Skocz do zawartości
scatak

Nowy Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

skladam wlasnie sobie nowy komputer - wybralem juz wstepnie komponenty i chcialbym zapytac o opinie.

 

Wyglada to tak

 

AMD (Venice) Athlon 64Bit 3200+ Socket 939pin 512k L2cache 90nm Retail Boxed Processor

Abit AN8 SKT939 NFORCE4 5.1 AUDIO SATA LAN

XFX GEFORCE 7800GTX 256MB DDR3 TV + DUAL DVI PCI-E

Antec PSU True Blue 480w Blue Led Fan

Antec Plusview II EU Tower Case With Windowed Side Panel

 

do tego dorzucam ze starego kompa 2x512mb ramu 400mhz Hynixa i dysk WD 80GB 8MBCache.

Bede jeszcze musial dokupic jakies chlodzenie do procesora, ale nad tym sie zastanowie jak reszty bede pewien.

Narazie najwieksze watpliwosci mam co do plyt glownej (ktora najlepsza) i do karty graficznej (czy oplaca sie brac GTX?).

Prosze o rady :)

Edytowane przez scatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI Lan Party UT nf4 sli-d/ultra-d

a karta 7800gt (jak zamiast gtxa wezmiesz x2 a najlepiej i x2 igtxa:)) i proc może lepiej athlon x2 3800+ albo opteron 144/146 jak kasy nie masz

a zasilacz lepszy chyba bedzie tagan 480 UO-1

Edytowane przez Mac'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie napisałeś do czego komp będzie wykorzystywany i ile kasy masz na to.

A co do chłodzenia to weź AC Freezer 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile szybszy? Bo jak widze ten opteron 144 to odpowiedni A64 3.0, a ja bym chcial kupic 3.2 wiec troche szybszy.

Dodatkowo co do plyty DFI i tego Opterona - jestem, nazwijmy to sredniozaawansowanym amatorem i raczej kompa podkrecac nie bede. Jesli juz to jakies podstawowe zmiany w biosie niz pieprzenie sie w 1000 opcji byleby go odpalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage rady zlozylem taki oto zestaw:

 

DFI LANPARTY UT nF4 ULTRA-D, nF4 Ultra, Socket-939,S-ATA, GbLAN, Fw, PCI-Ex16

 

AMD Opteron 144, 1.8GHz, Socket 939, 1MB, BOXED w/fan

 

Antec Sonata II Miditower, Black w SmartPower 2.0 450W ATX12V v2.01 power supply

 

Gainward GeForce 7800GT 256MB GDDR3, PCI-Express,"U/3400PCX XP ViVo Golden Sample

 

Koszt calosci to 3200 zlotych, wiec calkiem niezle :)

Mimo wszystko prosze nadal o rady.

Troche boje sie tego Opterona i plyty DFI - nie wiem czy dam sobie rade z ustawieniami.

Nie jestem tez pewien zasilacza w obudowie - recenzje ma "OK" z tego co czytalem, ale tez nic specjalnego.

No i zastanawiam sie nad karta graficzna, a raczej nad producentem (do wyboru mam Gainward, Asus, XFX, Point of View, Gigabyte i Club3D).

 

P.S. Wlasnie to zobaczylem w sklepie - Asus GeForce 7800GT DUAL 512MB GDDR3, PCI-Express, ViVo/HDTV/2xDVI-I, 2x7800GT :D - 3400 zlotych

Edytowane przez scatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten opteron to taki tanszy niemal fx jak go podkręcisz

a taktowanie nie ma duzo do rzeczy i tak zaden amd nie podkręcony nie ma 3ghz a w grach lepiej niz pentak :)

Edytowane przez Mac'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...