Skocz do zawartości
Gość Overclocked

Wszystko O Dfi Infinity S.939

Rekomendowane odpowiedzi

Dalem wiecej V calkowicie specjlanie :P. Wolalem dac wiecej V ze wzgledu na zasilke ktora sadze ze srednio trzyma napiecia :/

spoko, ja i tak teraz lece na 2600mhz na def vcore bo w ten sposob dziala mi tez cnq :) a poki co mam s3 virge 4mb wiec specjalnie wiecej mocy nie potrzebuje :P

 

tak nawiasem mowiac ten virge taki zly nie jest jak na takiego starocia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He mam bardzo poważny problem :angry: . Kumpel updatował biosa na płycie dfi nforce4 infinity z tego 8.11 na 10.19 programem Award Winflash 1.51. Miał zaznaczone opcje BootBlock, DMI Area i Clear CMOS. Procenty doszły końca, update was succusful, czy jakoś tak, restart yes. Komp niestety sie nie odpalił tylko pika. O co chodzi ? Czy ktoś wie co może sie dziać. Pilne. prosze o jakieś rady :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He mam bardzo poważny problem :angry: . Kumpel updatował biosa na płycie dfi nforce4 infinity z tego 8.11 na 10.19 programem Award Winflash 1.51. Miał zaznaczone opcje BootBlock, DMI Area i Clear CMOS. Procenty doszły końca, update was succusful, czy jakoś tak, restart yes. Komp niestety sie nie odpalił tylko pika. O co chodzi ? Czy ktoś wie co może sie dziać. Pilne. prosze o jakieś rady :(

 

Musze Was zmartwic plyta oddajcie do serwisu. Mialoem tak samo. Dopieor uzycie flasher'a (sciagnietego z biosem ze strony producenta) zalatwilo sprawe. Ewentualnie mozesz sprobowac tzw HOTflash'a badz wyjmij kosc BIOSu i daj do jakiegos serwisu aby przeflashowali.

 

Jak oddawalem swoja plyte to i tak przy odbiorze nowej napisali ze tamta plyta byla martwa.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze Was zmartwic plyta oddajcie do serwisu. Mialoem tak samo. Dopieor uzycie flasher'a (sciagnietego z biosem ze strony producenta) zalatwilo sprawe. Ewentualnie mozesz sprobowac tzw HOTflash'a badz wyjmij kosc BIOSu i daj do jakiegos serwisu aby przeflashowali.

 

Jak oddawalem swoja plyte to i tak przy odbiorze nowej napisali ze tamta plyta byla martwa.....

Ale wymienili ci na gwarancji czy jak ? czy kase musiałeś zabulić za nową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wymienili ci na gwarancji czy jak ? czy kase musiałeś zabulić za nową ?

 

Tak wymienili.

1 plyta (kupiona w czwartek) padla w niedziele po updejcie biosu. Oddalem do serwisu. zekalem okolo tygodnia na nowa (nie bylo w hurtowni). Nastepna znowu padla (zmienialem paste na NB i na 1000000% nic nie uszkodzilem). Oddalem i znowu okolo 7-8 czekania. Teraz mam 3cia sztukei wszystko ladnie smiga.

 

Nie masz sie co przejmowac dostaniesz swoja plyte (jak padl bios) albo nowa sztuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wymienili.

1 plyta (kupiona w czwartek) padla w niedziele po updejcie biosu. Oddalem do serwisu. zekalem okolo tygodnia na nowa (nie bylo w hurtowni). Nastepna znowu padla (zmienialem paste na NB i na 1000000% nic nie uszkodzilem). Oddalem i znowu okolo 7-8 czekania. Teraz mam 3cia sztukei wszystko ladnie smiga.

 

Nie masz sie co przejmowac dostaniesz swoja plyte (jak padl bios) albo nowa sztuke.

I normalnie mówić że bios padł przy upgrade ? czy nic o tym nie wspominać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zakładać tematu spytam tutaj.

co może byc powodem następującego problemu:

 

w biose mam ustawione ht na 290 i mnożnik x9. pokazuje ładnie 2700 mhz.

W windzie xp pokazuje (i działa) 1800 mhz.

 

może mało istotne ale dodam że proc działa na vcore 1,45v i boxowym wentylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zakładać tematu spytam tutaj.

co może byc powodem następującego problemu:

 

w biose mam ustawione ht na 290 i mnożnik x9. pokazuje ładnie 2700 mhz.

W windzie xp pokazuje (i działa) 1800 mhz.

 

może mało istotne ale dodam że proc działa na vcore 1,45v i boxowym wentylu.

Dziwna sprawa. Cos mi sie wydaje ze wcale ci komp nie wrzuca tych 2700. Sciagnij cpu-z i zobacz ile tam pokazuje.

 

PS moze nie robisz save &exit w biosie?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

save & exit - a co to? :wink: Zapisuję ustawienia . Pozatym po każdej zmianie ustawień bios pokazuje nowa częstotliwość. Cpuz pokazuje 1800mhz. Komp(tzn system) nie łapie 2700 na pewno. Kilka razy winda wykryła dobrze i wyniki superpi były o wiele lepsze niż te co mam teraz na 1800. Wcześniej pomagało clear cmos i od nowa ustawienia ht i mnożnika. Teraz i to nie daje efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z kolesiem i powiedział że jak płyta jest sprawna i nie chce sie włączyć tylko pika, to jak sie wrzuci dyskietke z flashem biosu to powinien sie wgrać ? co wy o tym myślicie

 

Sprobuj nie zaszkodzi. Tez kombinowalem nic nie dawalo. No ale moze sie Tobie uda. Zycze powodzenia.

 

 

totty

 

Hak pika to tez moze byc walnieta. Mialem tak z moimi 2ma sztuakmi wymienili na nowe sztuki. Niekiedy nie oplaca sie ich robic. Stawiam ze plyta padla.

 

Ogolnie jest to dosc kaprysna plyta. Czasem nie chce wstac. Sporo sie nameczylem aby wstala po zmianie box'a na WC. No ale ladnie sie na niej kreci i nie ma za duzego problemu z alphami na pamieciach.

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z uzytkownikow zakladal moze takie chlodzenie na chipset: ZALMAN NBF47 ???

 

Jesli tak to jak sie sprawuje i czy ma realna szanse wejsc na to mobo.

 

aha, ma ktos moze na tej plycie scythe ninje albo infinity - nie ma problemow z tym zeby sie zmiescilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie mam szczescia do tej plyty. Wieczorem padla mi 3 cia sztuka!!!!!!!!!!!!! :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Wogole nie startuje. Po prostu masakra. Ehhhhhhhhh a X2 sie marnuje :((((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie mam szczescia do tej plyty. Wieczorem padla mi 3 cia sztuka!!!!!!!!!!!!! :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Wogole nie startuje. Po prostu masakra. Ehhhhhhhhh a X2 sie marnuje :((((((

moze twoj zasilacz pali te plytki???:)

 

albo to po prostu pech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze twoj zasilacz pali te plytki???:)

 

albo to po prostu pech.

 

Zasilacz watpie...... Ostatnia plyta chodzila ponad miesiac. Po drodze byly 2 zasilacze moj szef i Tacens 560W. Nie wykluczam tego ze byl jakis minimalny przeciek ktory mi zabil plyte. A moze to zwykly pech.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz watpie...... Ostatnia plyta chodzila ponad miesiac. Po drodze byly 2 zasilacze moj szef i Tacens 560W. Nie wykluczam tego ze byl jakis minimalny przeciek ktory mi zabil plyte. A moze to zwykly pech.........

wiesz, 3 plyty pod rzad to juz chyba nie przypadek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, 3 plyty pod rzad to juz chyba nie przypadek ;)

 

Tyle to ja tez wiem.

1 sztuka- update biosu (jak sie okazuje DFI tylko sie ladnie flasciach!e tylko progsem dolaczonym do biosa)

2 sztuka- po wymianie pasty na NB nie wstala

3 sztuka- jedna wielka zagadka dlaczego padla

 

Ehhhhhhhhh jestem juz tym zmeczony

 

PS znajomy ubil 4 sztuki DFI LP

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja tez wiem.

1 sztuka- update biosu (jak sie okazuje DFI tylko sie ladnie flasciach!e tylko progsem dolaczonym do biosa)

2 sztuka- po wymianie pasty na NB nie wstala

3 sztuka- jedna wielka zagadka dlaczego padla

 

Ehhhhhhhhh jestem juz tym zmeczony

 

PS znajomy ubil 4 sztuki DFI LP

no i jesli juz mowimy o pechu...

wczoraj wieczorem padlo mi DFI... tzn chyba bo byc moze to procesor. Plyta po wlaczeniu reaguje - kreca sie wiatraki, karta graficzna pracuje(nagrzewa sie), procesor i pamieci zostaja zimne - oddawac plyte na gware czy upewnic sie czy to moze procek nie padl???

aha, kiedy komputer sie wylaczyl bylo czuc smrod spalonego sprzetu - wszystkie inne komponenty jak zasilacz czy pamieci wyeliminowalem - a wiec to plyta czy procesor, jak sadzicie? ja w 80% stawiam na mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jesli juz mowimy o pechu...

wczoraj wieczorem padlo mi DFI... tzn chyba bo byc moze to procesor. Plyta po wlaczeniu reaguje - kreca sie wiatraki, karta graficzna pracuje(nagrzewa sie), procesor i pamieci zostaja zimne - oddawac plyte na gware czy upewnic sie czy to moze procek nie padl???

aha, kiedy komputer sie wylaczyl bylo czuc smrod spalonego sprzetu - wszystkie inne komponenty jak zasilacz czy pamieci wyeliminowalem - a wiec to plyta czy procesor, jak sadzicie? ja w 80% stawiam na mobo

Witam w Klubie!!!!!

 

Mialem dokladnie to samo. Wiatraki sie kreca nagrzewa sie grafa. Nie ma dzwieku Biosu. Plyta martwa. Sprawdzalem na 2 prockach (3200 i x2 3800).

 

Oddawaj ja na gware nie ma innego wyjscia. To chyba jakos 3-4 w ostatnim tygodniu.

 

Ps moj 1000 post :D

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja tez wiem.

1 sztuka- update biosu (jak sie okazuje DFI tylko sie ladnie flasciach!e tylko progsem dolaczonym do biosa)

2 sztuka- po wymianie pasty na NB nie wstala

3 sztuka- jedna wielka zagadka dlaczego padla

 

Ehhhhhhhhh jestem juz tym zmeczony

 

PS znajomy ubil 4 sztuki DFI LP

ale lp łatwiej ubić :lol: powinna wrocic z serwisu w ciagu tygodnia... juz sie niemoge doczekac.... nie wiem dlaczego, ale asusa to ciezko ubic, zawsze wstanie, wczoraj az sie z niej woda wylewala, a chodzi skurczybyk dalej, dfi to tylko na nią spojrzysz grożnie a już martwa :/

 

Ps moj 1000 post :D

nie ma sie czym chwalic.... ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Klubie!!!!!

 

Mialem dokladnie to samo. Wiatraki sie kreca nagrzewa sie grafa. Nie ma dzwieku Biosu. Plyta martwa. Sprawdzalem na 2 prockach (3200 i x2 3800).

 

Oddawaj ja na gware nie ma innego wyjscia. To chyba jakos 3-4 w ostatnim tygodniu.

i u Ciebie tez ani proc, ani pamieci nie nagrzewaly sie?

 

tak jakby nie byly podlaczone? slychac ze dysk pracuje, ogolnie tak jakby niby dzialala ale tez zadnej reakcji, nawet jesli sie jej (fizycznie) wyjmie procka czy pamieci to tez nie reaguje. No nic, to w poniedzialek oddaje do sklepu na gware, ciekawe ile to potrwa... a poki co jestem skazany na dfi brata(nf 4x, s.754). aha, no i w poniedzialek upewnie sie czy procek mam sprawny :]

 

aha, lan party nie chce bo w sklepie ktorym kupilem LP jest bardzo drogie a nie chce tyle doplacac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem pł główną dfi lanparty nf4 ultra d/g i wentylator na procku zatrzymuje się czasami rusza potem znowu staje czy jest to jakaś funkcja w biosie czy wada płyty? teraz mam ok 26C na procku venice 3000+ , Scythe katana cu

 

i znowu ja :)

jestem też na gg 1382555

dodatkowo zapytam bo mam zasiłke chiefteca 420 czy on starczy do tej pł bo wtyk to 20 pin a zalecany 24 mam też galaxy 7600gs 256 MB 1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem pł główną dfi lanparty nf4 ultra d/g i wentylator na procku zatrzymuje się czasami rusza potem znowu staje czy jest to jakaś funkcja w biosie czy wada płyty? teraz mam ok 26C na procku venice 3000+ , Scythe katana cu

 

i znowu ja :)

jestem też na gg 1382555

dodatkowo zapytam bo mam zasiłke chiefteca 420 czy on starczy do tej pł bo wtyk to 20 pin a zalecany 24 mam też galaxy 7600gs 256 MB 1.2

po pierwsze nie ten temat, po drugie masz instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i u Ciebie tez ani proc, ani pamieci nie nagrzewaly sie?

 

tak jakby nie byly podlaczone? slychac ze dysk pracuje, ogolnie tak jakby niby dzialala ale tez zadnej reakcji, nawet jesli sie jej (fizycznie) wyjmie procka czy pamieci to tez nie reaguje. No nic, to w poniedzialek oddaje do sklepu na gware, ciekawe ile to potrwa... a poki co jestem skazany na dfi brata(nf 4x, s.754). aha, no i w poniedzialek upewnie sie czy procek mam sprawny :]

 

aha, lan party nie chce bo w sklepie ktorym kupilem LP jest bardzo drogie a nie chce tyle doplacac :)

 

Dysk mi dzialal, wentyle sie krecily, nie wiem czy sie procek nagrzewal ale sadze ze tak. Po prostu plyta zanim padla kilka dni mi jaja odstawiala. Nie chciala sie wlaczac albo wlaczala sie z duuuuuuuuuuzym oporem. Pare razy sie zdarzylo ze walczylem z plyta po 15-20 minut aby wogole wstala. Przed samym padem zmienilem procka na x2 3800 i po wlaczeniu kompa wykryl go, wtedy sie kapnalem ze zle blok przykrecilem. No i po wylaczeniu mobo nie wstala. No coz teraz zostalo mi tylko czekanie na nowe mobo. A tu 2 perelki sie marnuja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk mi dzialal, wentyle sie krecily, nie wiem czy sie procek nagrzewal ale sadze ze tak. Po prostu plyta zanim padla kilka dni mi jaja odstawiala. Nie chciala sie wlaczac albo wlaczala sie z duuuuuuuuuuzym oporem. Pare razy sie zdarzylo ze walczylem z plyta po 15-20 minut aby wogole wstala. Przed samym padem zmienilem procka na x2 3800 i po wlaczeniu kompa wykryl go, wtedy sie kapnalem ze zle blok przykrecilem. No i po wylaczeniu mobo nie wstala. No coz teraz zostalo mi tylko czekanie na nowe mobo. A tu 2 perelki sie marnuja :(

no widzisz a mi proc w ogole sie nie nagrzewa...wiec wole sprawdzic czy to nie procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz a mi proc w ogole sie nie nagrzewa...wiec wole sprawdzic czy to nie procesor

Raczej ciezko jest ubic procka, no chyba ze dasz jakies 1,7V z miernym chlodzeniem i lipna pasta. A mobo no coz w brew pozorom calkiem latwo.

Sprawdz procka. Ja i tak stawiam ze to jednak mobo padlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciezko jest ubic procka, no chyba ze dasz jakies 1,7V z miernym chlodzeniem i lipna pasta. A mobo no coz w brew pozorom calkiem latwo.

Sprawdz procka. Ja i tak stawiam ze to jednak mobo padlo.

tez stawiam na mobo, ale zanim oddam na gware chce byc pewnym zeby pozniej nie placic za swoja glupote:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam DFI Infinity - chyba, ale to zaraz wyjasnie. w zeszlym tygodniu zestawilem ja z sepronem 3000+. wczoraj male o/c - 9x290, przelecial benczmarki, stressy i inne wiec uznaje ze jest stabilny. procz tego ze mialem schize z zainstalowanie sterow audigy - system nie rozpoznawal karty i musialem "na sile" wcisnac mu stery - dziala. ALE wczoraj sciagnalem sobie bios do infinity ultra, flash, i... nic, plyta piszczy i nie wstaje. bylo juz pozno wiec stwierdzilem pierd*** nie chce mi sie siedziec nad tym teraz. dzisiaj rano wstaje i mowie - wgralem bios, a ustawien nie zresetowalem. mowie sobie - to pewnie to. clear cmos, zworka przestawiona, z powrotem, wciskam on... plyta wstaje :blink: niby mam zwykle infinity. wchodze do biosu i w dram jest duzo pozmieniane. zrobilem o/c takie jak poprzednio i plyta dziala, proc chodzi na 2.6ghz. :huh: wiec jak to jest, bo everest pokazuje ze mam nf4, nigdzie nie widze dodatku "ultra"

 

czy jest mozliwe ze plyta bedzie pracowac na biosie od nf4 ultra? bo programik od flashowania nie zglaszal sprzeciwu...

Edytowane przez marzinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciezko jest ubic procka, no chyba ze dasz jakies 1,7V z miernym chlodzeniem i lipna pasta. A mobo no coz w brew pozorom calkiem latwo.

Sprawdz procka. Ja i tak stawiam ze to jednak mobo padlo.

zgodnie z oczekiwaniami padla plyta glowna :)moze dzis, gora jutro oddam ja do sklepu. ciekawe ile bede czekal na nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...