W i jak dla mnie działaja bardzo dobrze. Pczywiscie nie jestem zadnym audiofilem, poprostu lubie sobie pograc, jakis film ogladnac no i oczywiscie muzy posłuchac. Sa po regeneracji jako ze mam jeszcze dodatkowe głosniki to działam na 4channel i jestem bardzo zadowolony. Mialem wymieniac na jakies pieciokanałówki, ale jak usłyszałem u kolegi(a mial creativy i to jakies w miare dobre) wolalem pozostac przy tych altusach moze czystoscia dzwieku nie zachwycaja ale basy to one maja np. w NFSU2 czy Doomie 3 wrazenia niesamowite.

Pozdrawiam wierny uzytkownik 'altusa'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to co w podpisie i nie narzekam, fakt i jest to sprzęt zaawansowany wiekowo, ale po pierwsze nie stać mnie w tej chwili na nic lepszego, również nic lepszego nie jestmi potrzebne, pewne niedogodności zawsze można nieco wyprostować equalizerem, reasumując

W cenie tych kolmun chodzą komputerowe 5.1 chmm, to już wole moje badziewiane Altusy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie Altusów tylko Altusy grają dobrze :) Niestety sprzęt już nie na te

czasy. Jakby nie ustawić equalizera, zawsze się będzie mulić. Kilkarotnie

słuchałem u znajomego Altusów (w domu i w plenerze ^^)... to jest dobre

tylko na imprezy.

 

ps. torque8 - ładnie ci poszły memki w 6600 :)

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J te zposiadam altuski 110 i tez musze powiedziec ze jestem zadowolony

przedewszystkim Jakos dzieku zalezy od sprtzetu znayczsie wierzy :P

jesli ktos pcozebuje glosniczkow tka jak mowicie na imprezke do posluchania w domu

t opjest wystarczajace.wysoko tonowy ...zeczywiscie czesczy ale tylko jak jest glosno

ustawiona bas ...byl dobrtyry teeraz te glosniki sa juz wyslurzone .... powgniatane milion razy ...

ostatnio nawet w jednym barchol rozwalil mi mebrane ...skleilem czarnym silikonem z obu stron nawet

nie trzeszczy :P zamowilem jzu zestaw naprawczy do tcyh kolumn i mysle ze bedoize pienie ladnie

fakt kolumny nie 1 mlodosci ale tez moga byc :) jesli chce sei posluchac mp3 z kompa radia

czy na imprezce cos wykolowac

Ja mam do tego Diore aws 504 70 w. ale nie da rady dac n a full bo trzezzcza glosniczki :P

przy tym jest Kolektor graf 7 ustawien na karzdy glosnik i jest spox :)

 

POZDRO DLA WSZYSTKICH URZYTKOWNIKOW POLSKIEGO SPRZETU :)

A teraz napisz to po polsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...