Skocz do zawartości
RoZy

Problem Z Pompką Do Wc (wymiana)

Rekomendowane odpowiedzi

Zwstaw WC to zmodyfikowany BigWater Thermaltake'a. Dodałem blok na GPU i rezerwuar w zatokę 5,25' wynieniłem pompkę na rzeczonego Coolteka 750. Całość pozostałna małych wężach z BW.

Wszystko chodzi OK prócz ... no właśnie :? .... pompki która przy rozruchu kompa zaczęła "rzęzić". Przypomina to dźwięk obluzowanego wirnika zachaczającego o obudowę. Towarzyszą temu wyczuwalne wibracje. Po kilku chwilach praca się stabilizuje i chodzi już normalnie.

 

Pytanie?

a.) składać reklamacje. (pompa ma może 2 może 3 miechy)

b.) rozkręcić pompę i próbować coś samemu zaradzić

c.) olać problem, bo "ten typ tak ma"

Edytowane przez RoZy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie wiem czy ten typ tak ma ale pierwsze co bym zrobil to probowal reklamowac zamiast samemu grzebac, bo pozneij Ci jeszcze powiedza ze gwarancje straciles bo otwierales pompke itd.

Może Ci sie uda kase odzyskac lub wymienią na nowa :D Próboj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie robię nic. Poczekam sobie trochę wg zasady - działa nie naprawiaj :) Zobaczę czy awaria jest rozwojowa. Raczej też przyczyną nie jest zapowietrzabnie - po uruchomieniu nie widać by w przewodach jakiekolwiek powietrze szło.

Edytowane przez RoZy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymał do przełomu grudnia/stycznia :)

Tak jak w zmienionym temacie - Cooltek padł. Sklep proponuje wymianę na.... no właśnie na co, bo nie mogę się zdecydować. Zakupić Inovateka Plus 12V czy raczej jakiś zestaw Eheim plus przełącznik (to musi być kompa używają dzieci, a one mają w zwyczaju zapominać o takich duperelach jak załączenie pompki). Może jakaś inne kombinacja spełniająca wymagania - cicha i wydajna?

Edytowane przez RoZy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...