Skocz do zawartości
morph231

Celeron Northwood 2,4 => Celeron D Prescott 2,53 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie !

Mam pytanko, mianowicie ostatnio udalo mi sie przesiasc z Celerona 1000@1240, na plycie ABIT SA-6, na Celeronka Northwood 2,4 (naszczescie nie musialem do tego dokladac), na poczatku zalamalem sie poniewaz na MOBO, ktora do niego dostalem wydajnosc byla nizsza niz na poprzednim zestawie, dopiero zmiana MOBO na ABITA IS7 E2 podniosla wydajnosc, jednakze nie byla tozadna rewelacja, na starym zestwie w 3D marku 2001 mialem 7000, na nowym zestawie bez podkrecania wycisnalem niecale 8000, gdy przekrecilem Northwooda na 3,2 Ghz wynik skoczyl na 9500 3d markow i tu moje pytanie, poniewaz jeszcze nie zmienilem ramu, chodze na 256Mb 333Mhz, w planie jest 512 Twinmos na dualu 400Mhz. Jaki mniej wiecej bedzie przyrost wydajnosci przy zmianie ramu, a co do tego dalaby jeszcze zmiana procesora na Celerona D 2,53 proescott?? Dodam, ze widzialem http://pclab.pl/art11940-6.html, robi wrazenie, ale licze na odpowiedz osoby, ktora osobiscie posiada podobny zestaw do mojego, zeby wiedziec to od osoby prywatnej, a nie od firmy... Dodam jeszcze, ze moja karta graficzna to wyzylowany Winfast GF4Ti 4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! Proc który obecnie masz to szajs jakich mało (bez obrazy). Nadaje się co najwyżej do aplikacji biurowych. Jak masz możliwość zmiany na Celerona D jakiego kolwiek, to zrób to bez zastanowienia. miałem taki zestaw jak ty i sukcesywnie zmieniałem części. W 3dM2001 na procesorze z podpisu i niekręconej GF4ti 128mb (niepodkręconej), robiłem 12000pkt bez zastanowienia, a na podkręconej karcie przekraczałem spokojnie 13100pkt. Na mojej obecnej grafice z podpisu robię 16000pkt, tak więc widzisz że CeleronD jest o niebo lepszy od starego celerona NW. Odnośnie ramu to też polecam twinmosy. Gdybyś jednak wcześniej pomyślał, to do multimediów lepiej było wejść w AMD i to za podobną cenę jak celekD. Nie mniej jednak polecam CielakaD! pozdro!! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki, za info, wlasnie o cos takiego mi chodzilo, juz mam twinmosy, wycisnalem z nimi 10176 3d markow, na 2001na poczatku byly dziwne jaja bo nei chcialy sie odpalic, ale podnioslem im napiecia na 1,7V i jest si :) coz, nioe pozostaje mi nic wiecej, jak przesiasc sie na Celka D, myslisz ze jak 2,53 podkrece na okolo 3,6 to moge miec kolo 13000 3d markow ?? Bo jesli bedzie slabiej to nie oplaca sie ruszac tego co jest :) Bo generalnie nie narzekam, a tak apropos, nie myslalem o AMD poniewaz mialem okazje za darmo zmodernizowac kompa i w gre wchodzil tylko ten zestaw, dlatego teraz wlasnie bazujac na tym skladam cos przyzwoitego. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@morph231

mysle, ze jak przesiadziesz sie na CelkaD i ladnie go podkrecisz to napewno bedziesz mial duzo wiecej pkt. w 3d marku; z tym, ze musisz wiedziec, ze ilosc pkt. w 3dm zalezna jest bardzo od karty graficznej, przynajmniej 3d mark 2003 i 2005 tak maja; 3d mark 2001 jest ostatnim przy ktorym tak duze znaczenie mial jeszcze procesor;

odnosnie pamieci to 1,7 volta to bardzo malo; z tego co wiem to Twinmosy spokojnie ida na 2,5 volta, a moze nawet i wiecej;

ale skoro poszly Ci na 1,7 volta i wszystko jest stabilne to good; zapodaj jakies testy pamieci to sie przekonasz czy musisz dac wieksze napiecie :}}}}

 

niestety nic wiecej nowego nie moge wniesc do tematu, ale chcialem sie zapytac przy okazji, jak juz jest poruszany temat wydajnosci celkowD;

ktory z celkowD bedzie bardziaj "wydajny", podatny na OC i ktory mniej sie grzeje: Celek D na s478 czy Celek D na LGA775, czy tez socket nie ma w tym przypadku znaczenia???

gory thx za info :}}}

 

pozdro;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do socketow nic nie pomoge poniewaz dopiero sam zaglebiam sie w tajniki celinek D, przeczytalem ze 2,53 kreci sie spokojnie do 3,6 i podobno wzrost wydajnosci jest ogromny. Tak na marginesie to dosc dziwne bylo, wsadzam Twinmosy a komp mi sie nie odpala... (napiecie zostalo po starym ramie), tak mnie cos trafilo zeby cos zmienic i dziala, czy da sie z nich wycisnac cos wiecej na tej plycie ?? Napiecie moge spoko jeszcze podwyzszyc, narazie chodza na 2-3-3-6, sisoft sandra pokazuje 450mhz, tyle ze u siebie w biosie nie widzialem zakladki do podwyzszania czestotliwosci ramu...(ABIT IS7 E2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nic wiecej nowego nie moge wniesc do tematu, ale chcialem sie zapytac przy okazji, jak juz jest poruszany temat wydajnosci celkowD;

ktory z celkowD bedzie bardziaj "wydajny", podatny na OC i ktory mniej sie grzeje: Celek D na s478 czy Celek D na LGA775, czy tez socket nie ma w tym przypadku znaczenia???

gory thx za info :}}}

 

OC mniej wiecej takie same procki są prawie identyczne jednak te na lga755 maja troche lepsze wyniki a to ze wzgledu na lepsze(nowsze) płyty pod nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziac zamiast 2,53 tego 2,40 ??? napewno to dobry pomysl?? wszedzie pisza, ze wlasnie 2,53 najlepiej sie kreci... Wlasnie i na jakim chlodzeniu chodzi ten 2,40@3,60 ??? i jeszcze jedno co oznacza tajemniczy text :"(wiadomo jaki prescott jest)" cos z nimi nie tak ??, sa niestabilne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziac zamiast 2,53 tego 2,40 ??? napewno to dobry pomysl?? wszedzie pisza, ze wlasnie 2,53 najlepiej sie kreci... Wlasnie i na jakim chlodzeniu chodzi ten 2,40@3,60 ??? i jeszcze jedno co oznacza tajemniczy text :"(wiadomo jaki prescott jest)" cos z nimi nie tak ??, sa niestabilne ??

no jak widac w super pi nie mial nikt leprzego wyniku niz ja na swoim celkuD z celeronow:) moj celeron chodzil 2400@3600 bez problemow i chlodzenie ac freezer4. a max szedl 18x225 czyli 4ghz:) a wiez mi wiecej z celka nawet na wodnym nie wycisniesz! a jak kupisz np 2533,2600 lub 2800 to i tak wiecej nie wycisnieszniz 4ghz wiec nie oplaca sie kupowac wiekszego niz 2400mhz! i wywalac kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki przekonaliscie mnie co do Celka 2,4, wszystko si, tylko jesli chodzi o chlodzenie to tez nie jestem na biezaco, poradzicie mi jakis dobry wentylatorek, lub sposob na chlodzenie tego cuda ?? chcialbym wlasnie zrobic powiedzmy 2,40@3,60 i jeszcze jedno ile moge z niego wycisnac na oryginalnym boxowym chlodzeniu ?? bo ND 240 poszedl na 3,3 na orginalnym i chodzi tak caly czas bez klopotu. Wlasnie jeszcze zasilacz, forton ?? czy cos innego ?? bo poki co jade na codegenie 300W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki przekonaliscie mnie co do Celka 2,4, wszystko si, tylko jesli chodzi o chlodzenie to tez nie jestem na biezaco, poradzicie mi jakis dobry wentylatorek,

Wetyl już zostal wcześniej wymieniony przez Pixelika. Cena + wydajność = AC Freezer 4 Edytowane przez emgie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki przekonaliscie mnie co do Celka 2,4, wszystko si, tylko jesli chodzi o chlodzenie to tez nie jestem na biezaco, poradzicie mi jakis dobry wentylatorek, lub sposob na chlodzenie tego cuda ?? chcialbym wlasnie zrobic powiedzmy 2,40@3,60 i jeszcze jedno ile moge z niego wycisnac na oryginalnym boxowym chlodzeniu ?? bo ND 240 poszedl na 3,3 na orginalnym i chodzi tak caly czas bez klopotu. Wlasnie jeszcze zasilacz, forton ?? czy cos innego ?? bo poki co jade na codegenie 300W...

Jest szansa, że na boxie zrobi te 3.6GHz. Wszystko zależy od egzemplarza, tj. jak wysoko pójdzie na jakim napięciu. 3600@1.4v BOX spokojnie wytrzyma, tyle, że będzie ciepło i głośno :)

Co do chłodzenia: najlepiej kupić Freezera 4, ewentualnie Penta QVC-100 AlCu. Nic droższego nie opłaca się brać dla procka z tego przedziału cenowego.

Optymalny Celeron D ma zegar w przedziale 2.4-2.66 Ghz. Wyższe modele powinny póść nieco lepiej (mniejsze obciążenie mobo). Czy opłaca się dopłacić? Wszystko zależy od różnicy w cenie. Wg. Skąpca są one bardzo niewielkie, ale wszystko zależy od sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj celekD szedl na 3600mhz na 1,35v ale juz nie na boxie. a wiecej ma do gadania plyta glowna, bo prawie kazdy celeronD pojdzie na 3600mhz bez problemu. tylko nie na kazdej mobo. na ic7 wyciagalem ze swojego 18x225 na gigabyte 8ipe1000 max bylo 18x172 na epoxie max 195mhz wiec na abitach is7(e),ai7,ic7 napewno wyciagniesz 3600 tylko nie wiadomo jak bedzie ze stabilnoscia na boxie.

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, zakupilem celka D 2,53, puscilem go na moim ABICIE IS7 E2, z DDR'ami na Dualu (twon mos 400Mhz). Szczerze poweidziawszy zawiodlem sie, na poczatku zrobil na mnie wrazenie bo bez podkrecania niczego mial wynik w 3d marku taki sam jak northwood 2,4@3,3, jednakowoz po przekreceniu Celiny D z 2,53@3,43, Ram chodzi na 2,5.3.3.7, a szyna AGP na 75Mhz. Na takiej konfiguracji wycisnalem z tego sprzetu 10003d markow wiecej niz na northwoodzie. Cos nie halo :D. Dodam tylko ,ze Prescocik chodzi na boxowym cooerze i troche mu cieplo bo ma srednio 65 stopni, dzisiaj przychodzi freezer 4 i krece go dalej, ale to co zobaczylem do tej pory mnie solidnie rozczarowalo, moze robie cos nie tak ?? Bo juz sam nie wiem:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki mam 66/33 jest ok, wycisnalem na tym cudzie 12000 3d markow, cholipa jednakze wychodzi, ze kupilem marna plyte glowna, 2,53 chodzi max na 3,51(stabilnie) na 1,45V, Myslicie ze istnieje sposob, zeby z niego cos jeszcze wycisnac ?? Do tego chcialbym zapytac, pniewaz potwornie grzeje mi sie ten uklad na ktorym jest radiator w ksztalcie napisu ABIT, to mu nie zaszkodzi ?? Bios pokazuje, ze ma 55 stopni, dotykajac normalnie moge sie o niego oparzyc... mzoe zalozyc tam jakis wiatrak ??

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej kurde co mam zrobic, mam celka D 2,53 Rev D0 i kreci mi sie tlyko do 3ghz znaczy mozna wyzej ale msie komp resetuje albo nie wyswietli wogole kiedys dalem na 3,40 i sie wyswietlilo tlyko nawet nie pokazalo ze sie windows laduje :/:/ czyja to wina ????? :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: post-125866-1133000635_thumb.jpg MOJE GG: [/u] 6232429

Edytowane przez cisek90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej kurde co mam zrobic, mam celka D 2,53 Rev D0 i kreci mi sie tlyko do 3ghz znaczy mozna wyzej ale msie komp resetuje albo nie wyswietli wogole kiedys dalem na 3,40 i sie wyswietlilo tlyko nawet nie pokazalo ze sie windows laduje :/:/ czyja to wina ????? :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

OBRAZEK

Podnieś vcore... Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej pomoz mi kolego: gg; 6232429

 

 

 

HELP

 

ARAGORN NAPISZ DO MNIE TERAZ NA GG PROSZE CIE POMÓŻ~!!!!!!!!!!!!!!!!! :blink: :lol2: :huh: :angry: :blink: :blink: :blink: :lol2: :lol2: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej kurde co mam zrobic, mam celka D 2,53 Rev D0 i kreci mi sie tlyko do 3ghz znaczy mozna wyzej ale msie komp resetuje albo nie wyswietli wogole kiedys dalem na 3,40 i sie wyswietlilo tlyko nawet nie pokazalo ze sie windows laduje :/:/ czyja to wina ????? :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: post-125866-1133000635_thumb.jpg MOJE GG: [/u] 6232429

Podaj dokladna konfiguracje kompa, bo na to ze Ci proc nie hcce sie krecic moze miec wplyw masa czynnikow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...