Skocz do zawartości
adrianadik

2 Kompy I Necik Z "osiedlowej Lan"

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze bo juz sam nie wiem co mam robic. Sprawa wylgada tak. Moj net jest dostarczany do karty sieciowej z osiedlowej sieci Lan. Chcialem rozbic internet do drugiego kompa w tym samym pomieszczeniu. Zakupilem kabel(skretka z przeplotam) i 2 karty sieciowe. W swoim kompie do ktorego dochodzi net mam 2 karty a w tamtym drugim mam kolejna karte. Kompy polaczylem kablem sieciowki zainstalowalem. Problem polega na tym ze nie wiem jak mam niby "spowodowac" zeby te 2 karty w moim 1 kompie wspolgraly ze soba aby jedna przekazywala sygnal drugiej karcie. W moich miejscach sieciowych mam 2 polaczenia lokalne(jedno od Lana osiedlowego a drugie od tego domowego). ip dla domowego ustawilem: 192.16.0.1 i 192.168.0.2(maska 255.255.255.0). Problemem moze byc to ze na tym 2 kompie mam wina 98se(komp nie jest pierwszej swierzosci :D ). Znajomy pinstruowal mnie abym rozdzielil Neta programem Kerio WinRoute. Mam program ale kompletnie nie wiem co zrobic aby te sieciowki wspolgraly ze soba!? Prosze o pomoc(jesli chodzi o sieci to jestem konkretnym noobem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole recznie, zrob tak:

na sieciowce od neta pewnie masz juz dobrze ustawione skoro masz net, udostepnij tylko to polaczenie.

na drugiej w twoim komputerze ustaw ip 192.168.0.1 i maske 255.255.255.0 bramy nie dawaj.

teraz na drugim kompie ustaw automatyczne pobieranie adersu IP i w ktorejs tam zakladce ;) dodaj brame 192.168.0.1

jeszcze pamietaj o skonfigurowaniu firewalla zeby puszczal to polaczenie, jesli go nie masz to raczej jakis zainstaluj ;D

musi dzialac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole recznie, zrob tak:

na sieciowce od neta pewnie masz juz dobrze ustawione skoro masz net, udostepnij tylko to polaczenie.

na drugiej w twoim komputerze ustaw ip 192.168.0.1 i maske 255.255.255.0 bramy nie dawaj.

teraz na drugim kompie ustaw automatyczne pobieranie adersu IP i w ktorejs tam zakladce ;) dodaj brame 192.168.0.1

jeszcze pamietaj o skonfigurowaniu firewalla zeby puszczal to polaczenie, jesli go nie masz to raczej jakis zainstaluj ;D

musi dzialac ;)

Jak mam udostepnic tylko to jedno polaczenie ?

Ip i brame ustawilem, dalej nie dziala

Moglbys rozwinac temat firewalla ? Po co mam otwierac polaczenie skoro WinRoute mial mi to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok moze ci to zrobil(ale nie dziala ;)), ale nie znam go wiec nie bede sie na jego temat wypowiadal.

 

udostepniasz polaczenie tak :

polaczenie sieciowe>wybierasz sieciowke od neta(prawy klik ;)) i wlasciwosci>(zakladka) zaawansowane> "zezwalaj innym uzytkownkom sieci na łaczenie sie..." (zaznacz ta opcje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy, okazala sie jednak ze nie potrzebny byl winroute :D

 

Wielkie dziei Greg!!

 

PS, a czy nie bede mial jakis problemow u providera ? Za takie rozbicie neta ? Co prawda ludzie na osiedlu tak robili i nic nie mieli z tego tytulu !?. A moze dalbobys sie jakos "zamapowac" ta mini siec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...