Skocz do zawartości
emre

Problem - Opóźnienie Sieciowe!

Rekomendowane odpowiedzi

Stoją sobie w jednym pokoju 3 komputery spięte w sieć przez huba. Wszystko przynajmniej teoretycznie hula na 100Mbit. Kable pomiędzy komputerami a hubem są nie dłuższe niż 5 metrów. Adresy IP są przydzielone statycznie z puli 192.168.0.x

Dlaczego w grach niektórych grach sieciowych: np. Europa Universalis: Mroczne Wieki, po chwili gry wyskakuje komunikat opóźnienie sieciowe??? Niektóre gry po takim komunikacie są przerywane inne nie, wystarczy kliknąć na napraw/ignoruj. W Fifie oraz Unrealu czegoś takiego ma??? Jak się tego pozbyć??? To jakiś defekt sieci??? Proszę o pomoc... bo niezbyt się znam na sieciach komputerowych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stówę wszystko działa na 100Mbit. Kable są na pewno dobrze zarobione!!! Transfer między kompami to max jakieś 25% pasma. W czym tkwi więc problem.

Dodam jeszcze, że wcześniej miałem podobny problem z 2 komputerami podłączonymi skrosowanym kablem 10Mbitowym. Też w niektórych grach wyskakiwało opóźnienie sieciowe :-(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zasilacz w ktoryms? mialem tkai przypadek ze komp byl stabilny w p95 i goldmemory a 9 na 10 pakietow szlo w pizdu i to na wszystkich kompach po wymianie zasilacza problem zniknal. wydaje mi sie ze stara zasilka bez pfc dawala zle cos fi (cokolwiek by to nie bylo) ktore szkodzilo switchowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na pewno jest to problem sprzętowy?!? W takim razie raz jeszcze wszystko przeglądnę!!! Może faktycznie na coś nie zwróciłem uwagi.

 

@ [hS.4f] Logan:

Też mam zasiłkę bez PFC :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...