Skocz do zawartości
Andrzej_1

X1800xl Vs 7800gt

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście macie w opcjach włączone "optimize for SLI" i używacie tego autoexeca i cfg co przyspieszają gre.

 

oczywiscie ze ja osobiscie nie uzywam tego tzn optymalizacja dla sli wylaczona i zadnego konfigu nie zmienialem jak amsz to podesli sprawdze czy dake jakiegos kopa pozatym jak juz pisalem optymalizacja silnika w dx9 jest zj...... i to jest problemem dla ktorego najmocniejsze grafy na rynku sie dlawia :D miejmy tylko nadzieje ze tworcy gier nie pozostana przy tej opcji bo z drogiej strony patrzac zmusza to ludzi do kupowania coraz to mocniejszych graf tylko i wylacznie dla kilku gier eh :(

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optymalizacja dla sli powinna być włączona zawsze, przyspiesza gra wtedy, dodatkowo

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=59144

i na dole 1 posta jest Attached Files - cod2tweaks.zip

 

Było o tym w topicu o CoD2, jak widać na screenach przyspiesza o 30-50% gre.

 

EDIT:

rozpakowywujemy plikido katalogu main, w menu gry w konsoli wpisujemy exec autoexec i po każdym wczytaniu nowej mapy/poziomu dajemy '.' (kropka), na przecinku ',' włączamy pokazywanie ilości fps. Już w 1 misji ilość fps na moim kompie rośnie z 14-16fps do 25-33fps czyli niemal dwukrotnie. Dodatkowo polecam ustawienie w opcjach corpses na tiny, small lub medium - przyspieszy to w momentach kiedy jest bardzo dużo przeciwników na mapie.

Edytowane przez KoniaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem szybki tescik F.E.A.R wszystko ustawione na max 4xaa 16xanizo

 

1024x768.......min 35/avg 54/max 126......0%/19%/81%

1280x960.......min 24/avg 38/max 83........1%/68%/31%

 

 

niestety rozdzialki 1600 nie sprawdze bo mam lcd

 

 

pozdr :)

Edytowane przez storm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie przyznaje ze nie wszystko u mnie bylo ok tzn. w sterach mialem ustawione transparency antialiasing na supersampling i to tak katowalo grafe ale tylko CoD2 :? Po wylaczeniu tej opcji AA dziala i framerate znacznie podskoczyl tzn. gra z AA w 1024x768 jest mozliwa :D Ale np. w FEAR nie ma to znaczenia :? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie bylo nawet sie nie zastanawiaj.Ati rulez :) X1800xl i nic innego

Takie gatki mnie dobijają. :mur:

ATi nie wazne co wypuści to rulez. Owszem mialo produkty zapisane w histori graf (R300), ale jej ostatnie X800 jakoś gozrej wypadalo w starciu z NV40. X1800 dobry ale czy lepszy od G70?

A to NV swoim Geforce 256 nadala kierunek rozwoju kart graficznych. A potem skok wydajnosciowy 6800 w stosunku do poprzedniej generacji.

Zapraszam do testu http://pclab.pl/art16954.html i tam XL jakos mięnknie w starciu z 7800GT. I gdzie to RULEZ? :rulez:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sporu ze na default karta GF7800GT jest szybsza od X1800XL, ale na nowych catach 5.11 juz nie tak bardzo. Ale w nowych Radeonach jest cos takiego jak strasznie mocny OC, gdzie wielu udalo sie podkrecic X1800XL do poziomu XT na default i wyzej. A jak jest z GT czy idzie znacznie wyzej niż GTX - NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gatki mnie dobijają. :mur:

ATi nie wazne co wypuści to rulez. Owszem mialo produkty zapisane w histori graf (R300), ale jej ostatnie X800 jakoś gozrej wypadalo w starciu z NV40. X1800 dobry ale czy lepszy od G70?

A to NV swoim Geforce 256 nadala kierunek rozwoju kart graficznych. A potem skok wydajnosciowy 6800 w stosunku do poprzedniej generacji.

Zapraszam do testu http://pclab.pl/art16954.html i tam XL jakos mięnknie w starciu z 7800GT. I gdzie to RULEZ? :rulez:

Jestem ciekaw w czym tak gorzej wypadły takie karty jak x800xt czy x850xt pe od gf 6800ultra? Bo moim zdaniem jedyna przewaga kart 6xxx to ps.3.0 który nadal jest niemal nie wykorzystywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć X1800XT ma pamięci 1,2 ns, zatem pujdzie jeszcze dalej, do poziomu, nowego GF 7800GTX z 512mb.

Moze i tak, ale Geforce 7800GTX/512Mb ma wydajniejszą archiekturę i przy nawet przy nieco mniejszym zegarze. W tej chwili GeForce 7800 GTX 256 MB o zegarach 430/1200 MHz w wielu testach przegrywa jedynie nieznacznie z Radeonem X1800 XT.

Z tego wniosek że 7800GTX z 512Mb z sowicie podniesionymi zegarami 550/1800 wyprzedzi i to znacznie X1800XT

 

Edit: Obrazek pochodzii z serwisu www.pclab.pl

Dołączona grafika

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1800XT jest bez szans w porównaniu z tym monstrum :)

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...?t=79623&page=1

Jeżeli na swoim X1800XL robie 9Kilo w 3DM2K5 to o czym tu mowa ludzie uzyskali na tym GTX-sie jakies marne 9800Pkt. i 10100 z OC ,coraz bardziej doceniam sens zaqpu X1800XL.Niestety w 3dm2K5 7800 ma dziwnie marne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero x1800XT wyszedł a już nie jest najszybszą kartą ... XT nie osiąga wysokich OC przy standart coolerze a ten GTX to jest pogrom ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopuje temacik :) bo nie dość, że ma ciekawą nazwę toi mam problem. Szukam grafiki (coś w okolicach 1000 "+" "-" zł), głownie karta będzie do obróbki video( potrzebne VIVO, lub AVIVO), pograć też bym sobier czasem, chciał O/C również wchodzi w rachubę, bo lubię się w to bawić. Ostatno widziałem nawet x1800xt od arche_ za 1300zł (coprawda dużo, no ale może......)

 

Zresztą mam płytę z Sli na nforce4 i nie wiem, czy mogą wystąpić jakieś problemy z radeonem.

 

z góry dziex za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopuje temacik :) bo nie dość, że ma ciekawą nazwę toi mam problem. Szukam grafiki (coś w okolicach 1000 "+" "-" zł), głownie karta będzie do obróbki video( potrzebne VIVO, lub AVIVO), pograć też bym sobier czasem, chciał O/C również wchodzi w rachubę, bo lubię się w to bawić. Ostatno widziałem nawet x1800xt od arche_ za 1300zł (coprawda dużo, no ale może......)

 

Zresztą mam płytę z Sli na nforce4 i nie wiem, czy mogą wystąpić jakieś problemy z radeonem.

 

z góry dziex za odp.

Proponuje ci geforce 7900GT od MSI:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...